collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Si zedov Apple Snail .. kolku nesho da mi sharat po akvariumov .. arno ama Mu se pogodi mnogu temperaturata i sredinata i pocnaja da se klecket na golemo .. i taka sega sekoja nedela si imam po edno gnezdo so mali polzavcinja .. Od prvata tura .. del gi pustiv direkno vo akvarium a del gi trgnav na strana.. E sega ovie sho se vo akvariumov si rastet epten brzo .. posho normalno slobodni si se si jadet sho saket a ne jas sho ke mu kazam t.e. dam.. E sega baram Chare .. kako da pocnet i drugive da rastet taka brzo  za da mozam da mu gi dam na nekoj.. gi piknav so shisevo vaka vo akvarium za potoplo da mu e ali pak istata pesna si ja peet.. ili pak da napram edno malo akvarium4e .. i da gi pustam tamu ..
[Login or Register]

[Login or Register]

A ova plasticnovo od eurokrem go naprajv za tamu da izlezet od jajca.. pa posle da gi prefrljam vo shisheno ..

[Login or Register]

[Login or Register]

 P.s. koj sho sakat od polzajve .. mozam da mu pustam .. ili uste poubo da dojt da si zejt za da ne se matkam po avtobuski i kargo .. :) ama prvo da podporasnet barem kolku edna bilja (dzamlija)

Link

Author Topic: Чаре?! за Apple Snail?  (Read 1973 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Дуки Неданов

  • Aqua clen
  • ***
  • Join Date: Feb 2014
  • Location: Охрид
  • Age: 32
  • Posts: 146
  • Activity:
    0%
  • Karma: 15
Чаре?! за Apple Snail?
« on: September 05, 2014, 09:34:42 AM »
Si zedov Apple Snail .. kolku nesho da mi sharat po akvariumov .. arno ama Mu se pogodi mnogu temperaturata i sredinata i pocnaja da se klecket na golemo .. i taka sega sekoja nedela si imam po edno gnezdo so mali polzavcinja .. Od prvata tura .. del gi pustiv direkno vo akvarium a del gi trgnav na strana.. E sega ovie sho se vo akvariumov si rastet epten brzo .. posho normalno slobodni si se si jadet sho saket a ne jas sho ke mu kazam t.e. dam.. E sega baram Chare .. kako da pocnet i drugive da rastet taka brzo  za da mozam da mu gi dam na nekoj.. gi piknav so shisevo vaka vo akvarium za potoplo da mu e ali pak istata pesna si ja peet.. ili pak da napram edno malo akvarium4e .. i da gi pustam tamu ..
[Login or Register]

[Login or Register]

A ova plasticnovo od eurokrem go naprajv za tamu da izlezet od jajca.. pa posle da gi prefrljam vo shisheno ..

[Login or Register]

[Login or Register]

 P.s. koj sho sakat od polzajve .. mozam da mu pustam .. ili uste poubo da dojt da si zejt za da ne se matkam po avtobuski i kargo .. :) ama prvo da podporasnet barem kolku edna bilja (dzamlija)
Na zena tajna ne kazuvaj !!
[Login or Register]

Offline DimitarJ

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Apr 2009
  • Location: Skopje
  • Age: 49
  • Posts: 7401
  • Activity:
    0%
  • Country: 00
  • Karma: 162
    • LID
Re: Чаре?! за Apple Snail?
« Reply #1 on: September 05, 2014, 12:28:37 PM »
Остаи ги нека си растат сите во аквариум. Кога ќе пркнат ко џамлија ќе вадиш и ќе делиш.

Offline viktorr

  • Aqua clen
  • ***
  • Join Date: Oct 2014
  • Location: skopje
  • Age: 35
  • Posts: 368
  • Activity:
    0%
  • Karma: 14
Одг: Чаре?! за Apple Snail?
« Reply #2 on: October 31, 2014, 02:21:01 AM »
а моиве па не сакаат да се парат ако ги даваш дај некое ќе ти пуштам и некој кеш

Offline Tasikj

  • Junior clen
  • **
  • Join Date: Aug 2020
  • Location: Skopje
  • Age: 41
  • Posts: 19
  • Activity:
    0%
  • Country: mk
  • Karma: 0
Re: Чаре?! за Apple Snail?
« Reply #3 on: August 25, 2020, 05:59:19 AM »
Kako seloja nedela gnezdo???? Sega kypiv dva aplle snail-a i mi kazaa u akva shop-ot deka nema ni teoretska sansa da se razmnozuvaat. Ako sepak pocnat, dali ostanati ribi ke gi izedat jajcata ili ke mi nema spas od niv?

Offline URAN2

  • magsmawsVE
  • Owner
  • Super clen
  • *
  • Join Date: May 2008
  • Location: Usa
  • Posts: 509
  • Activity:
    1%
  • Karma: 21
    • Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens
Re: Чаре?! за Apple Snail?
« Reply #4 on: August 25, 2020, 10:44:36 AM »
koga ke im dojde vreme ke se razmnozat :) jajcata gi polgaat nad voda, slicno  a gnezdo na osi, malite sami ke se vratat vo voda, podporasnati so kucicka, ne se sekiraj, korisni se i sekogas nekoj gi bara i saka

Tags:
 

Users Online Users Online (35)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal