collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens by URAN2
[April 17, 2024, 09:43:10 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Нека биде односно колку што успеав да разберам правило е за претставување со пишување-отварање пост-тема па во случајов две-во едно...
Почетник сум во акваристикава и сеуште сум во фаза на прибирање информации но има едно нешто што од самиот почеток ме двоумеше а и сеуште се прашувам (иако веќе изработив еден стаклен аквариум) е што е подобро за аквариум СТАКЛО ИЛИ ПЛЕКСИГЛАС?
Ваши искуства и информации ме интересираат, чичко гугл веќе го прочешлав, и таму кога ќе дојде делот на споредба односно прос енд конс (pros & cons) во скоро секоја споредба позитивното оди кон плексигласот а сепак сеуште преферираат и изработуваат стаклени аквариуми...
п.с. Се извинувам ако е повторувачко прашање и веќе постоечка тема, ќе ми треба малку време додека се снајдам со навигацијата на форумот...

Link

Author Topic: Стакло или плексиглас???  (Read 1559 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline 7n00dle7

  • Junior clen
  • **
  • Join Date: Feb 2016
  • Location: Скопје
  • Age: 46
  • Posts: 40
  • Activity:
    0%
  • Karma: 0
Стакло или плексиглас???
« on: February 28, 2016, 11:30:09 PM »
Нека биде односно колку што успеав да разберам правило е за претставување со пишување-отварање пост-тема па во случајов две-во едно...
Почетник сум во акваристикава и сеуште сум во фаза на прибирање информации но има едно нешто што од самиот почеток ме двоумеше а и сеуште се прашувам (иако веќе изработив еден стаклен аквариум) е што е подобро за аквариум СТАКЛО ИЛИ ПЛЕКСИГЛАС?
Ваши искуства и информации ме интересираат, чичко гугл веќе го прочешлав, и таму кога ќе дојде делот на споредба односно прос енд конс (pros & cons) во скоро секоја споредба позитивното оди кон плексигласот а сепак сеуште преферираат и изработуваат стаклени аквариуми...
п.с. Се извинувам ако е повторувачко прашање и веќе постоечка тема, ќе ми треба малку време додека се снајдам со навигацијата на форумот...

Offline Uran

  • BigUran - Osnivac
  • SeaWolf
  • *******
  • Join Date: May 2008
  • Location: GB
  • Age: 38
  • Posts: 12154
  • Activity:
    0%
  • Karma: 469
    • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Стакло или плексиглас???
« Reply #1 on: February 29, 2016, 12:06:57 AM »
 56805

pleksiglasot e mnogu po jak od stakloto NO, kaj nas nema kvaliteten (se raboti za prozirnosta) i toj sto go ima e mnogu poskap od stakloto i mnogu lesno se grebe, zatoa poveketo se odlucuvaat za staklo



ne se sekiraj za dupli prasanja i temi, tuka sme da pomogneme

Tags:
 

дебелина на стакло

Started by Aleksandar Jovanoski

Replies: 17
Views: 2113
Last post November 02, 2020, 01:48:02 AM
by marjanmic
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal