collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:07:37 PM]


Sreken rodenden by p
[July 12, 2020, 07:27:29 AM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[July 06, 2020, 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Бидејќи конкурентноста е мала решивме да сите аквариуми да ги сместиме во една категорија.

Гласањето ќе трае до 6 Фебруари 2015.
Имате право на 3 гласа. За да гласате треба да ги штиклирате соодветните квадратчиња па потоа Submit vote.
Со среќа.


Дуки Неданов
[Login or Register]


Daco
[Login or Register]


Igor Krstevski
[Login or Register]


Ivica11
[Login or Register]


Jimbo3000 [1]
[Login or Register]


Jimbo3000 [2]
[Login or Register]


kris [1]
[Login or Register]


kris [2]
[Login or Register]


pljs
[Login or Register]


Stobi
[Login or Register]


ToniOh
[Login or Register]

Link

Poll

АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014

Дуки Неданов
19 (27.1%)
Daco
7 (10%)
Igor Krstevski
6 (8.6%)
Ivica11
7 (10%)
Jimbo3000 [1]
1 (1.4%)
Jimbo3000 [2]
1 (1.4%)
kris [1]
1 (1.4%)
kris [2]
0 (0%)
pljs
10 (14.3%)
Stobi
12 (17.1%)
ToniOh
6 (8.6%)

Total Members Voted: 30

Voting closed: February 05, 2015, 12:22:23 PM

Author Topic: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014  (Read 3072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #20 on: February 11, 2015, 02:53:13 PM »
Честитки до победниците  applause  :icon_thumright:
applause applause applause

Боро и јас рековме ќе дадеме нешто награда.
Дали во меѓу време се јави уште некој да даде да знам на кое место да ја дадам наградата дали 2 или 3 ?

Бидејки второ место е малави аквариум, од мене добива ваучер од 500 денари кој може да го искористи при купување на риби од одгледувачницата.Стоби честитики повели кога сакаш по наградата  :icon_thumright:

House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline Дуки Неданов

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2014
 • Location: Охрид
 • Age: 28
 • Posts: 146
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #21 on: February 11, 2015, 03:35:32 PM »
Taka da za treto mesto ostanuvaat gratis rastenija od site sho imam po 4-5 korencinja :) pljs te cekam da me izvestis koga idas ohrid .. :)

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

Na zena tajna ne kazuvaj !!
[Login or Register]

Offline kris

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Nov 2013
 • Location: Kriva Palanka
 • Age: 33
 • Posts: 508
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #22 on: February 11, 2015, 04:59:19 PM »
Boro sto imase da dade ?

Sent from my SM-G900F


Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #23 on: February 12, 2015, 12:46:23 AM »
500 den vaucer mislam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline kris

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Nov 2013
 • Location: Kriva Palanka
 • Age: 33
 • Posts: 508
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #24 on: February 12, 2015, 12:57:16 AM »
500 den vaucer mislam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
I od tebe 500 den isto.

Sent from my SM-G900F


Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #25 on: February 12, 2015, 02:36:34 AM »
500 den vaucer mislam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
I od tebe 500 den isto.

Sent from my SM-G900F

Да како што пишав погоре 500 денари ваучер кој што може да биде искористен при купување риби во мојата одгледувачница  :icon_thumright:
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline Stobi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: GOSTIVAR
 • Age: 31
 • Posts: 247
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #26 on: February 12, 2015, 05:56:03 AM »
Golemi cestitki do Duki Nedanov...stvarno zasluzeno pobedi, sporedeno so nas drugite natprevaruvaci...Ogromno bravo za donatorite na nagradi koi mu dadoa tezina na natprevarov.Posebno golemo bravo za DJ koj nesebicno gi podrzuva site ciklidasi i toa najveke me raduva.A jas kako vtoroplasiran odbivam da ja primam nagradata od prosta pricina sto od start ne se sloziv site akvariumi da bidat vo ista kategorija...Znaci nemam nisto licno protiv nikogo...ednostavno sakav i mislev deka ke se natprevaruvam so akvariumi od moja kategorija pa tuka da se izmeram i da vidam do kaj sum :) Golema blagodarnost do site sto glasaa za mene,so toa se vrednuva mojot trud i me pravi da si bidam zadovolen od postignatoto i se nadevam deka vo ovaa 2015god...ke vlezam vo natprevar so duplo pogolem akvarium :D

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7422
 • Activity:
  38%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #27 on: February 12, 2015, 07:31:38 AM »
јас верувам дека второто место е поголем успех во вкупен пласман, отколку прво место во поединечен кога само два афрички аквариуми беа пријавени во изборот...  :dontknow:

и нема потреба да се откажуваш од наградата... напротив, треба да ја прифатиш бидејќи твоето второ место е сосема заслужено... честитки!  applause

што се однесува до твојата забелешка, таа повлекува други прашања преку економската моќ кај секој поединец, просторно уредување, работни обврски, патувања во странство... и многумина се засегнати од ваков вид на животен пат и за жал тоа се рефлектира во акваристиката... така да оваа забелешка е многу опширна за да биде упатена кон форумот како главен виновник.

да беше така, веднаш ќе го решевме проблемот...  :dontknow:

за крај сакам да упатам голем поздрав до сите донатори во изборот за аквариум на годината кои несебично помогнаа... започнавме од нула без големи очекувања и на крајот да не беа тие овој натпревар немаше да стане поинтересен...  СЕКОЈА ЧЕСТ! :notworthy:

Offline Boris

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1282
 • Activity:
  0%
 • Karma: 47
  • www.aquaticacentral.com
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #28 on: February 18, 2015, 02:07:36 AM »
Прво место да пиши коа сака да си земе организми вредност 500 ден,  второ 250 трето 150...

Offline Дуки Неданов

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2014
 • Location: Охрид
 • Age: 28
 • Posts: 146
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #29 on: February 18, 2015, 01:41:20 PM »
heheheheheh Organizmi  boske Fala mnogu Boris za nagradata i sekoja cest za ovoj gest, se nadevam ke gi pottikne i motivira na mnogu od drugite clenovi da bidat poaktivni i do godina da ucestvuvaat so nivni novi proekti .. :)  applause applause applause
Na zena tajna ne kazuvaj !!
[Login or Register]

Offline pljs

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Resen
 • Age: 41
 • Posts: 225
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #30 on: February 20, 2015, 09:27:40 PM »
Zdravo i od mene treto-plasiran na ovoj natprevar...blagodaram za poddrzkata i glasovite,procitav za nagradite so malku zakasnuvanje...nagradata od Boris bi sakal da mu ja prepustam na vtoroplasiraniot od pricina ednostavna ako toa ne prestavuva problem za Boris...Cestitki za pobedata Duki aj dogodina so poveke akvariumi i natprevaruvaci...

nuisance

 • Guest
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #31 on: February 21, 2015, 12:55:23 AM »
Zdravo i od mene treto-plasiran na ovoj natprevar...blagodaram za poddrzkata i glasovite,procitav za nagradite so malku zakasnuvanje...nagradata od Boris bi sakal da mu ja prepustam na vtoroplasiraniot od pricina ednostavna ako toa ne prestavuva problem za Boris...Cestitki za pobedata Duki aj dogodina so poveke akvariumi i natprevaruvaci...
Hahahha jaki ste so otkazuvanjevo od nagradi. Vtoroplasiraniot mislam deka odgleduva ciklidi i si dobi vaucer od drug, a inace nagradata od Kristijan ti e kaj mene, pa pisi koga i kako da se vidime da ti ja predadam

Offline Дуки Неданов

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2014
 • Location: Охрид
 • Age: 28
 • Posts: 146
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #32 on: February 21, 2015, 02:44:02 AM »
Zdravo i od mene treto-plasiran na ovoj natprevar...blagodaram za poddrzkata i glasovite,procitav za nagradite so malku zakasnuvanje...nagradata od Boris bi sakal da mu ja prepustam na vtoroplasiraniot od pricina ednostavna ako toa ne prestavuva problem za Boris...Cestitki za pobedata Duki aj dogodina so poveke akvariumi i natprevaruvaci...

 Ti pisav od mene imas trevi da dojs da si odberis od akvarium .. :D ama te nemat nekako, jas gi spremiv del od trevite pa te cekam.. pisi pobrzo :)
Na zena tajna ne kazuvaj !!
[Login or Register]

Offline kris

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Nov 2013
 • Location: Kriva Palanka
 • Age: 33
 • Posts: 508
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Одг: ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2014
« Reply #33 on: February 21, 2015, 11:05:14 AM »
I jas cekav pljs da pise da se javi koga bev za Sk ama slabo od negova strana.
Inace nagradata ja ostaviv kaj Nuisance.

Sent from my SM-G900F


Tags:
 

ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012 (СЛАТКОВОДНИ)

Started by AFROMAN

Replies: 18
Views: 1662
Last post January 30, 2013, 12:57:55 PM
by Aleksandar B
ГЛАСАЊЕ ЗА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012 (МОРСКИ)

Started by AFROMAN

Replies: 11
Views: 1389
Last post January 30, 2013, 01:09:44 PM
by zlatko32
ГЛАСАЊЕ ЗА МАЛАВИ/ТАНГАЊИКА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 3
Views: 1188
Last post January 23, 2014, 07:02:25 AM
by sick boy
ГЛАСАЊЕ ЗА ДИСКУС АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 4
Views: 3109
Last post March 28, 2016, 09:22:37 AM
by p
ГЛАСАЊЕ ЗА OПШТЕСТВЕН АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 4
Views: 1195
Last post January 23, 2014, 02:20:02 PM
by voyagerbk
Users Online Users Online (38)
Members Google (4)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal