collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
После натпреварот решив да направам преуред на аквариумот еве сеа за сеа како изглеа ке ставам слики со напредок ... Ново што има а го нема на сликите е ставив Cuba Напред и одлично напредува.... иначе пребројав над 70 Ред Черру Шримп плус имам трудни ракици!!!
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА  (Read 1992 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« on: February 09, 2015, 10:03:35 AM »
После натпреварот решив да направам преуред на аквариумот еве сеа за сеа како изглеа ке ставам слики со напредок ... Ново што има а го нема на сликите е ставив Cuba Напред и одлично напредува.... иначе пребројав над 70 Ред Черру Шримп плус имам трудни ракици!!!
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: September 03, 2017, 02:32:47 AM by pocttopus, Reason: Промена на слика за насловна. »

nuisance

 • Guest
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #1 on: February 09, 2015, 10:17:48 AM »
Ubavo doslo, bajagi si ja razretchil dzunglata. Da ne imas odvishok nekoj shrimp da kupam?
« Last Edit: February 09, 2015, 10:41:24 AM by pocttopus, Reason: Избришан цитат.Избегнувајте да го цитирате последниот пост... само продолжете со пишувањето. »

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #2 on: February 09, 2015, 10:25:16 AM »
ke ima samo sea se mali ne mu beri gajle prv ke te baram!

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #3 on: February 09, 2015, 10:44:12 AM »
пошо си одлучил да отвориш нова тема, сепак добро би било да се наведат основните информации за аквариумов... така членовите ќе имаат подобра прегледност за темата.  :icon_thumright:

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #4 on: February 09, 2015, 10:49:47 AM »
Еве Мал Упдате да ви покажам до каде сум со мојот аквариум....
Значи Аквариумот е 4 ипол Месеци
80 Л.
Осветлување : Philips T5 HO 6500 ( Четири на Број)
Филтрација : FLUVAL 206
Микро и Макро Губрива : Еаsy Carbo, Alg exit, Profito, Calium Potasium, Ferroo
Двапати менување на вода неделно по 15 %
Температура : 25 c
Подлога : Oliver Knot i Kvarcen pesok
Животински свет : 5 ancitrusi, 1 Siamese Algae Eather , 1 Otocinclus, 70 Red Cherry Shrimp , Assasin Snail
Растителен свет : Hemanthus Micranatemides, Althermanthera R-Mini, Lymphophilla aromatica, Hygrophila Deformis, Bacopta Caroliniana, Lymmophilla sessilflora, Starrgrass, Althermanthera Reinecki, Hidrophilla Corumbosa,cuba,   itn Itn... Не ги знам на сите латинските имиња има преку 40 вида на тревки.. Очекувам Критики , Оценка и понатамошни совети ... Благодарам однапред

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
« Last Edit: March 29, 2015, 10:13:21 AM by pocttopus, Reason: Поради обемноста на галеријата, сликите се групирани по колони. »

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #6 on: March 14, 2015, 08:39:58 AM »
 560855 za spontaniot izraz i vkupniot kraen rezultat od takviot izraz.

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 35
 • Posts: 368
 • Activity:
  1%
 • Karma: 14
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #7 on: March 14, 2015, 08:54:29 AM »
за мерак...а кажи ми тоа десно горе зеленото  ехинодоруст  ти е? а што вака моссот слабо ти напреднал или го шишна?

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #8 on: March 16, 2015, 02:42:53 AM »
Preubava kompozicija so ne mnogu licna pozadina. Greota za ovaa ubavina da ne dojde vo poln sjaj.

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
Аквариум Ивица на Youtube !!!
« Reply #9 on: March 29, 2015, 09:40:51 AM »

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
« Last Edit: March 29, 2015, 10:15:58 AM by pocttopus, Reason: Поради обемноста на галеријата, сликите се групирани по колони. »

Offline Ivica11

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 217
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #12 on: April 02, 2015, 10:46:56 PM »
 560855

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Нов Изглед! АКВАРИУМ ИВИЦА
« Reply #13 on: February 26, 2016, 07:22:26 AM »
има нешто ново тука?  5805

Tags:
 

Како да го опишете вашиот аквариум

Started by spike15_mk

Replies: 0
Views: 2394
Last post January 04, 2009, 05:25:42 PM
by spike15_mk
Почеток на аквариум

Started by decobt

Replies: 18
Views: 2192
Last post February 13, 2011, 01:08:31 PM
by vsutarov
Мојот аквариум

Started by decobt

Replies: 39
Views: 3686
Last post August 28, 2011, 02:12:47 PM
by decobt
Мини аквариум GoranX

Started by GoranX

Replies: 18
Views: 2014
Last post December 12, 2011, 06:06:26 PM
by GoranX
decobt аквариум 2

Started by decobt

Replies: 21
Views: 2794
Last post November 02, 2011, 02:22:24 AM
by decobt
Users Online Users Online (20)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal