collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:07:37 PM]


Sreken rodenden by p
[July 12, 2020, 07:27:29 AM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[July 06, 2020, 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Здраво друштво, најдов време конечно да го преставам мојот аквариум. Благодарение на Вашите забелешки го појачав спремив па сеа да се пофалам :) Аквариумот е долг 130 висок 35 и широк 30цм. Има атман филтер и пумпа 1200л. Греач атман 200w и температура 25C. Подлогата е кварцен песок, но бидејќи сум тазе во акваристика ме зезнаа во стаклара па ми го тупнаа малку покрупен. Ќе го мењам во блиска иднина. Камења некој од дворче што ги собрав али и нив ќе ги мењам со камења од матка. Има Јава мос и уште една трева која што ми ја даде @Dj ама не и го запамтив името од возбуда  jea. ПХ и тврдина немам мерено, но доста срекно изгледаат така да мислам дека им е погодено. Риби кои што ги чувам се: blue dolphin, yellow caves, kadango, saulosi, acei, Synodontis catfish, Hypostomus plecostomus. Осветлување има 2 лед од 8w една штедливка 18w и плава лед лента за навечер.
Во очекување на вашите критики :)

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: nov akvarium  (Read 2744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lirkov

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 40
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: nov akvarium
« Reply #20 on: March 23, 2016, 09:42:46 AM »
Ajde sea edna mala pomos od poiskusnite akvaristi. Staviv granka od loza i brslen. Problem e sto pocna da mi se pojavuva nesto belo ligavo na lozata, a mnogu pomalku na brslenot. Grankite se samo izlupeni i od korata, drugo nisto im nemam praveno, direktiva vo akvarium.
[Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 54
 • Posts: 12153
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: nov akvarium
« Reply #21 on: March 23, 2016, 11:31:41 AM »
normalno e toa, grdo izgleda no ke pomine, ako imas ancitrusi ima da se nagostat
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline lirkov

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 40
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: nov akvarium
« Reply #22 on: March 23, 2016, 11:42:27 AM »
Me utesi @Admin  happyy , nemam uste ripki staveno, vo faza na cikliranje mi e.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 54
 • Posts: 12153
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: nov akvarium
« Reply #23 on: March 23, 2016, 11:45:04 AM »
stavi ancitrusi i ke se ciklira pobzro
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Tags:
 

goko akvarium

Started by goko

Replies: 2
Views: 667
Last post February 15, 2010, 08:54:46 PM
by ПРЧО
mojot akvarium

Started by hunter

Replies: 1
Views: 1090
Last post August 19, 2016, 01:50:44 PM
by ribiribi
Fidan nov nano akvarium

Started by fidan

Replies: 32
Views: 1976
Last post January 05, 2011, 04:11:06 PM
by nenad66
mojot akvarium

Started by misajloski

Replies: 16
Views: 893
Last post January 27, 2011, 11:46:33 PM
by misajloski
akvarium/trevarium 120 L

Started by acegelevski

Replies: 13
Views: 914
Last post February 23, 2011, 10:27:21 PM
by zlatko32
Users Online Users Online (50)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal