collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens by URAN2
[April 17, 2024, 09:43:10 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Еве една мала фото-репортажа од живиот свет кој го населува турскиот Егеј. Фотките се направени со аматерска подводна камера ама мислам дека се со ОК квалитет.

Не ги знам ни латинските ни нашките имиња на рипките, само знам дека е уживање да пливаш и нуркаш околу нив. Ако некој знае кои се животинките би било фино да придонесе :)

Уживајте...


1. [Login or Register]

2. [Login or Register]

3. [Login or Register]

4. [Login or Register]

5. [Login or Register]

6. [Login or Register]

7. [Login or Register]

8. [Login or Register]

9. [Login or Register]

10. [Login or Register]

11. [Login or Register]

12. [Login or Register]

13. [Login or Register] Хехе, најди ја рибата на сликава...

14. [Login or Register]

15. [Login or Register]

16. [Login or Register]

17. [Login or Register]

18. [Login or Register]

19. [Login or Register]

20. [Login or Register]

21. [Login or Register]

22. [Login or Register]

23. [Login or Register]

24. [Login or Register]

25. [Login or Register]

26. [Login or Register]

27. [Login or Register]

28. [Login or Register]

И неколку сувоземни пријателчиња (макар што не знам колку шкорпијата е пријателски расположена, од локалните скопчавме дека е прилично отровна...)

29. [Login or Register]

30. [Login or Register]

Link

Author Topic: Мала репортажа од турскиот дел на Егејот  (Read 2157 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FeelLikeFish

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2012
 • Location: Skopje, Macedonia
 • Age: 37
 • Posts: 103
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Еве една мала фото-репортажа од живиот свет кој го населува турскиот Егеј. Фотките се направени со аматерска подводна камера ама мислам дека се со ОК квалитет.

Не ги знам ни латинските ни нашките имиња на рипките, само знам дека е уживање да пливаш и нуркаш околу нив. Ако некој знае кои се животинките би било фино да придонесе :)

Уживајте...


1. [Login or Register]

2. [Login or Register]

3. [Login or Register]

4. [Login or Register]

5. [Login or Register]

6. [Login or Register]

7. [Login or Register]

8. [Login or Register]

9. [Login or Register]

10. [Login or Register]

11. [Login or Register]

12. [Login or Register]

13. [Login or Register] Хехе, најди ја рибата на сликава...

14. [Login or Register]

15. [Login or Register]

16. [Login or Register]

17. [Login or Register]

18. [Login or Register]

19. [Login or Register]

20. [Login or Register]

21. [Login or Register]

22. [Login or Register]

23. [Login or Register]

24. [Login or Register]

25. [Login or Register]

26. [Login or Register]

27. [Login or Register]

28. [Login or Register]

И неколку сувоземни пријателчиња (макар што не знам колку шкорпијата е пријателски расположена, од локалните скопчавме дека е прилично отровна...)

29. [Login or Register]

30. [Login or Register]
« Last Edit: August 21, 2015, 10:24:03 AM by FeelLikeFish »

nuisance

 • Guest
Od sekogas me interesiralo sto ke se sluci ako gi doneses ovie ripki vo domasni uslovi?
Dali ke opstanat ili treba posebni uslovi?

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 35
 • Posts: 368
 • Activity:
  0%
 • Karma: 14
prekrasno sliki,i jas go pravam ova sekogas koga mozam,ama nemam podvoden pa gi slikam na suvo:) nuisance,ako imas morski nemas gajle pogodi im temperatura i solenost i cuvaj si gi:)

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Plavkite se interesni izgledaat kako Chromisi ili Damseli.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Lose yourself in nature and find peace.

Offline FeelLikeFish

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2012
 • Location: Skopje, Macedonia
 • Age: 37
 • Posts: 103
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Да, да темно сините на слика 20 и 21 беа спектакл да ги гледаш во јато, статични се не бегаат многу само се кријат во треви и камења и тешки се за наоѓање.

А рибата на 14, 15 и 16 ми е најубава, многу интересни бои има. Најчесто сами пливаа и доста беа чести дури и на најполната плажа ако одиш до работ кај пловките околу камења може да ги најдеш.

Бај де веј да не знае некој што е ова на сликава? Еже сигурно не е...

[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
 Taa sto ti e najubava e vrase a ezot ne mora da ima bocki. Sum izvadil nesto mnogu slicno ama zivo imase iljadnici sitni pipci so koi se dvizese.

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 54
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
 applause Bravo za reportazata

Offline FeelLikeFish

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2012
 • Location: Skopje, Macedonia
 • Age: 37
 • Posts: 103
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Taa sto ti e najubava e vrase a ezot ne mora da ima bocki. Sum izvadil nesto mnogu slicno ama zivo imase iljadnici sitni pipci so koi se dvizese.

[Login or Register]

Во право си, најдов само не знам како е ова sand dollar на Македонски, ама и тоа се некој безопасен вид на мориски ежиња...

Tags:
 

Users Online Users Online (25)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal