collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 12:49:37 AM]


580 Литри by p
[Yesterday at 01:54:01 PM]


Sreken rodenden by p
[December 12, 2019, 06:54:35 PM]


200l posle 4 meseci by p
[November 27, 2019, 12:51:11 AM]


Dzungla 370l ACIDO by Aleksandar Ilievski
[November 19, 2019, 01:02:22 PM]


NANO SHRIMP ACIDO 2019 by Aleksandar Ilievski
[November 14, 2019, 07:23:08 AM]


"The Farewell" by biguran2
[November 06, 2019, 11:33:14 PM]


Акваристика во МК (2019) by p
[October 21, 2019, 01:25:10 AM]


la niña by DimitarJ
[October 21, 2019, 12:47:03 AM]


Нов 350л аквариум by marjanmic
[October 21, 2019, 12:23:14 AM]

The first post content
Мислам дека видеово ќе каже доста. Целосно изработено од мене. За даски употребени 10 палети. Целиов проект траеше речиси 1 месец.


Link

Author Topic: Моите нови миленичиња  (Read 2257 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viktorr

 • Forum Moderator
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 31
 • Posts: 365
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #20 on: June 12, 2016, 11:28:04 PM »Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #21 on: June 13, 2016, 12:28:29 AM »
Eve go :)
Viktor kakvi se tvoite? Odamna cuvas?

Offline viktorr

 • Forum Moderator
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 31
 • Posts: 365
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #22 on: June 13, 2016, 12:33:53 AM »
чував порано 3-4 пати и бројлери и вакви "селски" ама по 4-5 месеци зошто у стан сум и терасата и моите беа у хаос

Offline viktorr

 • Forum Moderator
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 31
 • Posts: 365
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #23 on: June 13, 2016, 12:37:49 AM »
брзо растеа,од бројлерите добро супа искочи а овие на сликата што се ги дадов,бројлерите по 15 ден беа а овие селскиве 30-40 ден многу сакаа скакулци и останати инсектида јадат

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #24 on: June 13, 2016, 01:51:49 AM »
na terasa bogami sekoja cest. ti planiraj kukjicka so pogolem dvor :)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #25 on: June 13, 2016, 10:26:41 PM »
Во неделата поппладне нов член на кокошарникот е Ѓоле - петелот.
Младо петле околу 3-4 месеци.
Полека воведува нов ред  boske
Претходниве се дупло помали од него и во старост и во раст. Овој ги брка на сите страни. Кај и да е за некој ден ќе се ујдисаат. Важно Ѓоле е од иста раса и е за свежа крв во јатото.
Ќе направам едно видео деновиве па ќе гледате

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 42
 • Posts: 1589
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #26 on: June 14, 2016, 02:52:44 AM »
Ajde erlija ke ima desavki veselo so sreka.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #27 on: June 16, 2016, 11:35:16 AM »
Denesna situacija + osvrt na gradinata


Offline Mile Angeleski

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2016
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 38
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #28 on: June 16, 2016, 12:30:35 PM »
Патлиџаншчиња ,пиперчиња ,коковчиња  :embarrass: милина рајска градина  desetka

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #29 on: June 17, 2016, 02:26:13 AM »
 Mnogu se raduvam koga gledam deka se povekje lugje se osvestuvaat od moderniot zivot i se navrakjaat na starite vrednosti.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7158
 • Activity:
  27%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #30 on: June 17, 2016, 02:36:57 AM »
Многу убава градина.  560855

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #31 on: September 09, 2016, 08:54:24 AM »
denes

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7158
 • Activity:
  27%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #32 on: September 09, 2016, 09:11:41 AM »
Јако!
Ова се првите!?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #33 on: September 09, 2016, 12:36:54 PM »
Ова е најпрвото јајце. Денес.
Не е од кокошките од видеата.
Петелот го заменив за кокошка пред еден месец. Пошто од малите се покажа дека ќе има петел и 2 ми беа многу. Земав една доминикана за замена и денес снесе прво јајце кај мене. Инаку таа е млада кокошка која почнала да несе пред 3-4 месеци. Сега со премештајот и требаше време да се одомаќини.
Али кај и да е за еден месец очекувам и другите да почнат да несат.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #34 on: September 10, 2016, 02:07:29 PM »


 :laugh:
« Last Edit: September 11, 2016, 10:04:33 AM by DimitarJ »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  6%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Моите нови миленичиња
« Reply #35 on: March 11, 2019, 10:53:33 PM »
Taze pilenca New Hampshire
Ima moznost za rezervacija na pilenca ili jajca za vedenje


Tags:
 

Users Online Users Online (29)
Members vladoma
Members Google