collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:23:48 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Sigurno veke cuvte , vidovte ,procitavte ...  vas komentar ?
[Login or Register]

Link

Author Topic: Pirani vo Dojransko ezero !  (Read 1874 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Pirani vo Dojransko ezero !
« on: August 29, 2016, 10:13:14 AM »
Sigurno veke cuvte , vidovte ,procitavte ...  vas komentar ?
[Login or Register]

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #1 on: August 29, 2016, 11:11:39 AM »
Diverzija na grckite akvaristi ;)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #2 on: August 29, 2016, 12:06:38 PM »
Ova e za osuda, ne za komentar. Sramota sto vo denesno vreme se slucuvaat vakvi gluposti

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 35
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #3 on: August 29, 2016, 11:26:27 PM »
Признавам, јас ги пуштив :D :D

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #4 on: August 30, 2016, 11:00:05 AM »
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #5 on: August 30, 2016, 11:16:40 AM »
Еден институт од Скопје вели дека се пирани, а институтот од Охрид вели дека не се пирани туку се паку. И ај сега!?  aha Инаку рибар бил гризнат. Ако биле хербивори, зошто го гризнале рибарот?

И за крај се спрема продолжение од филмов. А останува уште Лох Нес да исплива во Охрид или Преспа и ја наредивме работата за наредна туристичка сезона.  boske


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #6 on: August 30, 2016, 12:16:01 PM »
Ова е веќе сериозно

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #7 on: August 30, 2016, 12:38:06 PM »
Ispadna deka se pacu kolku sto razbrav.... malku da zaladi i automatski ke gi snema.Luge bez pamet nesvesni za posledicite toa pravat..
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #8 on: August 30, 2016, 12:47:33 PM »
Ова е веќе сериозно
Никој не вика дека не е сериозно, туку како може цела држава да не открие за какви риби станува збор? Три дена само шпекулации се шират и вестите се менуваат од час во час. Дали ова наликува на сериозен пристап на решавањето на проблемот?
[Login or Register]

Инаку не го оправдувам, туку го осудувам тој што ги пуштил рибите без разлика дали се пирани, паку или нешто трето!  :no:

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 52
 • Posts: 5643
 • Activity:
  29%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #9 on: August 30, 2016, 09:22:31 PM »
Зимата ще умрат от студ и ужас. :D

Но да, неправилно е да се пускат животни от друга екосистема. В България червенобузите костенурки на някои места са изместили нашенските. :-(

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Pirani vo Dojransko ezero !
« Reply #10 on: September 17, 2016, 01:53:43 AM »
Пак!?
[Login or Register]

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Tags:
 

Pirani vo hrvatska

Started by OscarMKD

Replies: 4
Views: 1055
Last post September 27, 2011, 01:02:17 AM
by Vlatkon
Pirani

Started by nenad66

Replies: 1
Views: 1144
Last post July 30, 2010, 09:45:50 AM
by jordan
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal