collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens by URAN2
[April 17, 2024, 09:43:10 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Значи имам веќе тигрица 5-6 години по име Кика. Денеска баш кога се вратив од школо (пред 7 саати) ја видов како се удри едно  5-6 пати, па после нив следеше едно силно тресење кое резултираше во крварење, но за среќа престана. Гледам симптоми како дијареа и немање апетит, а исто така се тресе едно 5 саати. Дали е пред умирање сега или мора итно на ветеринар да се носи? Дали е прекасно за ветеринар? Ве молам одговорете што побрзо веќе лудило ме фаќа. :no:
Исто така, нов сум на форумов. Добро ве најдов.  :(

Link

Author Topic: Трауми кај папагал?  (Read 2711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline chemiosftw

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Држава Аеродром
 • Age: 23
 • Posts: 7
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Трауми кај папагал?
« on: October 27, 2016, 01:18:25 PM »
Значи имам веќе тигрица 5-6 години по име Кика. Денеска баш кога се вратив од школо (пред 7 саати) ја видов како се удри едно  5-6 пати, па после нив следеше едно силно тресење кое резултираше во крварење, но за среќа престана. Гледам симптоми како дијареа и немање апетит, а исто така се тресе едно 5 саати. Дали е пред умирање сега или мора итно на ветеринар да се носи? Дали е прекасно за ветеринар? Ве молам одговорете што побрзо веќе лудило ме фаќа. :no:
Исто така, нов сум на форумов. Добро ве најдов.  :(

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #1 on: October 27, 2016, 01:28:43 PM »
Здраво @chemiosftw и добредојде на форумот.

За овој проблем можеби е најдобро да се обратиш на ветеринар. Игор, т.е. @Exoterra е доста добар, да не речам најдобар во земјава!!!
Инаку ако е точна локацијата што ја имаш наведено во твојот профил (населба Аеродром), во твоја близина се наоѓа маркетот за домашни миленици „Делфин“. Еве ја темата од промоцијата на маркетот и пиши во неа ако те интересира или прати му приватна порака на @Dj па види што ќе направиш. Инаку и тој може да упати кај Игор пошто соработуваат заедно.  :icon_thumright:
http://forum.mkreef.com/index.php?topic=10811.msg171517#msg171517

Искрено посакувам да се среди твојот миленик и да му се врати здравјето. Види што ќе направиш па пиши.

Offline chemiosftw

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Држава Аеродром
 • Age: 23
 • Posts: 7
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #2 on: October 27, 2016, 01:36:53 PM »
Линкот не работи, али сепак фала.
Продавницата како што гледам моментално е затворена, а папагалов не знам дали ќе преживее до 10 саат сабајле (кога отвара продавницата). Сепак, фала ти многу!

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #3 on: October 27, 2016, 01:44:13 PM »
Да, доцна е малку, веќе е полноќ. Утре од сабајле обиди се да контактираш некого па се надевам дека ќе издржи за да можеш да му помогнеш. Стискаме палци и жалам што твојот миленик е во таква состојба!!!

Инаку темата од маркетот можеш да ја најдеш и на менито од лева страна во делот на „Последни постови“. Провери дали од таму ќе се отвори.
За крај да те замолам во твојот профил да внесеш возраст, тоа е едно правило на форумот кое сите го почитуваме.  :icon_thumright:

Offline chemiosftw

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Држава Аеродром
 • Age: 23
 • Posts: 7
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #4 on: October 27, 2016, 01:49:20 PM »
Ете, додадов возраст.
И ја се надевам дека ќе преживее али вака дека не јаде и не пие вода ме загрижува многу.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #5 on: October 27, 2016, 01:57:34 PM »
Пробај пиши му порака на Игор и види ако ти одговори.
Слободно пиши му дека од форумов сме те препратиле, само да се срети птицата.
[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #6 on: October 28, 2016, 04:42:52 AM »
Што се случи со папагалот?

Offline chemiosftw

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Држава Аеродром
 • Age: 23
 • Posts: 7
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #7 on: October 28, 2016, 07:05:58 AM »
Фала ти на помошта, али за жал ми умре баш пред да тргнам на школо. :(

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #8 on: October 28, 2016, 07:16:52 AM »
Штета!  :no:

 hgfg

Offline chemiosftw

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Држава Аеродром
 • Age: 23
 • Posts: 7
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #9 on: October 28, 2016, 07:33:01 AM »
Тоа е што е сега, биологија. :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #10 on: October 28, 2016, 07:34:50 AM »
Пролистај го форумов, можеби ќе ти се отвири желба за аквариум.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline chemiosftw

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Држава Аеродром
 • Age: 23
 • Posts: 7
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Трауми кај папагал?
« Reply #11 on: October 28, 2016, 09:03:37 AM »
Искрено, риби не ме интересираат многу али мали кученца, тоа ми е слаба страна.  :laugh:

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal