collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:00:11 PM]


Sreken rodenden by p
[July 06, 2020, 09:48:31 PM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[July 06, 2020, 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Веќе го имам овој филтер Resun CY 20 и планирам повторно да го активирам само имам еден мал проблем со сунгерот од филтер материјалите.
За оние кои што не го виделе, станува збор за едноставен мини-канистер, кој е наменет за помал волумен на аквариум и во кој има само две комори. Купен е од „Декспорт“ пред околу 6 год. и не знам дали може да се најде кај другите маркети.

Проблемот е со сунгерот и се прашувам дали ќе имам шанси некако да скројам од друг модел на филтер!? Остатокот со керамика, јаглен или биолошки кугли може да се користи по мерка ама сунгерот како би го скроил?  :dontknow:

Размислував и за „вата“ ама со неа протокот драстично се намалува.
Еве како изгледа. Сликите се превземени од: [Login or Register]
Link

Author Topic: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]  (Read 883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7420
 • Activity:
  36%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« on: November 05, 2016, 04:08:43 AM »
Веќе го имам овој филтер Resun CY 20 и планирам повторно да го активирам само имам еден мал проблем со сунгерот од филтер материјалите.
За оние кои што не го виделе, станува збор за едноставен мини-канистер, кој е наменет за помал волумен на аквариум и во кој има само две комори. Купен е од „Декспорт“ пред околу 6 год. и не знам дали може да се најде кај другите маркети.

Проблемот е со сунгерот и се прашувам дали ќе имам шанси некако да скројам од друг модел на филтер!? Остатокот со керамика, јаглен или биолошки кугли може да се користи по мерка ама сунгерот како би го скроил?  :dontknow:

Размислував и за „вата“ ама со неа протокот драстично се намалува.
Еве како изгледа. Сликите се превземени од: [Login or Register]
Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  17%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« Reply #1 on: November 05, 2016, 06:47:14 AM »
Vidi kaj Miki ili kaj Boris da ne imas sungjer vakov pa da si skrois samiot po dimenzija.
Porano imaa sigurno - sum kupuval

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7420
 • Activity:
  36%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« Reply #2 on: November 05, 2016, 06:53:17 AM »
За имање сигурно имаат само кој знае како ќе го скројам.  :embarrass:
Мики знам каде е, Боро појма немам каде има маркет.  :dontknow:
А Делфин ми е најблиску во моментов.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  17%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« Reply #3 on: November 05, 2016, 06:55:35 AM »
Vrz sungerot kanisterot i nacrtaj so flomaster
Posle so skalper popoleka ke go izdelkas
Javi se kaj DJ i vidi dali ima on. Ako nema - barem ke ti kaze kade ima

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7420
 • Activity:
  36%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« Reply #4 on: November 05, 2016, 06:58:27 AM »
Работи ли денес Dj во маркет? До колку е отворен?

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  17%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« Reply #5 on: November 05, 2016, 07:00:57 AM »
Do 20 casot mislam deka raboti

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7420
 • Activity:
  36%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]
« Reply #6 on: November 05, 2016, 07:03:21 AM »
 55655

Tags:
 

Каков биолошки филтер материјал???

Started by newpain01

Replies: 72
Views: 5403
Last post February 19, 2014, 08:03:02 AM
by Дуки Неданов
Мојот нов стаклен филтер

Started by Cimento

Replies: 10
Views: 869
Last post February 24, 2009, 02:21:54 PM
by GoranX
филтер материјали за канистер

Started by Farscape

Replies: 38
Views: 1618
Last post July 31, 2011, 04:09:29 PM
by Farscape
Hangon или потопен филтер

Started by WarBoSS

Replies: 29
Views: 1990
Last post May 14, 2012, 02:44:57 PM
by goko
Помош околу филтер

Started by AFROMAN

Replies: 3
Views: 546
Last post May 12, 2012, 01:32:07 PM
by AFROMAN
Users Online Users Online (45)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal