collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:06:53 PM]


Нов Почеток by p
[March 15, 2023, 03:09:48 AM]

The first post content
Димензии- 65-30-40 двш
Светло- 2 -18 вати Т8
Подлога- кварц и земја за саксии Валентин
Флора
-Cryptocoryne affinis
-C. pontederiifolia
-C.wendtii Tropica
-C. wendtii Brown
-C.undulata
C.lutea
-Vallisneria
Фауна
-tanichthys albonubes
-pethia titteya
-pethia conchonius
-barbodes semifasciolatus
-puntius tetrazona
-brachydanio rerio

Link

Author Topic: Crypto-arium  (Read 2559 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Crypto-arium
« on: December 10, 2016, 07:05:02 AM »
Димензии- 65-30-40 двш
Светло- 2 -18 вати Т8
Подлога- кварц и земја за саксии Валентин
Флора
-Cryptocoryne affinis
-C. pontederiifolia
-C.wendtii Tropica
-C. wendtii Brown
-C.undulata
C.lutea
-Vallisneria
Фауна
-tanichthys albonubes
-pethia titteya
-pethia conchonius
-barbodes semifasciolatus
-puntius tetrazona
-brachydanio rerio
« Last Edit: December 10, 2016, 11:43:31 AM by Kiko »

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Crypto-arium
« Reply #1 on: December 10, 2016, 07:12:23 AM »
Слики

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13

Offline Kiko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2015
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Crypto-arium
« Reply #3 on: December 10, 2016, 11:42:20 AM »
560855

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Crypto-arium
« Reply #4 on: December 10, 2016, 10:56:18 PM »
odlicno  :notworthy: 560855
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  2%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Crypto-arium
« Reply #5 on: December 11, 2016, 01:21:59 AM »
 560855

Pa dobro be druze sto go kriese do sega?

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Crypto-arium
« Reply #6 on: December 11, 2016, 04:00:06 AM »
Не го кријам, ги изгубив  сликите па мењав скејп па ми се расипа ПС и сега со тел. сликав и викам срамота е ај да претставам аквариум.
П.С. ми се измрестија роси барбовите на 17,5 степени.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Crypto-arium
« Reply #7 on: December 11, 2016, 04:25:42 AM »
Auuuuuuu, Bravo!

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7545
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Crypto-arium
« Reply #8 on: December 11, 2016, 05:24:13 AM »
Прекрасно!!!  :headbang:
И ставај почесто слики.  :icon_thumright:

 560855

Споделено и на твитер заедницата. 


Offline Буши

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2016
 • Location: Аеродром
 • Posts: 25
 • Activity:
  0%
 • Karma: 8
Re: Crypto-arium
« Reply #9 on: December 11, 2016, 07:02:33 AM »
 560855 Viks  applause

Offline Marjann

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Apr 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 33
 • Posts: 22
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Re: Crypto-arium
« Reply #10 on: December 14, 2016, 04:49:21 AM »
Врв! Браво Викторе  :happy:  basd  560855 applause applause

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Crypto-arium
« Reply #11 on: December 15, 2016, 02:17:42 AM »
Super  560855, Florata i Faunata si odgovaraat kako kako kec na desetka.
Nesto da pises kako go odrzuvas, naprimer,
- ako ti e ispostena podlogata dali dodavas prihrana vo substratot
- dali dodavas prihrana vo vodata
- kolku cesto i kolicinski jamenuvas vodata vo akvarium 

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Crypto-arium
« Reply #12 on: December 15, 2016, 05:10:33 AM »
Прво благодарност до сите за кармите :D
 Владо скејпот е сменет неколку пати порано дозирав кно3 и кх2по4 последниве
7-8 месеци нисто не дозирам ни микро ни макро, менувам 10-20% на недела до две
П.С.денес ставив греач и температурата ми е 19 степени криптите перлаат значи се е ок

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Crypto-arium
« Reply #13 on: December 16, 2016, 03:41:07 AM »
Баш фино и лесно одржување, а некоја омилена алга има аквариумов или безалгарен ти е  58805

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Crypto-arium
« Reply #14 on: December 16, 2016, 05:24:13 AM »
не си прв Владо сите се чудат на безалгарноста,имам малце зелена точкаста на задното стакло десно од валснеријата, не ја чистам убава ми е.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  2%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Crypto-arium
« Reply #15 on: December 16, 2016, 10:37:03 AM »
Сакам едно коренче од ниската крипта која ти е во преден план десно. Кога ќе шишаш имај ме во предвид.

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Crypto-arium
« Reply #16 on: February 03, 2017, 02:01:28 AM »
Си ги набавив  долго бараните  pethia padamya- odessa barb  да се опуштат ќе ставам слики happyy happyy happyy

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Crypto-arium
« Reply #17 on: February 05, 2017, 10:52:47 PM »
Честито, баш ќе им годи во твојот аквариум. Каде ги најде ? да не отиде до Одеса ? :)

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 34
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Crypto-arium
« Reply #18 on: February 07, 2017, 01:15:33 AM »
да Владо им се погоди почнаа бојата да ја пуштаат,во одеса критично е сега за шетање.колку одеси сакаш?

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Crypto-arium
« Reply #19 on: February 07, 2017, 02:17:49 AM »
Немам ја аквариум за вакви рипчиња, реков ако се во некој аква шоп, на поминување да ги видам, им имам мерак ја на барбусите ама за некој проект како мини понд...

Tags:
 

Users Online Users Online (48)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal