collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sexy Womans from your city for night by Uran
[Today at 04:03:41 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
60*25*40, se e Diy(osven filter i greac) naselenie:
1 ancistrus
1 pleco
7 cardinal tetri
5  Harlequin Rasbora
1 cory
1 CT betta male
3 jabucara
Naselen na 02.11.'17
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Diy  (Read 1696 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ivanov Mitko

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2017
 • Location: Kochani
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Diy
« on: November 11, 2017, 05:37:57 AM »
60*25*40, se e Diy(osven filter i greac) naselenie:
1 ancistrus
1 pleco
7 cardinal tetri
5  Harlequin Rasbora
1 cory
1 CT betta male
3 jabucara
Naselen na 02.11.'17
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Diy
« Reply #1 on: November 11, 2017, 06:56:38 AM »
 Интересен аквариум и околината околу него.Како оаза во кактусова пустина му доаѓа. Мислам дека крупната Валиснериа е предимензиониран избор за оваа литража и сигурно ситната би оставила поубав впечаток. Дрвата се одлични и јас би ги позиционирал подесно кон филтерот затоа што вака централно поставени визуелно го затвараат ионака угушениот простор. Камчето мислам дека е од карбонатните и не е за со неон тетри.Слободно дополни вода до горе.
« Last Edit: November 11, 2017, 07:53:03 AM by ivica74sk »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Diy
« Reply #2 on: November 12, 2017, 01:49:14 AM »
Inetersno vklopeno vo prostorot. Se slozuvam so Ivica za kamenot.
Stiroporot moze da go iseces kolku sto e akvariumot i da go oblozis so nekoja traka vo kafena boja.
Vo sekoj slucaj mnogu ubavo  desetka

Offline Ivanov Mitko

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2017
 • Location: Kochani
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Diy
« Reply #3 on: November 12, 2017, 05:14:36 AM »
Blagodaram mnogu :) ,da stiroporot podobro bi stoel isecen so aq. (ke bidat isti po boja i golemina so mrezata),isto i za valisnerijata (ama ja imav vekje...) nataka poleka ke ja zamenam. A za kamenot... Go testirav so solna kiselina(nemase reakcija),eve slika
[Login or Register]

[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Diy
« Reply #4 on: November 12, 2017, 05:30:01 AM »
Valsenerijata mozes slobodno da ja sisas ako ti smeta visinata

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 35
 • Posts: 368
 • Activity:
  0%
 • Karma: 14
Re: Diy
« Reply #5 on: November 12, 2017, 09:30:46 AM »
супер си е лоу теков

Offline Ivanov Mitko

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2017
 • Location: Kochani
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Diy
« Reply #6 on: November 12, 2017, 09:43:42 AM »
Fala viktorr, bas na toa i celam-low tek(diy-malku pari,mnogu ljubov)   :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Diy
« Reply #7 on: November 13, 2017, 03:04:22 AM »
Добредојде на  56048575

Интересно е вклупен аквариумот во просторот заедно во целина со кактусите. Се добива впечаток како да е поголем поради зеленилото околу него.

Немам некоја посебна забелешка, освен како што спомнаа погоре дека валиснеријата може да се скрати и плекото (кое не се гледа на сликите) би можел да го извадиш надвор од аквариум пошто таа риба многу не е баш за во аквариумски услови особено не со мали димензии или литража затоа што секогаш го надраснува аквариумот. Се друго е ОК.  :icon_thumright:

Offline Ivanov Mitko

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2017
 • Location: Kochani
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Diy
« Reply #8 on: November 13, 2017, 04:23:44 AM »
 55655 ,staveno na znaenje  :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Diy
« Reply #9 on: November 15, 2017, 02:08:55 PM »
 Каков ли е тој камен каде го најде? Многу необична структура.Потсетува на жив морски корален камен или на некој фосилен остаток.

Offline Ivanov Mitko

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2017
 • Location: Kochani
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Diy
« Reply #10 on: November 16, 2017, 07:32:50 PM »
Mislam deka mi go dade nekoj,ne se bas sekavam od poodamna mi e... :)

Tags:
 

Users Online Users Online (22)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal