collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво на сите.
Моментално работам на игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH. Играта ќе биде достапна на Google Play и ќе биде бесплатна за сите. Идеата е да ги научиме рибите преку игра. Се надевам ќе ви се допадне играта.

Моментално ми треба ваша ПОМОШ.
Ако сакате ваша фотографија со вашата риба да се најде во играта:
- тогаш испратете ваша слика со риба долу во коментар;
- напишете како се вика рибата;
- вашето име или прекар што сакате да се појави на фотографијата;

Благодарост на сите.
[Login or Register]

Link

Author Topic: Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.  (Read 2278 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Taurus

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.
« on: January 30, 2018, 03:43:47 PM »
Здраво на сите.
Моментално работам на игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH. Играта ќе биде достапна на Google Play и ќе биде бесплатна за сите. Идеата е да ги научиме рибите преку игра. Се надевам ќе ви се допадне играта.

Моментално ми треба ваша ПОМОШ.
Ако сакате ваша фотографија со вашата риба да се најде во играта:
- тогаш испратете ваша слика со риба долу во коментар;
- напишете како се вика рибата;
- вашето име или прекар што сакате да се појави на фотографијата;

Благодарост на сите.
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.
« Reply #1 on: January 31, 2018, 04:05:19 AM »
 Супер идеја.Едвај чекаме линк до играта.

Offline Taurus

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.
« Reply #2 on: January 31, 2018, 04:15:49 AM »
Веќе ми испратија стотици слики од фб групи за аквариуми, за жал доста од нив се со лош квалитет, ама ќе правам некоја комбинација со нив + stock images.
Идеата со собирање слики од акваристи ми е, бидејќи и дава поголема вредност на апликацијата.
Вакви апликации постојат, ама нема апликација со "твојата" риба во неа ;)
Најкасно до крај на наредна недела ми е во план да ја пуштам првата верзија со 100 нивоа, па потоа во зависност од интерес ќе се додаваат нови нивоа т.е. слики.Offline Taurus

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.
« Reply #5 on: February 01, 2018, 07:46:24 AM »
@biguran2 фала ти многу.
Дали ги имаш со поголема резолуција? Во апликацијата се предвидени да бидат барем 600px x 600px. Ако ги имаш, јас ќе му направам crop на 600x600 со фокус на рибата, и ќе додадам твој потпис на сликите.

Offline URAN2

 • mismawsXD
 • Owner
 • Super clen
 • *
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Posts: 509
 • Activity:
  0%
 • Karma: 21
  • Prime Сasual Dating - Authentic Ladies
Re: Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.
« Reply #6 on: February 01, 2018, 08:05:23 AM »
SLIKITE SE 800, AKO NE GRESAM, IMAM ORIGINALI NO KOJ GI NAOGA SEGA :)

KLIKNI NA SLIKA I KE OTVORI POGOLEME, AAKO NAPRAVIS DOWNLOAD OD TAMU KE IMAS 800X600

Offline Taurus

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2015
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 65
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Игра за мобилен телефон, GUESS THE FISH.
« Reply #7 on: February 01, 2018, 12:48:36 PM »
Не ги проверив сите, ама на повеќето висината им е 400-500, ама не е проблем, ќе се снајдам, рибата не ја чепкам, само позадината ќе ја проширам, направам 600px.
Фала.

Tags:
 

Users Online Users Online (20)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal