collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by Aleksandar B
[Yesterday at 11:02:58 PM]


Sreken rodenden by p
[Yesterday at 01:04:12 PM]


200l posle 4 meseci by p
[November 27, 2019, 12:51:11 AM]


Dzungla 370l ACIDO by Aleksandar Ilievski
[November 19, 2019, 01:02:22 PM]


NANO SHRIMP ACIDO 2019 by Aleksandar Ilievski
[November 14, 2019, 07:23:08 AM]


"The Farewell" by biguran2
[November 06, 2019, 11:33:14 PM]


Акваристика во МК (2019) by p
[October 21, 2019, 01:25:10 AM]


la niña by DimitarJ
[October 21, 2019, 12:47:03 AM]


Нов 350л аквариум by marjanmic
[October 21, 2019, 12:23:14 AM]

The first post content
 После подолга пауза од оправдани причини дојдов до првата слободна Сабота во последниве 4 години, слегов до подрум и што да видам. Аквариуми. Па онака спонтано се развреднив да видам што се ми останало од последниот бран и така чепкајќи спонтано без да осетам потсредив едно аквариумче. Морско беше на времето ама сега нели сум созреал малку па го наполнив со слатка вода. И сега за да не бидам ептен спонтан дајте некоја идеја што да чувам. Сакам да е лесно, да не бара многу време а да прави ќеиф.

Link

Author Topic: Криза и старт  (Read 2021 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Криза и старт
« on: March 24, 2018, 07:52:48 AM »
 После подолга пауза од оправдани причини дојдов до првата слободна Сабота во последниве 4 години, слегов до подрум и што да видам. Аквариуми. Па онака спонтано се развреднив да видам што се ми останало од последниот бран и така чепкајќи спонтано без да осетам потсредив едно аквариумче. Морско беше на времето ама сега нели сум созреал малку па го наполнив со слатка вода. И сега за да не бидам ептен спонтан дајте некоја идеја што да чувам. Сакам да е лесно, да не бара многу време а да прави ќеиф.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7151
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Криза и старт
« Reply #1 on: March 24, 2018, 09:55:18 AM »
Скопска вода се знај за кого е најповолна и не треба многу мислење.  5805
Малку ќе ти биде динамично низ аквариум ама барем ќе имаш разни бои.

Како во старите добри времиња.
 ghgf

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Featured
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Криза и старт
« Reply #2 on: March 24, 2018, 12:06:40 PM »
Да ти се погоди стартот, и да си наоѓаш повеќе слободно време понатаму. Инаку за изборот нема мешање, ќе ставиш што ти лежи на душа :)

Sent from my Lenovo B8000-F using Tapatalk


Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #3 on: March 24, 2018, 01:14:31 PM »
 Имаме ограничување за димензии на слики или нешто друго е во прашање што не можам да прикачам?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7151
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Криза и старт
« Reply #4 on: March 24, 2018, 01:20:57 PM »
Ова е тест слика.
Оди преку Add image to postOffline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #5 on: March 24, 2018, 01:41:33 PM »

« Last Edit: March 24, 2018, 01:54:20 PM by ivica74sk »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7151
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Криза и старт
« Reply #6 on: March 24, 2018, 01:54:04 PM »
 560855 за стартот.  applause

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7321
 • Activity:
  5%
 • Karma: 158
  • LID
Re: Криза и старт
« Reply #7 on: March 25, 2018, 05:12:28 AM »
Vo podrum ti e smesten ili go kaci gore?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #8 on: March 25, 2018, 06:59:09 AM »
 Подрум одам мајче подруууум шееетаааам

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #9 on: March 25, 2018, 10:51:07 AM »

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Featured
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Криза и старт
« Reply #10 on: March 25, 2018, 11:50:23 AM »
Абе ти диско направи ,

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Offline biguran2

 • Owner
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: May 2008
 • Location: Struga
 • Age: 53
 • Featured
 • Posts: 457
 • Activity:
  2%
 • Karma: 20
  • AquaPark
Re: Криза и старт
« Reply #11 on: March 25, 2018, 12:10:21 PM »
BANIRANJE

Offline biguran2

 • Owner
 • Aqua clen
 • *
 • Join Date: May 2008
 • Location: Struga
 • Age: 53
 • Featured
 • Posts: 457
 • Activity:
  2%
 • Karma: 20
  • AquaPark
Re: Криза и старт
« Reply #12 on: March 25, 2018, 12:13:00 PM »
 basd basd basd ebate beljata kick xfd xfd ghgfrf ghgfrf hgfg hgfg :hrmm: :hrmm: aman aman :pottytrain2: :pottytrain2: :boooo: :boooo: :boooo: iuouy iuouy 56655 56655

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #13 on: March 25, 2018, 12:21:55 PM »
 Да ги видиш ќе се заљубиш на прв поглед

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7151
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Криза и старт
« Reply #14 on: March 25, 2018, 12:22:11 PM »
Онакога ќе се симнам кај Ивица во подрум.  :laugh:


Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #15 on: March 25, 2018, 12:23:52 PM »
 Не ми давај идеи сега ќе ставам диско топка и ледови што мењаат бои

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7151
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Криза и старт
« Reply #16 on: March 25, 2018, 12:32:34 PM »
Не се секирај, јас веќе си имам лед шо мења бои. Можам да ја земам со мене. boske


Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7151
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Криза и старт
« Reply #18 on: March 26, 2018, 11:51:30 AM »

Offline vladoma

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Featured
 • Posts: 403
 • Activity:
  0%
 • Karma: 54
Re: Криза и старт
« Reply #19 on: March 26, 2018, 01:12:20 PM »
Ако имаш бело светло на аквариумот стави една фотка , да видиме ситуација...

Sent from my Lenovo B8000-F using Tapatalk


Tags:
 

Users Online Users Online (78)
Members Google (9)