collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Yesterday at 11:09:13 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:01:54 PM]


200l posle 4 meseci by p
[November 27, 2019, 12:51:11 AM]


Dzungla 370l ACIDO by Aleksandar Ilievski
[November 19, 2019, 01:02:22 PM]


NANO SHRIMP ACIDO 2019 by Aleksandar Ilievski
[November 14, 2019, 07:23:08 AM]


"The Farewell" by biguran2
[November 06, 2019, 11:33:14 PM]


Акваристика во МК (2019) by p
[October 21, 2019, 01:25:10 AM]


la niña by DimitarJ
[October 21, 2019, 12:47:03 AM]


Нов 350л аквариум by marjanmic
[October 21, 2019, 12:23:14 AM]

The first post content
Na mojot papagal okceto mu e crveno i ne znam sto da pravam.Dali nekoj znae specijaliziran veterinar za ptici.Ne opst veterinar.Bev na opst veterinar i ne mi pomognaa nisto osobeno.


Link

Author Topic: Нимфа  (Read 163 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Apr 2019
 • Location: Stip
 • Age: 2004
 • Posts: 3
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Нимфа
« on: April 17, 2019, 04:33:34 AM »
Na mojot papagal okceto mu e crveno i ne znam sto da pravam.Dali nekoj znae specijaliziran veterinar za ptici.Ne opst veterinar.Bev na opst veterinar i ne mi pomognaa nisto osobeno.


Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7150
 • Activity:
  25%
 • Country: mk
 • Karma: 88
Re: Нимфа
« Reply #1 on: April 17, 2019, 04:47:59 AM »
Здраво @Tanja

Да ги прашаш општите ветеринари дали имаат некој колега што му се специјалност птиците.
На форумов најпознат ни е Exoterra, во моментов не е активен, но еве ја неговата fb страна и пробај консултирај го.
https://www.facebook.com/igor.velevski.52

Понатаму, можеш да ги прашаш од аква-шоп Делфин дали тие имаат соработка со некој ветеринар за птици.
https://www.facebook.com/PetshopDelfin/

Пробај обрати се кај нив и види што ќе направиш.
За птици е малку тешко да се најде ветеринар ама ако успееш да се снајдеш, пиши во темава одговор да знаат и другите кога ќе дојдат со проблем каде да се обратат. 

Tags:
 

Users Online Users Online (77)
Members Google (9)