collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:26:21 PM]


Нов Почеток by p
[March 15, 2023, 03:09:48 AM]


Среќна нова 2023 година by NO CARRIER
[January 01, 2023, 02:21:54 AM]

The first post content
Здраво,
Ме интересира каде во МК може да се најдат квалитетни живоротки од домашно производство?
Претпоставувам дека би биле поквалитетни од увозните.

Link

Author Topic: информација за набавка на живоротки  (Read 1001 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jovanjovan2003

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Gevgelija
 • Age: 48
 • Posts: 32
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Здраво,
Ме интересира каде во МК може да се најдат квалитетни живоротки од домашно производство?
Претпоставувам дека би биле поквалитетни од увозните.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #1 on: February 25, 2020, 04:33:36 AM »
Кои живоротки ти требаат? Можеби ги има некој член на форумов или ги има по аквашоповите во Скопје.

Offline jovanjovan2003

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Gevgelija
 • Age: 48
 • Posts: 32
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #2 on: February 25, 2020, 04:53:10 AM »
па би сакал ксифо и моли, може и нешто друго не многу комплицирано.
Знам дека има одгледувачници низ МК.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #3 on: February 25, 2020, 07:22:09 AM »
Тие барем ги има секаде, не се некои недостапни видови. Во кој град треба да ги најдеш?

Offline jovanjovan2003

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Gevgelija
 • Age: 48
 • Posts: 32
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #4 on: February 25, 2020, 10:06:43 PM »
Тие барем ги има секаде, не се некои недостапни видови. Во кој град треба да ги најдеш?
Јас сум од Гевгелија, Точно ги има, кај нас и 3 пет шопа, мислам дека квалитето на рибите не е како што треба остануваат трудни, не раѓаат. променив неколку машки, и повеќе женски.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #5 on: February 25, 2020, 10:34:41 PM »
Тогаш кога ќе доаѓаш накај Скопје сигурно ќе најдеш. Или некој ако патува па да ти ги донесе или ако има некој друг член на форумов што е од Гевгелија или околина па да земеш од него. Трето не знам.  :dontknow:

Offline jovanjovan2003

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Gevgelija
 • Age: 48
 • Posts: 32
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #6 on: February 25, 2020, 10:42:49 PM »
Тогаш кога ќе доаѓаш накај Скопје сигурно ќе најдеш. Или некој ако патува па да ти ги донесе или ако има некој друг член на форумов што е од Гевгелија или околина па да земеш од него. Трето не знам.  :dontknow:
Тоа ми е муабетот, сакам од Скопје да земам, па ми треба препорака од каде.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #7 on: February 25, 2020, 10:58:25 PM »
За ксифо и моли може да се најде некој и да ти поклони од Скопје што е член на форумов и ако ја види темава.

А за продавници можеш да провериш во:
Декспорт - [Login or Register]
Делфин - [Login or Register]
Немо

Не сум сигурен дали сега Немо и Декспорт се наоѓаат и двете во ТЦ Олимпико. Делфин е во Аеродром позади Веро.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 7399
 • Activity:
  1%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #8 on: February 26, 2020, 11:07:59 PM »
Декспорт и Немо се во ТЦ Олимпико

Во Аеродром имаш City Pets продавница. На еден еден наш член е. Имаше убави гупи кај него пред едно 2 недели.
[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #9 on: February 26, 2020, 11:16:51 PM »
Не знаев дека сме имале уште членови со пет-шопови. :embarrass: 
applause :headbang:

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #10 on: February 29, 2020, 05:47:49 AM »
@DimitarJ денес поминав кај @Aleksandar B и земав една тревка и едно коренче ред мор. Шо ќутите вакви работи кога се отворил нов маркет?  ghgfrfn
@jovanjovan2003 имаше и живоротки кај него.  :icon_thumright:

Offline jovanjovan2003

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Gevgelija
 • Age: 48
 • Posts: 32
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #11 on: February 29, 2020, 06:46:12 AM »
Благодарам на информациите. Ама изгледа моите ксифо се уплашија😂😂 родија. Претходно во неколку наврати ќе ставев во мрестилка ама ништо. Сега за три четир дена две се породија.

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 52
 • Posts: 5393
 • Activity:
  30%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #12 on: February 29, 2020, 10:39:07 PM »
Благоевград ви е близко. [Login or Register] това момче продава много хубави рибки.

Offline jovanjovan2003

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Gevgelija
 • Age: 48
 • Posts: 32
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #13 on: March 09, 2020, 11:08:43 PM »
@DimitarJ денес поминав кај @Aleksandar B и земав една тревка и едно коренче ред мор. Шо ќутите вакви работи кога се отворил нов маркет?  ghgfrfn
@jovanjovan2003 имаше и живоротки кај него.  :icon_thumright:

каде се наоѓа?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 7544
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: информација за набавка на живоротки
« Reply #14 on: March 10, 2020, 12:07:01 AM »
Во Аеродром имаш City Pets продавница. На еден еден наш член е. Имаше убави гупи кај него пред едно 2 недели.
[Login or Register]
@jovanjovan2003 Ова е fb профилот, има внатре и контакт телефон за секој случај ако затреба, а се наоѓа од спротивна страна на ТЦ Скопјанка во нас.Аеродром.

Tags:
 

Users Online Users Online (27)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal