collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:26:21 PM]


Нов Почеток by p
[March 15, 2023, 03:09:48 AM]


Среќна нова 2023 година by NO CARRIER
[January 01, 2023, 02:21:54 AM]

The first post content
Дали може да се третираат предмети за поставување во аквариум со полиуретански безбоен мат лак???  gsd 
Дали е отровен и дали ги менува својствата на водата?   hgfgdfd

Link

Author Topic: Едно прашање :)  (Read 888 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ВлаткоЅвер

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 215
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Едно прашање :)
« on: July 20, 2009, 10:00:51 AM »
Дали може да се третираат предмети за поставување во аквариум со полиуретански безбоен мат лак???  gsd 
Дали е отровен и дали ги менува својствата на водата?   hgfgdfd

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Едно прашање :)
« Reply #1 on: July 20, 2009, 10:10:35 AM »
A zasto bi lakiral nesto sto ke stavas vo akvarium?? Zarem negde vo prirodata ima lakirani predmeti pod voda??  hgfgd

Offline ВлаткоЅвер

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 215
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Едно прашање :)
« Reply #2 on: July 20, 2009, 10:27:19 AM »
Еден мој другар го мрзи да спрема дрво за во аквариум на конвенционален начин, башка лакот е матиран (не е сјаен), со што би спречил испуштање на танини и киселини во водата... Чисто го интересира (а и мене ме интересира) дали може тоа на овој начин да се постигне.  ghgfrfnz

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Едно прашање :)
« Reply #3 on: July 20, 2009, 10:30:55 AM »
Neznam sto lak ke koristi, no jas sum skeptik i nesum ZA  :nono:

Offline MeTogu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2009
 • Location: Bulgariq/Rousse
 • Age: 45
 • Posts: 404
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Re: Едно прашање :)
« Reply #4 on: July 20, 2009, 10:35:27 AM »
Подкрепям Любе.И аз съм  gsdz използването на каквито и да е лакове в аквариум.

Offline ВлаткоЅвер

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 215
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Едно прашање :)
« Reply #5 on: July 20, 2009, 10:40:26 AM »
ОК, фала многу, доволни ми беа овие одговори да не разубедите  55655

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Едно прашање :)
« Reply #6 on: July 20, 2009, 11:47:35 AM »
neka se napie edna cashka, ako mu se sviga togas MOZE  gsdzz
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: Едно прашање :)
« Reply #7 on: July 20, 2009, 11:52:36 AM »
со што би спречил испуштање на танини и киселини во водата...

pa zasto vi e onda drvo vo akvarium  hgfgd

Offline jb007

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 39
 • Posts: 1029
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Едно прашање :)
« Reply #8 on: July 22, 2009, 11:52:01 AM »
Sigurno za ukras  :D
Podobro e da zivis 100 godini kako car, odkloku 7 dena kako prosjak :)

Tags:
 

Users Online Users Online (28)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal