collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Today at 04:32:21 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:43:58 PM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by Ivanov Mitko
[May 19, 2020, 07:26:33 AM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]


Offtopic: PROaqua_The_King_Symphysodon by p
[May 01, 2020, 11:11:24 AM]


PROaqua_The_King_Symphysodon by DimitarJ
[April 23, 2020, 10:27:37 PM]


REEF-ot na Viktor by DimitarJ
[April 20, 2020, 10:09:45 PM]

The first post content
Во фаза на изработка е нов аквариум од 250 литри. Димензии 100cm x 50cm x 50cm. Дебелина на стакло 10mm. Моментално е на лепење кај Мики, денес треба да го земам. Постоњето ќе биде од иверка, го нацртав и чекам стариот да ми разложи димензии па во Солопром да си нарачам материјал искантиран и потоа сам ќе го составам. Дилемата ми е за светлото. Сакам да одам без капак бидејќи пофино ќе се вклопи во просторот. Дали знае некој каде може да се најде осветлување за аквариуми без капак. Да оди на шипка од позади аквариум па да се свиткува врз аквариумот или некој систем со странични држачи на стаклото од аквариумот. Само да не е некој од 400 - 500 евра како за морскиве. Незнам дали има во Хубо или Електроелемент. Слики обавезно ќе правам па ќе постирам како одела работата.


Link

Author Topic: Димитар - 250 литри Дискус аквариум  (Read 24637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7371
 • Activity:
  4%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар - 250 литри Дискус аквариум
« Reply #420 on: March 27, 2013, 01:43:54 PM »
Zatoa i sakam da gi zenam.

Offline grn_76

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje, Makedonija
 • Age: 43
 • Posts: 152
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Одг: Димитар - 250 литри Дискус аквариум
« Reply #421 on: March 27, 2013, 01:46:00 PM »
da ne se mladi za zenidba a?
he he he he

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7371
 • Activity:
  4%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар - 250 литри Дискус аквариум
« Reply #422 on: March 27, 2013, 01:47:15 PM »
Ne se, taman im e vremeto. :)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7371
 • Activity:
  4%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар - 250 литри Дискус аквариум
« Reply #423 on: April 20, 2013, 08:05:18 AM »
Go nacekav

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7371
 • Activity:
  4%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар - 250 литри Дискус аквариум
« Reply #424 on: May 12, 2013, 12:44:07 PM »
Akvariumot ima nov sopstvenik. Se nadevam deka ke ni go pretstavi vo skoro vreme.

Tags:
 

Users Online Users Online (25)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal