collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Znaci eve kako odi postapkata. Znaete deka site kukaat moze nemoze ova ona, jas imam otvoreno imam plakjano na ebay i ne sum imal dosega nikakov problem znaci postapkata e:

   1. Подјете во НТБ Тутунска Банка и земете си Visa Electron дебитна картичка (ако немате сметка ќе треба да отворите, малолетни може да извадат дополнителна картичка за +200 денари трошок, месечен трошок е 10 денари по транзакциска сметка).
   2. Откако ќе ја земете и активирате, појдете на PayPal страната и регистрирајте се како Personal aкаунт.
   3. За земја на регистрација, одберете ја Словенија, а сите други информации внесете ги точни (Македонска адреса на живеење, телефон...).
   4. Откако ќе го направите вашиот акаунт, одете во делот „Add Credit or Debit Card„.
   5. Внесете ги сите информации барани од вас (Card Verification Number е на задната страна од картичката).
   6. Кликнете „Add Card„.
   7. Од вашата сметка ќе бидат одземени 93 денари (1.5 евра) како потврда, а подоцна вратени на вашиот PаyPal акаунт.
   8. Сега појдете на [Login or Register] , направете си профил (горе лево) и автоматски ќе ви ја поврзат картичката со профилот.
   9. Потоа ќе појдете [Login or Register], и ќе ја одберете Visa Electron од листата. Ќе видите дека како резервирани средства имате 93 денари (ако не и повеќе од други транзакции). Ќе чекате се додека тие не се намалат на 1 или 0 денари.
  10. Тогаш ќе појдете на [Login or Register], ќе кликнете на „Побарај„ копчето и ќе ги видите вашите транзакции. Најпоследнaта треба да е таа од PayPal. Во описот ќе стои нешто слично на ова:

      Цитат:
      XXXXXXXXXXX YYYYПАЅПАЛ*ЕЏПУСЕ

  11. Ќе ги запазите бројките овде назначени со Y. Тоа ќе се 4 бројки.
  12. Логирајте се сега на PayPal и одете „Verify„ од „My Accout„ страната.
  13. Ќе ви биде побаран тој четроцифрен број. Внесете го.

Сега сте потврдени и на вашата PayPal сметка ќе бидат вратени тие 1.5 евра што ви беа земени од картичката...
Јас за верификација за кодов чекав можеби и повеќе од 1 недела ама се исплатеше

Link

Author Topic: Otvoranje na paypal account  (Read 3837 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Otvoranje na paypal account
« on: October 26, 2009, 03:09:54 PM »
Znaci eve kako odi postapkata. Znaete deka site kukaat moze nemoze ova ona, jas imam otvoreno imam plakjano na ebay i ne sum imal dosega nikakov problem znaci postapkata e:

   1. Подјете во НТБ Тутунска Банка и земете си Visa Electron дебитна картичка (ако немате сметка ќе треба да отворите, малолетни може да извадат дополнителна картичка за +200 денари трошок, месечен трошок е 10 денари по транзакциска сметка).
   2. Откако ќе ја земете и активирате, појдете на PayPal страната и регистрирајте се како Personal aкаунт.
   3. За земја на регистрација, одберете ја Словенија, а сите други информации внесете ги точни (Македонска адреса на живеење, телефон...).
   4. Откако ќе го направите вашиот акаунт, одете во делот „Add Credit or Debit Card„.
   5. Внесете ги сите информации барани од вас (Card Verification Number е на задната страна од картичката).
   6. Кликнете „Add Card„.
   7. Од вашата сметка ќе бидат одземени 93 денари (1.5 евра) како потврда, а подоцна вратени на вашиот PаyPal акаунт.
   8. Сега појдете на [Login or Register] , направете си профил (горе лево) и автоматски ќе ви ја поврзат картичката со профилот.
   9. Потоа ќе појдете [Login or Register], и ќе ја одберете Visa Electron од листата. Ќе видите дека како резервирани средства имате 93 денари (ако не и повеќе од други транзакции). Ќе чекате се додека тие не се намалат на 1 или 0 денари.
  10. Тогаш ќе појдете на [Login or Register], ќе кликнете на „Побарај„ копчето и ќе ги видите вашите транзакции. Најпоследнaта треба да е таа од PayPal. Во описот ќе стои нешто слично на ова:

      Цитат:
      XXXXXXXXXXX YYYYПАЅПАЛ*ЕЏПУСЕ

  11. Ќе ги запазите бројките овде назначени со Y. Тоа ќе се 4 бројки.
  12. Логирајте се сега на PayPal и одете „Verify„ од „My Accout„ страната.
  13. Ќе ви биде побаран тој четроцифрен број. Внесете го.

Сега сте потврдени и на вашата PayPal сметка ќе бидат вратени тие 1.5 евра што ви беа земени од картичката...
Јас за верификација за кодов чекав можеби и повеќе од 1 недела ама се исплатеше

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #1 on: October 26, 2009, 03:21:25 PM »
јас имам дебитна картичка од комерцијална банка, visa electron, неможе со таа?
Goran Manevski

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #2 on: October 26, 2009, 03:27:50 PM »
isklucivo tutunska, zatoa sto transakciite odat preku slovenija i zatoa moze da funkcionira

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #3 on: October 26, 2009, 10:34:37 PM »
 nb,m nikola  gsdzz

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 42
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #4 on: October 26, 2009, 10:51:46 PM »
fala nikola

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #5 on: October 26, 2009, 11:00:44 PM »
 560855

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #6 on: October 27, 2009, 12:03:44 AM »
Moze i ALBANIA, no posle se ova ke vi treba i smetka od struja za adresa i li;na karta

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #7 on: October 27, 2009, 02:31:28 AM »
ne treba smetka ne treba licna karta za paypalot ako na toa misese adzi.ova e celata procedura

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #8 on: October 27, 2009, 02:55:08 AM »
ne treba smetka ne treba licna karta za paypalot ako na toa misese adzi.ova e celata procedura
Naraca ti nesto dosega?
Mene pred 2ipol godini mi barase dokaz za adresa hgfgd

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 44
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #9 on: October 27, 2009, 03:49:56 AM »
 nb,m  t28  560855 .

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #10 on: October 27, 2009, 03:58:50 AM »
da da iam do sea naracano nekolku pati. neznam porano moze so adresa bilo ama sega ete kako sto pisuva so toj kodot e sto ke ti se pojavi na transakcijata

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #11 on: October 27, 2009, 04:08:08 AM »
da da iam do sea naracano nekolku pati. neznam porano moze so adresa bilo ama sega ete kako sto pisuva so toj kodot e sto ke ti se pojavi na transakcijata
gsdzz gsdzz

Offline Break

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Tetovo
 • Age: 39
 • Posts: 578
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #12 on: October 27, 2009, 05:04:03 AM »
 t28  gsdzz

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #13 on: October 27, 2009, 05:16:16 AM »
Едно другарче вели дека тоа може со веќе извасените картички, постари. Новите, наводно, веќе не можеле да се верифицираат на PayPal.
Некој да има познат од НЛБ, да не вадам за џабе ...
anrovla

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #14 on: October 27, 2009, 05:19:22 AM »
Едно другарче вели дека тоа може со веќе извасените картички, постари. Новите, наводно, веќе не можеле да се верифицираат на PayPal.
Некој да има познат од НЛБ, да не вадам за џабе ...
master od NLB, za debitna ne garantiram

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #15 on: October 27, 2009, 05:26:57 AM »
od koga toa nemoze jas karticata ja izvadiv vo avgust ili septemvri

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #16 on: October 27, 2009, 07:33:57 AM »
бев ја денеска во Тутунска, аплицирав за трансакциона... што си нарачал до сега Никола?
Goran Manevski

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #17 on: October 27, 2009, 08:53:14 AM »
nesto sitnici oprema za fotoaparat, baterii za pda, difuzerce za co2(koe nazalost izglea se zatna) i nekoi takvi sitni gluposti

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #18 on: October 27, 2009, 09:00:42 AM »
i za mene poraca led diodi  gsdzz gsdzz gsdzz

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Re: Otvoranje na paypal account
« Reply #19 on: October 27, 2009, 09:30:00 AM »
difuzerce za co2(koe nazalost izglea se zatna)
Ако е мемраната е од синтерован порцелан, треба на 2-3 недели да ја третираш со варикина / солна киселина.
Пред употреба 6 часа во варикина обавезно ...
anrovla

Tags:
 

Users Online Users Online (27)
Members Google (5)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal