collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ako go citate ova toa znaci deka stanavte clen na  56048575, dobre ni dojdovte i se nadevame na dobra druzba i prijatni migovi.


Veke se vodi posebna tema za vas, so vase ime, tuka: http://forum.mkreef.com/index.php?board=37.0

Pri registracija se slozivte so nekolku raboti, ednoto od toa e i vaseto predstavuvanje pa zatoa ve molime propisno da ni se predstavite tuka: http://forum.mkreef.com/index.php?board=1.0


ili da ni go predstavete vasiot akvarium vo sekcijata za slatkovodni ili morski akvariumi na clenovi.


Vo pocetna sostojba, kako vasata, pregleden e samo mal del od forumot (okolu 30%), drugite temi i sekciji kako sto se razni temi, nasite ponudi za oprema ribi i rastenija ke vi bidat otklucani odkako ke se predstavete.


I uste ednas, vasata smetka KE BIDE izbrisana ako ne ni se predstavete vo rok od 10 dena od zaclenuvanjeto.


Pozdrav

Administracija

Link

Author Topic: nekolku soveti  (Read 2800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
nekolku soveti
« on: November 17, 2009, 06:20:28 AM »
Ako go citate ova toa znaci deka stanavte clen na  56048575, dobre ni dojdovte i se nadevame na dobra druzba i prijatni migovi.


Veke se vodi posebna tema za vas, so vase ime, tuka: http://forum.mkreef.com/index.php?board=37.0

Pri registracija se slozivte so nekolku raboti, ednoto od toa e i vaseto predstavuvanje pa zatoa ve molime propisno da ni se predstavite tuka: http://forum.mkreef.com/index.php?board=1.0


ili da ni go predstavete vasiot akvarium vo sekcijata za slatkovodni ili morski akvariumi na clenovi.


Vo pocetna sostojba, kako vasata, pregleden e samo mal del od forumot (okolu 30%), drugite temi i sekciji kako sto se razni temi, nasite ponudi za oprema ribi i rastenija ke vi bidat otklucani odkako ke se predstavete.


I uste ednas, vasata smetka KE BIDE izbrisana ako ne ni se predstavete vo rok od 10 dena od zaclenuvanjeto.


Pozdrav

Administracija
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: nekolku soveti
« Reply #1 on: January 23, 2010, 09:43:14 AM »
SITE KOI NE SE PREDSTAVENI KE BIDAT IZBRISANI

Blagodaram za razbiranjeto.
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: nekolku soveti
« Reply #2 on: October 04, 2010, 11:42:14 AM »
Uste edna akcija, na videlina, za brisenje na site ne predstaveni i neaktivni clenovi!!
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: nekolku soveti
« Reply #3 on: October 04, 2010, 02:52:58 PM »
 Jas bi rekol i site sto ne ne posetile podolgo vreme.Na primer edna godina.

Offline tanjica

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2010
 • Location: Sv.Nikole
 • Age: 58
 • Posts: 167
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: nekolku soveti
« Reply #4 on: October 06, 2010, 04:27:25 AM »
Sto znaci "neaktiven"? ghgfrfn Mnogu malku postovi imam i ne moze da se kaze deka sum akvarist bidejki ne sum profi.No toa ne znaci deka ne sakam da gi pratam rabotite i da se educiram, a i drugi interesni raboti naogjam ovde. Pozdrav

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: nekolku soveti
« Reply #5 on: October 06, 2010, 04:41:18 AM »
Sto znaci "neaktiven"? ghgfrfn Mnogu malku postovi imam i ne moze da se kaze deka sum akvarist bidejki ne sum profi.No toa ne znaci deka ne sakam da gi pratam rabotite i da se educiram, a i drugi interesni raboti naogjam ovde. Pozdrav
Neaktiven znaci da ne sudeluvas vo razgovorite vo opsto,a taka so razgovor i prasanja naj dobro ke se educiras.
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline URAN2

 • Owner
 • Super clen
 • *
 • Join Date: May 2008
 • Location: Struga
 • Age: 57
 • Posts: 508
 • Activity:
  0%
 • Karma: 21
  • AquaPark
Re: nekolku soveti
« Reply #6 on: July 02, 2020, 06:01:41 AM »
izbrisani okolu 450 clenovi

Offline Tasikj

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Aug 2020
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 19
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 0
Re: nekolku soveti
« Reply #7 on: August 14, 2020, 08:24:33 AM »
 

Vo pocetna sostojba, kako vasata, pregleden e samo mal del od forumot (okolu 30%), drugite temi i sekciji kako sto se razni temi, nasite ponudi za oprema ribi i rastenija ke vi bidat otklucani odkako ke se predstavete.

Administracija
[/quote]Posto sum uredno pretstaven, ke dobijam pristap do celiot forum?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: nekolku soveti
« Reply #8 on: August 14, 2020, 10:29:10 AM »
Внеси возраст на твојот профил за целосно да бидеш претставен.
Форумот веќе се отворил пошто сега си Junior член, а не Neaktiven.  :icon_thumright:

Offline DennyMK

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jun 2022
 • Posts: 10
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 4
Re: nekolku soveti
« Reply #9 on: June 22, 2022, 10:49:41 PM »
Форумов изгледа ок, ама за да се разработи му требаат реформи.
Имам неколку пријателски забелешки што би можеле да ги задржат постоечките или примамат нови членови.
1. Сајтов заслужува детален превод на Македонски (се пријавувам да помогнам околу тоа)
2. “Силување“ на нови членови да се претстават ми делува малку диктаторски (извинете ако моето лично мислење ве навредува). Има неколку начини да се избегне истото, а сепак да се постигне целта.
3. Првиот ранк/назив на членови да се промени во нешто друго, како на пример „Нов член“, „Новозачленет“ и слично
4. Банирање/бришење на членови не води никаде (зборувам од искуство со сајтот што го имав). Според мене е подобро да не се банираат/бришат неактивните членови бидејќи постои можност барем дел од нив да се вратат и да бидат повторно активни.
5. Не е лошо да се отвори оф-топик тема за дружење на членовите, кадешто ќе може да се дискутира и за работи кои не се поврзани со акваристика. Битно е да се воспостави пријателска атмосфера.
6. Какви се тие пајаци  во бројчаникот на Онлајн корисници?
[ You must login or register to view this Spoiler! ]

Се надевам дека ја разбирате мојата намера да помогнам да го подобриме форумов.
 55655

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: nekolku soveti
« Reply #10 on: July 02, 2022, 08:16:34 AM »
Сега ја гледам оваа порака и не можев порано да се уклучам затоа што го имам вирусот и во моментов со борам со него. За дел ќе дадам мое гледиште, за остатокот кога ќе можат ќе се изјаснат и другите админи.

За некои работи можам да дадам одговор, а за некои ми треба и дополнително објаснување како на пример следново, што се подразбира под „детален превод на Македонски“?
1. Сајтов заслужува детален превод на Македонски (се пријавувам да помогнам околу тоа)

2. “Силување“ на нови членови да се претстават ми делува малку диктаторски (извинете ако моето лично мислење ве навредува). Има неколку начини да се избегне истото, а сепак да се постигне целта.
Не е воопшто диктаторски некој што ќе се уклучи на форум да пише два-три збора од типот „Здраво, јас сум Дејан од Скопје“ или од Штип... или од Неготино... „тука сум за добра дружба и ти реков-ми рече“... што има тука диктаторски не знам...!?  :dontknow: Всушност правилата се тука и мислам дека се добро објаснети: [Login or Register]

3. Првиот ранк/назив на членови да се промени во нешто друго, како на пример „Нов член“, „Новозачленет“ и слично
Категориите можат да се менуваат... кога ќе дојде време за нив... затоа што планирам една поголема промена со СМФ скриптата и тогаш ќе видиме што може да се менува. Како што пишав на почеток, во моментов сум во изолација и едвај функционирам за да почнам да ги правам промените... :no:

4. Банирање/бришење на членови не води никаде (зборувам од искуство со сајтот што го имав). Според мене е подобро да не се банираат/бришат неактивните членови бидејќи постои можност барем дел од нив да се вратат и да бидат повторно активни.
Помага, ако некој што не бил активен ќе се отвори нова сметка и нека биде активен.  :dontknow:

5. Не е лошо да се отвори оф-топик тема за дружење на членовите, кадешто ќе може да се дискутира и за работи кои не се поврзани со акваристика. Битно е да се воспостави пријателска атмосфера.
Има таква секција -> [Login or Register]


6. Какви се тие пајаци  во бројчаникот на Онлајн корисници?
Spoiler
Hide
Korisnici Online
Dot Guests: 27
Dot Spiders: <---- пајаци  boske
Dot Hidden: 0
Dot Users: 1
Dot Users Online:
user DennyMK
user Google (5)
Тоа ми дава инфо дали пребарувачите се врзани правилно со нашиот форум и колку ги има во моментот.
[Login or Register]
[Login or Register]
Се надевам дека ја разбирате мојата намера да помогнам да го подобриме форумов.
 55655
Тука сум кога можам ќе одговорам...  :icon_thumright:

Tags:
 

Re: nekolku soveti

Started by kiki

Replies: 2
Views: 1115
Last post January 20, 2011, 01:35:54 PM
by ivica74sk
Users Online Users Online (26)
Members Google
Members Baidu
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal