collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
штотуку го инсталирав новиов оперативен систем на Windows 7 и можам да кажам дека компјутерот ми е како нов  :happy:
за разлика од Vista, овај многу побрзо работи со програмите и далеку побрзо се инсталира самиот оперативен систем. друго како ново е што нема повеќе потреба од сериски броеви за програмите. поголемиот дел од нив што ги инсталирав работат без нив. така да според мене имате зелено светло да го пробате Windows 7. според мене мислам дека е редно да се смени Windows XP, па речиси 10 години го користев и доста беше со него.
 gsdxzz

Link

Author Topic: Windows 7  (Read 3636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Windows 7
« on: February 07, 2010, 04:32:54 PM »
штотуку го инсталирав новиов оперативен систем на Windows 7 и можам да кажам дека компјутерот ми е како нов  :happy:
за разлика од Vista, овај многу побрзо работи со програмите и далеку побрзо се инсталира самиот оперативен систем. друго како ново е што нема повеќе потреба од сериски броеви за програмите. поголемиот дел од нив што ги инсталирав работат без нив. така да според мене имате зелено светло да го пробате Windows 7. според мене мислам дека е редно да се смени Windows XP, па речиси 10 години го користев и доста беше со него.
 gsdxzz

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Windows 7
« Reply #1 on: February 07, 2010, 10:03:19 PM »
Cestito, ama testiraj go uste malku  pa ke ni kazes dali stvarno vredi.Vaka uste si pod impresii od pozitivnite raboti.

Offline Bobi

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 758
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Windows 7
« Reply #2 on: February 07, 2010, 10:04:55 PM »
Јас го употребувам уште од бета верзија и ептен е добар

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Windows 7
« Reply #3 on: February 07, 2010, 10:13:53 PM »
бета верзија никогаш не сум употребувал од ништо. читав на интернет дека сепак има недостатоци овој оперативен систем, но исто така прочитав и дека има позитивни. сепак иако ќе почекаме за service pack 2, јас се одлучив да го ставам. на прв поглед ветува доста. останува времето да покаже...  5805

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Windows 7
« Reply #4 on: February 07, 2010, 10:51:16 PM »
Ekstra e sedmicata, site pozitivni raboti od XP i od Vista so dosta novi dodatoci se sklopeni vo nego. Stavajte nema da pogresite gsdzz

Offline Dejco

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: SKOPJE
 • Age: 53
 • Posts: 119
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Windows 7
« Reply #5 on: February 07, 2010, 11:06:16 PM »
Ako imate TV kartici ili slicni ekstra raboti ne brzajte zosto seuste sedmicata nema drajveri za se.Jas imav problem so TV kartata.

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Windows 7
« Reply #6 on: February 08, 2010, 12:08:43 AM »
A od kade najdovte 7-ca??? Piraterija po 100 den ili??? :icon_scratch: hgfgd

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Windows 7
« Reply #7 on: February 08, 2010, 12:59:09 AM »
kakva piraterija be site se kopiji nna orginali

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Windows 7
« Reply #8 on: February 08, 2010, 01:04:12 AM »
Jas imam Windows 7 i super sum zadovolen!

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 53
 • Posts: 5648
 • Activity:
  0%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: Windows 7
« Reply #9 on: February 08, 2010, 01:19:06 AM »
И аз го ползвам от бета версия. Харесва ми.  gsdzz

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Windows 7
« Reply #10 on: February 08, 2010, 02:07:54 AM »
јас компјутерот не го користам за ТВ или слично, така да тв-картица и немам.
верзијата ја има на торент и делчиња (rapidshare, hotfile...) и не ви требаат 100 ден.  ghgf

е сега Windows 7 прочитав дека имало некои недостатоци, наводно не е доволно безбедна за интернет. за другите работи вака ми изгледа топ. брзо работи, си го вратив изгледот на XP (како-така) и си терам.  :happy:


Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Windows 7
« Reply #11 on: February 08, 2010, 02:22:50 AM »
Jas kompjuterot go kupiv so instaliran 7-ca taka da epten mi se svigja i e mnogu poprakticen i po pregleden za rabota  gsdzz

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Windows 7
« Reply #12 on: February 08, 2010, 03:16:03 AM »
Drajveri se ima.. od XP gi faka bez problem..run as admin i se pominuva

Offline zarko_vrpeto

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Prilep
 • Age: 39
 • Posts: 294
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Windows 7
« Reply #13 on: February 08, 2010, 03:35:23 AM »
Taka e Adzi gi vaka site drajveri  jas go imam skoro godina dena i sum mnogu zadovolen ...
To eer is HUMAN
-To forgive DIVINE!!

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Windows 7
« Reply #14 on: February 08, 2010, 03:41:49 AM »
за постарите компоненти од компјутерите (пример:графичка и матична плоча) на интернет треба да се провери дали оперативниот систем ги има драјверите. за Windows 7 постојат различни драјвери од оние на XP. така да при инсталирање на овој оперативен систем внимавајте да не ја пропуштите проверката на вашиот компјутер.  :happy:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Windows 7
« Reply #15 on: February 08, 2010, 06:28:42 AM »
Windows 7 е добра ствар после 8 години т.е. XP.
Иако требаше уште Вистата да биде ревулуција и овој сеуште не е некоја страшна револуција. Можеби во иднина.
Најдобра варијанта е нов компјутер и Windows 7.  ghgf

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Windows 7
« Reply #16 on: February 08, 2010, 07:01:45 AM »
jas so xpsum sosema zadovolen, i sega zasega ke teram

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Windows 7
« Reply #17 on: February 08, 2010, 08:05:00 AM »
секој си знае за себе што е најдобро за неговиот компјутер и тоа не треба никој да си го менува. важно е да функционира и да врши работа  :icon_thumright:

jas so xpsum sosema zadovolen, i sega zasega ke teram

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Windows 7
« Reply #18 on: February 08, 2010, 11:19:45 AM »
top e i jas go koristam odamna ama tie sto imaat postari kompjuteri potesko.... bara minimum 1gb RAM...

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Windows 7
« Reply #19 on: February 08, 2010, 11:32:52 AM »
top e i jas go koristam odamna ama tie sto imaat postari kompjuteri potesko.... bara minimum 1gb RAM...

Ne e do ramot isto raboti ina 1GB i na 16GB.. do procesorot e ...

Aj vaka ako saka nekoj da cepka neka simne ubuntu 9.10 i ako ima nvidia neka simne linux driver... i neka vidi JAS POLUDEV bolje nesto nemam videno efekti LUDI...

 

Windows 8 developer [preview]

Started by p

Replies: 1
Views: 1132
Last post March 05, 2012, 02:33:07 AM
by p
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal