collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
е вака бидејќи поголем дел од рибите кои ги имам/сакам да ги имам, се од азискиот биотоп
ке може некоја литература, книгиче, слики, по можност на некој балкански јазик,( да добијам знаење а и инспирација малку :) )
околу подлога, растенија, уредивање, филтрација, осветлување,...

да гледам што е можно повише да им ја доловам средината
за tiger barb, *Harlequin Rasbora, *Gouramis, *Cherry barb

Link

Author Topic: биотоп  (Read 1200 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
биотоп
« on: June 04, 2010, 01:04:55 AM »
е вака бидејќи поголем дел од рибите кои ги имам/сакам да ги имам, се од азискиот биотоп
ке може некоја литература, книгиче, слики, по можност на некој балкански јазик,( да добијам знаење а и инспирација малку :) )
околу подлога, растенија, уредивање, филтрација, осветлување,...

да гледам што е можно повише да им ја доловам средината
за tiger barb, *Harlequin Rasbora, *Gouramis, *Cherry barb

Offline pajonci

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: strumica
 • Age: 41
 • Posts: 502
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: биотоп
« Reply #1 on: June 04, 2010, 04:04:43 AM »
е вака бидејќи поголем дел од рибите кои ги имам/сакам да ги имам, се од азискиот биотоп
ке може некоја литература, книгиче, слики, по можност на некој балкански јазик,( да добијам знаење а и инспирација малку :) )
околу подлога, растенија, уредивање, филтрација, осветлување,...

да гледам што е можно повише да им ја доловам средината
за tiger barb, *Harlequin Rasbora, *Gouramis, *Cherry barb

prolistaj malku po forumot i ima se si sesto,potrudi se malko

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 42
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: биотоп
« Reply #2 on: June 04, 2010, 04:07:13 AM »


prolistaj malku po forumot i ima se si sesto,potrudi se malko

sve fino lepo pise  gsdzz

Offline stefan_sword

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2009
 • Location: kumanovo
 • Age: 35
 • Posts: 332
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: биотоп
« Reply #3 on: June 04, 2010, 06:56:26 AM »
eve Tomce tuka mozes da vidis nesto http://forum.mkreef.com/index.php?topic=1142.0

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: биотоп
« Reply #4 on: June 04, 2010, 07:13:23 AM »
bravo stefan  560855

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: биотоп
« Reply #5 on: June 04, 2010, 08:24:55 AM »
Stefan, Tomce bara Aziski biotop, ne juzno americki  :headbang:

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: биотоп
« Reply #6 on: June 04, 2010, 10:41:13 AM »
стефан ја видов таа тема
ми треба азиски биотоп, нешто текст

фала унапред  :icon_thumright:

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: биотоп
« Reply #7 on: June 05, 2010, 09:02:45 AM »
Еве Томче еден линк за јузно-азиски биотопhttp://forum.mkreef.com/index.php?topic=1154.0 gsdzz
Lose yourself in nature and find peace.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: биотоп
« Reply #8 on: June 05, 2010, 09:16:03 AM »
е фала за трајче за ова
незнам како сум го испуштил

уште ако имате, нема да боли глава од превише литература
од попознатите уредувачи на аквариуми, кој така е попознат за азиски аквариуми
малку да погледнам, некоја идеја  ghgf

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: биотоп
« Reply #9 on: June 05, 2010, 09:45:23 AM »
vo kategorija AQUASCAPE imas polno akvariumi, i aziski, prosetaj po forumot

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: биотоп
« Reply #10 on: June 05, 2010, 09:47:29 AM »

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal