collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
ако има нешто слично слободно спојте теме или пишите линк, не најде ништо около тој а сам ептен нуб  па мора да прашам, сс квасац некако не иде работа, кд имам по едно меурче у секунду кд помалко, лето трае ми 7-10дна :/


овакој имам боцу од 2литра е за авта што е, мислу дека за мој аквариум ке е доволно, ако не ке се најде још една и ке се мења

е интересира ме за манометри дали ке може овј да га поручу

[Login or Register]

ке се фати ли вентили или ке треба некој редуцир да се стави
и исплати се од нет да се поручи овој или и куде нас е толко, од ибеј може да се најде за 30-40долара сс транспорт


Link

Author Topic: прашање околу цо2  (Read 1227 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
прашање околу цо2
« on: August 26, 2010, 10:14:23 AM »
ако има нешто слично слободно спојте теме или пишите линк, не најде ништо около тој а сам ептен нуб  па мора да прашам, сс квасац некако не иде работа, кд имам по едно меурче у секунду кд помалко, лето трае ми 7-10дна :/


овакој имам боцу од 2литра е за авта што е, мислу дека за мој аквариум ке е доволно, ако не ке се најде још една и ке се мења

е интересира ме за манометри дали ке може овј да га поручу

[Login or Register]

ке се фати ли вентили или ке треба некој редуцир да се стави
и исплати се од нет да се поручи овој или и куде нас е толко, од ибеј може да се најде за 30-40долара сс транспорт


Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: прашање околу цо2
« Reply #1 on: August 26, 2010, 11:34:04 AM »
Ova ne e boca za CO2 !!!  Pet dena raspravame za toa i ti uste nemas procitano nisto??

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: прашање околу цо2
« Reply #2 on: August 26, 2010, 12:30:11 PM »
hehehehhehhe


tomce ne ti valja kombinacijata :) ne mere

idemo dalje za iste pare

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: прашање околу цо2
« Reply #3 on: August 26, 2010, 03:00:11 PM »
хех а па ја не најде ништо около туј дискусију, само коло атест не атест

значи сс овуј боцу не праву ништо работу, добро што кажасте да знам
ај сг около боце куде како идев, или да га надгледују форум и кој продава да купу  ghgf
а за манометар исплати се овј за тија паре или и куде нас горе доле е толко

фала унапред

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: прашање околу цо2
« Reply #4 on: August 26, 2010, 08:57:26 PM »
ima oglas za boci veke :)

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: прашање околу цо2
« Reply #5 on: August 26, 2010, 10:52:30 PM »
ima oglas za boci veke :)

 . . . i toa vo Kumanovo  ghgf

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: прашање околу цо2
« Reply #6 on: August 27, 2010, 12:02:32 AM »
Tomce na forum ne sme site kumanovci ako si primetil ili komentiras samo za Prco i Nene??

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: прашање околу цо2
« Reply #7 on: August 27, 2010, 12:23:55 AM »
понекогаш заборавам, и на кумановски си се распишам (мислам сите разбираат )
ги видов тие во огласот атестирани/неатестирани ке ги контактирам прво да видам

прашањето ми е
-може да се искористи погорната боца доколку и се смени вентил, комшија има "дребонг" може да направи вентил како на оригинал цо2 боца
-се исплати да порачам манометар од интернет, за некои си 40тина долари со транспорт е

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: прашање околу цо2
« Reply #8 on: August 27, 2010, 07:01:52 AM »
NE  MOZE!!

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: прашање околу цо2
« Reply #9 on: August 27, 2010, 07:04:02 AM »

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal