collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Слушнав во Сабота сите сликари ќе биле во Ваташа да сликаат. Имало некое учење па потоа сликање во природа.

Link

Author Topic: SEMINAR SLIKANJE  (Read 995 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
SEMINAR SLIKANJE
« on: October 20, 2010, 10:37:26 AM »
Слушнав во Сабота сите сликари ќе биле во Ваташа да сликаат. Имало некое учење па потоа сликање во природа.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
SEMINAR SLIKANJE
« Reply #1 on: October 21, 2010, 07:12:30 AM »
ги дадоа еднаш на телевизија дека постои такво организирано сликање низ македонија, но не знам како може некој да им се приклучи. башка сега во сабота ќе си имам работа што ми е приоритет и останува тоа за друг пат ако успеам да ги најдам.  gsdzxxvzzz

Слушнав во Сабота сите сликари ќе биле во Ваташа да сликаат. Имало некое учење па потоа сликање во природа.

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
SEMINAR SLIKANJE
« Reply #2 on: October 21, 2010, 08:10:35 AM »
Vo Vatasa?
Ovaa sabota?
Nekoj da znae kaj kogo moze da se obratam vo vrska so ova? kaj Toni bi trebalo da e?
 hgfgd
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 42
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: SEMINAR SLIKANJE
« Reply #3 on: October 21, 2010, 09:50:18 AM »
ja podeliv temata, sepak ova ne e povrzano so moite sliki, pozdrav

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: SEMINAR SLIKANJE
« Reply #4 on: October 21, 2010, 09:50:20 AM »
Ova e za slikari ili fotografi? :)

vsutarov

 • Guest
Re: SEMINAR SLIKANJE
« Reply #5 on: October 21, 2010, 10:31:22 AM »
Ova e za slikari ili fotografi? :)

Jas mislam deka e za slikari i ke ima od cel balkan. ghgf

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: SEMINAR SLIKANJE
« Reply #6 on: October 21, 2010, 01:29:47 PM »
Ова е за љубители на сликање со фотоапарат. Сега како точно ги нарекуваат незнам. Имам еден нов клиент кои случајно во муабет ми кажа дека сликањето фотки му е хоби и дека во Сабота ќе оди во Ваташа да украде некоја техника од врхунските мајстори на фотографијата. Повеќе од ова незнам. Само спомнав бидејќи и кај нас на форумов има луѓе што сликаат па можеби би сакале да отидат.

vsutarov

 • Guest
Re: SEMINAR SLIKANJE
« Reply #7 on: October 21, 2010, 02:00:20 PM »
Greska sum.znaci fotografija.nasi slikari pravat tamu balkanski workshop,pa mislev deka  e za slikari na platno

Tags:
 

Users Online Users Online (25)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal