collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ајде малку помош околу вадење краби од аквариум. Имам барем 4. Еве слика од едната. Другите 3 се ко на Ивица.


Link

Author Topic: krabi - помош  (Read 1771 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
krabi - помош
« on: October 21, 2010, 01:58:50 PM »
Ајде малку помош околу вадење краби од аквариум. Имам барем 4. Еве слика од едната. Другите 3 се ко на Ивица.


Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: krabi - помош
« Reply #1 on: October 21, 2010, 02:19:15 PM »
vadi gi odma
kako znaes

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #2 on: October 21, 2010, 02:21:46 PM »
Знам дека треба да ги вадам, ама незнам дали има некоја финта за полесно фаќање. Ако знае некој нека пише. Сега читам по странски форуми.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: krabi - помош
« Reply #3 on: October 21, 2010, 02:22:32 PM »
stapica ili vaganje kamenja

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #4 on: October 21, 2010, 02:22:55 PM »
Како да ја направам стапицата?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: krabi - помош
« Reply #5 on: October 21, 2010, 02:25:31 PM »
Ke stavis do ziviot kamen visoka casa i vo nea nekolku zrnca tetra discus.Ke vlezat a nema da mozat da izlezat.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: krabi - помош
« Reply #6 on: October 21, 2010, 02:26:33 PM »
sega nabrzinka...imase nekoj postirano, od sise, se sece 1/3 od grloto i kontra se stava vo drugiot del, hrana vnatre, bateriska lampa i spienje pred akvarium :)

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: krabi - помош
« Reply #7 on: October 21, 2010, 02:27:26 PM »
aba vagaj kamenja, nemas bog znae kolku

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: krabi - помош
« Reply #8 on: October 21, 2010, 02:28:36 PM »
Nokje se poaktivni samo navecer stavi ja casata do kamenot da moze vo tekon na nokjte da vlezat.Fati gi zivi.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #9 on: October 21, 2010, 02:29:58 PM »
Ги вадев кога го селев и ништо не приметив до денес. Кога ќе ги извадам ќе се сокријат внатре. Како да ги натерам да излезат. Имам и вода и сол да ги заштитам камењата. Ама незнам техники на вадење

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: krabi - помош
« Reply #10 on: October 21, 2010, 02:32:48 PM »
klesti

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #11 on: October 21, 2010, 02:41:44 PM »
Ставив 2 пластични прозирни чаши си храна внатре па ќе видиме дали нешто ќе се улови

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #12 on: October 21, 2010, 02:50:06 PM »
Една е веќе уловена, чекам и во втората чашка да влезе другата која се срами и потоа ќе одам на втора рунда.
Стварно нема да спијам вечер

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #13 on: October 21, 2010, 03:13:13 PM »
Уловена и втората. Стапиците ги оставам и одам да спијам.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: krabi - помош
« Reply #14 on: October 21, 2010, 03:26:58 PM »
Slusaj go ti krabarot i nemaj gajle
nemoj da si gi ubil ke se otkazam od tebe  ghgf

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #15 on: October 21, 2010, 10:52:51 PM »
Уште 3 уловени до сабајле. Вкупно 5. А видов само 4 синoјка. Можеби има уште. Вечер нови стапици. Ќе пуштам и слики од уловот вечер.
« Last Edit: October 21, 2010, 11:02:07 PM by DimitarJ »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #16 on: October 22, 2010, 10:21:20 AM »
Еве некоја слика од уловот.Оваа само за Ивица. Оваа краба ја фатиф рачно - ја набодев на чечкалица.Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: krabi - помош
« Reply #17 on: October 22, 2010, 10:55:59 AM »
Skar sum ti za ubistvoto. ghgfrfn

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: krabi - помош
« Reply #18 on: October 22, 2010, 11:08:15 AM »
u sholja so toa gjubre

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: krabi - помош
« Reply #19 on: October 22, 2010, 01:01:50 PM »
Незнам дали можат да се размножуваат во аквариум.
Ако неможат е одлично, ќе ги изловам сите и готово.
Ама ако се множат тогаш е опасно.
Вака неможам да видам дека има уште. Ама сепак ќе ставам и вечерва стапици.

Tags:
 

Users Online Users Online (14)
Members Cacko1
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal