collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
poradi prekrasnoto vreme denes resivme so zenami da prosetame vo zooloskata i da vi kazam deka pozitivno se iznenadiv.Se gradi na veliko a luge ko na miting.znaci se e sredeno cak i kafic napravile.da ne dolzam mnogu eve i del od stanarite vo ZOOLAND.
Bravos na toj koj mu tekna da ja ozivi odamna horor zooloska

[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]

Link

Author Topic: ZOOLAND fotoreportaza  (Read 6531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
ZOOLAND fotoreportaza
« on: October 23, 2010, 06:30:56 AM »
poradi prekrasnoto vreme denes resivme so zenami da prosetame vo zooloskata i da vi kazam deka pozitivno se iznenadiv.Se gradi na veliko a luge ko na miting.znaci se e sredeno cak i kafic napravile.da ne dolzam mnogu eve i del od stanarite vo ZOOLAND.
Bravos na toj koj mu tekna da ja ozivi odamna horor zooloska

[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #1 on: October 23, 2010, 06:37:59 AM »
akvariumi sredija?

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #2 on: October 23, 2010, 06:57:07 AM »
tamu nevlegov ali stojat starite kako sto prasav
nisto novo kaj akvariumite

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #3 on: October 23, 2010, 07:00:36 AM »
нешто некој твитна дека ке донеселе и бел тигар, од русија  ghgf  gsdzz
иде напред али сеуште не е на ниво достојно за животните, бев пред некој месец, пак/уште има несовесни граѓани,

не треба посетителите да ги заштитат од животните, треба животните од посетителите да ги заштитат

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #4 on: October 23, 2010, 07:53:10 AM »
зоолошката треба да се затвори!  52655
не е хумано така да се држат животните затворени!  ghgfrf

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #5 on: October 23, 2010, 08:23:11 AM »
Ааа муабетов Петар, ако размислуваш на тој начин незнам зошто имаш аквариум...  Иначе околу зоолошката градина, никогаш не била на вакво ниво средена, секоја чест, редно беше да се направи овој потег, еве и јас некоја фотографија ќе поставам. ;)

Само има еден проблем со народот, нашиот менталитет, сеуште им даваат смоки и останати грицки на животните! ghgfrf
Goran Manevski

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #6 on: October 23, 2010, 08:26:59 AM »
имам аквариум зашо сакам да го правам тревнат (инаку беше џунгла до пред некое време али јбг. и тоа до некаде се рачуна), а не да го „набутам“ со риби и да им давам салама!  ghgfrfnz

vsutarov

 • Guest
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #7 on: October 23, 2010, 08:49:32 AM »
Bravo decki za slikite.Zooloskata nikogas ne bila vaka dobro sredena za zivotnite kako do sega,a seuste i se gradi.Delot kaj sto ke bidat akvariumi,zmii,gusteri.. seuste ne e pipnat.

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #8 on: October 23, 2010, 08:53:13 AM »
имам аквариум зашо сакам да го правам тревнат (инаку беше џунгла до пред некое време али јбг. и тоа до некаде се рачуна), а не да го „набутам“ со риби и да им давам салама!  ghgfrfnz

Пред да обвиниш некого, треба да се информираш околу фактите што ги изнесуваш...

Благодарам Виктор.
Goran Manevski

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #9 on: October 23, 2010, 09:13:28 AM »
не те разбирам. не обвинив никого. и за кои факти да се информирам!?...  :dontknow:  ghgfrfnz

Пред да обвиниш некого, треба да се информираш околу фактите што ги изнесуваш...
Благодарам Виктор.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #10 on: October 23, 2010, 09:25:18 AM »
smirite ton decki, zoo e nuzno zlo

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #11 on: October 23, 2010, 09:35:52 AM »
Milo mi e sto zalicila na nesto zoloskava, pred da ja napravat ne nuzno bese prisatno zlo  ghgfrf , a za beliot tigar i ja slusnav ama bil neploden i ni zatoa ni go davaat :laugh:

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #12 on: October 23, 2010, 09:51:30 AM »
јуфка неплоден/плоден исто е, уште рано да имаме почетни услови за размножување

иначе летово, едно детенце на срни даваше смоки, па од смоките им се залепило на горната жлебина, ми идеше да му се натепам на таткото, што не го кара  ghgfrfn

абе електрична ограда па одвнатре 1м пак ограда, да не им се приближат на животните  ghgf

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 58
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #13 on: October 23, 2010, 09:51:39 AM »
 560855 i za dvajcata za slikite i MIRNO  ghgf
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #14 on: October 24, 2010, 02:10:09 PM »
Неможам да ги разберам коментарите „никогаш не било вака середено“
Незнам на што мислите?
На понудата на диви животни или на лулашките, смоките и кафичот?
Или сте многу млади или кога сте биле млади не ве носеле во зоолошка.
Прво само ќе спомнам дека нема слон и дека нема жирафа. За понатаму ќе видиме што уште ќе набројам.
Треба прво да се донесе на ниво кое го имаше пред 30 години па потоа можеби ќе оди и нагоре нивото.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #15 on: October 24, 2010, 02:42:12 PM »
Zooloskata cekori napred poleka no sigurno.Vekje e prijatno mesto da se pomine eden ubav den.Mislam deka ako se prodolzi so ova tempo za nekolku godini ke bide svetska a nasa.Bravo za slikite.

vsutarov

 • Guest
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #16 on: October 24, 2010, 03:19:27 PM »
Зоолошката има сега услови за животните како никогаш досега,а колку имала порано...Среќа што од вработените некои заминаа во пензија,ама изгледа има уште од таа постава која ги мачеше неизмерно.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #17 on: October 24, 2010, 03:21:21 PM »
 Sekoe kjose e pod videomonitoring.Ako smee nekoj sega neka gi maltretira dali vraboten ili posetitel.

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #18 on: October 24, 2010, 03:29:49 PM »
Sekoe kjose e pod videomonitoring.Ako smee nekoj sega neka gi maltretira dali vraboten ili posetitel.

Ооо секоја чест ако е така, лајк!  :icon_thumright:
Goran Manevski

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: ZOOLAND fotoreportaza
« Reply #19 on: October 24, 2010, 09:58:09 PM »
владава најави оваа пролет дека ќе донесе и слон и жирафа. ме интересира дали слонот или жирафата би издржале во зима на -12 степени тука во скопје? во лето е +42 (може и повеќе), а во зима е околу 50 степени помалку од летните температури. 50 степени темперетурна разлика е многу во годината и не знам дали некое од овие животни би издржале. 

што мислите вие? и што е тоа средено кога и пред објективите на камерите се случуваат 300 глупости, па законите тука за некого важат, за некого не. колку и да се снима ако нема закон што функционира, џабе е!  lkjikl

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal