collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ја воведувам оваа тема со желба да дознаам,а сигурно и вие,кој го има најдолгиот аквариум тука меѓу нас,а интересно е да се дознае и најкраткиот.Ја користам оваа тема да ги поканам сите членови да ги пријават своите аквариуми со цел за изработка на една статистика колку аквариуми брои нашето членство.Сигурно ќе има и повеќе,ама барем ќе имаме увид во активното членство.Ви благодарам.

Јас имам еден активен од 70цм и еден од 30цм кој моментално е со вода и подлога.Веројатно ке биде козариум.

Link

Author Topic: На кого му е најдолг,а на кого му е најкраток?  (Read 2510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vsutarov

 • Guest
Ја воведувам оваа тема со желба да дознаам,а сигурно и вие,кој го има најдолгиот аквариум тука меѓу нас,а интересно е да се дознае и најкраткиот.Ја користам оваа тема да ги поканам сите членови да ги пријават своите аквариуми со цел за изработка на една статистика колку аквариуми брои нашето членство.Сигурно ќе има и повеќе,ама барем ќе имаме увид во активното членство.Ви благодарам.

Јас имам еден активен од 70цм и еден од 30цм кој моментално е со вода и подлога.Веројатно ке биде козариум.
« Last Edit: November 13, 2010, 09:56:33 AM by vsutarov »

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
12 см мрестен, 5 литра, 3мм
anrovla

vsutarov

 • Guest
Ухх,еее ова е мало.

Offline djoksi

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2010
 • Posts: 43
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
70 cm

Offline betim

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје, Чаир
 • Age: 33
 • Posts: 496
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
130cm. A kako sto znam na Ljube mu e najdolg  ghgf
Resist the temptation

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
175 cm  ghgf

vsutarov

 • Guest
U bre Adzi.More, masala. ghgf

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Na mene mi e i dolg i debel 127 so 56

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Мене поголемиот ми е долг 130cm, а помалиот 30cm...  :laugh:
Goran Manevski

vsutarov

 • Guest
Све капиталци ghgf

Offline fidan

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 521
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Mos ne mi e najdebel ama mi e najdolg  ghgf
Dimenzii: 197 x 70h x 37

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
80cm so filter 60 cm

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 58
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Naj golemiot 130cm  a naj maliot 15cm
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Florim

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2008
 • Posts: 39
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
145x55x50 15mm
Tanganyka Tank

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
170x55x52

Offline lamja_te

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2010
 • Location: tetovo
 • Age: 44
 • Posts: 242
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
eden 80cm a dugiot 30cm  ghgf

Offline zoki

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2010
 • Location: kicevo
 • Posts: 258
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
1.30cm-aktiven,
2.60sm-ne aktiven,
3.80cm-puknat i
4.90cm-aktiven.

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
60, 50, 30

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 42
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
aktiven 95-40-40
pred pustanje 130-40-40
mresten 20-20-20

Tags:
 

Users Online Users Online (10)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal