collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Епа вака дечки, во овој пост ќе ве информирам за моите мрестови на Скалари.
Имам два пара, и двата имаат редовни мрестови, ги мрестам веќе 5-6 месеци.
Моментално немам сликнато некои нови слики, овие се од претходните два мреста.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Мои мрестови на Скалари  (Read 14460 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Мои мрестови на Скалари
« on: December 18, 2010, 01:06:30 PM »
Епа вака дечки, во овој пост ќе ве информирам за моите мрестови на Скалари.
Имам два пара, и двата имаат редовни мрестови, ги мрестам веќе 5-6 месеци.
Моментално немам сликнато некои нови слики, овие се од претходните два мреста.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: February 21, 2012, 08:39:06 AM by AFROMAN »

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #1 on: December 18, 2010, 01:13:25 PM »
Браво мајсторе 3dclin gsdxzzz. Јас досега имам чувано скалари но не сум пробал да ги мрестам бидејки немав каде да го ставам мрестниот аквариум. Од мене имаш  560855.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #2 on: December 18, 2010, 01:26:16 PM »
 Taman Dime se otkaza pa ubavo e da imame nekoj aktiven skalardzija

vsutarov

 • Guest
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #3 on: December 18, 2010, 01:30:56 PM »
 gsdxzzz  560855

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #4 on: December 18, 2010, 01:40:11 PM »
 gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #5 on: December 18, 2010, 01:50:04 PM »
Vlatko blagodaram za prezentacijata  560855

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #6 on: December 18, 2010, 02:27:01 PM »
 gsdxzzz gsdxzzz Vlatkon. Samo napred  ghgf  560855
Comming soon :)

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #7 on: December 18, 2010, 02:35:19 PM »
Ви  55655 дечки на сите. Кога ќе сум во можност ќе дадам подетални информации, и некои други слики. Поздрав до сите.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #8 on: December 19, 2010, 10:05:24 AM »
Браво, чисто и педантно е кај малите  560855

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #9 on: December 19, 2010, 10:43:21 AM »
 gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #10 on: December 20, 2010, 05:22:43 PM »
секоја чест gsdxzzz gsdxzzz

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #11 on: December 23, 2010, 10:55:13 AM »
Еве една слика од белиот пар.  :happy:

[Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #12 on: December 23, 2010, 10:59:55 AM »
Odlicno izgledaat Vlatko  560855

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #13 on: December 23, 2010, 12:00:20 PM »
 Bas se dobar par.Samo ke im napravis odlicna usluga ako im go izvadis toj kamen koj e poln so karbonati.
« Last Edit: December 23, 2010, 12:11:06 PM by ivica74sk »

vsutarov

 • Guest
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #14 on: December 23, 2010, 12:05:48 PM »
Е многу се лични.Лепотани.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #15 on: December 23, 2010, 12:45:34 PM »
Bas se dobar par.Samo ke im napravis odlicna usluga ako im go izvadis toj kamen koj e poln so karbonati.

Ивица, сликата не е баш нова, каменот ми е изваден. Тогаш така ми беше ставен, колку да не е празен аквариумот. Сликата од кога ми е стартуван АК. А тогаш од нетрпение ставаш што имаш при рака, само да заличи на нешто  :dontknow:

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #16 on: December 23, 2010, 12:48:14 PM »
 3dclin

Offline jb007

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 1029
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #17 on: December 23, 2010, 01:35:07 PM »
Mnogu ubav par, samo napred  gsdzz
Podobro e da zivis 100 godini kako car, odkloku 7 dena kako prosjak :)

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #18 on: December 26, 2010, 08:42:41 AM »
на четвртата слика имаш ставено преграда во аквариумот за мрест или во аквариум каде ти се сите риби

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #19 on: December 29, 2010, 11:53:47 AM »
Тоа е во мрестен аквариум, кадешто два пара ми се поделени во аквариум од 150л.  :happy:

Tags:
 

Мрест на Скалари

Started by DimitarJ

Replies: 110
Views: 11678
Last post February 13, 2011, 11:22:34 PM
by p
мрест на скалари

Started by bobo_oh

Replies: 8
Views: 1487
Last post December 12, 2010, 11:13:23 AM
by Uran
Парот скалари од Акватика

Started by Vlatkon

Replies: 55
Views: 5006
Last post June 25, 2012, 05:06:04 PM
by ancistrus
Мрест на скалари decobt

Started by decobt

Replies: 84
Views: 8876
Last post August 27, 2011, 12:46:04 AM
by Vlatkon
Тони - мрестови и парови

Started by goch

Replies: 6
Views: 1295
Last post November 20, 2011, 01:18:23 PM
by goch
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal