collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Today at 07:27:29 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 02:08:19 AM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[July 06, 2020, 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Епа вака дечки, во овој пост ќе ве информирам за моите мрестови на Скалари.
Имам два пара, и двата имаат редовни мрестови, ги мрестам веќе 5-6 месеци.
Моментално немам сликнато некои нови слики, овие се од претходните два мреста.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Мои мрестови на Скалари  (Read 8094 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7422
 • Activity:
  38%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #80 on: March 15, 2012, 02:11:56 AM »
браво!  applause
кај мене скалариве постојано се мрестеа ама икрата секој пат пропаѓала.  :(
колку те чинат препаратите за правењето на вода? имаш удрено есап? :icon_scratch:

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #81 on: March 15, 2012, 02:44:28 AM »
Овие два аквариума ептен ми го правеа меракот, обожавав да менувам вода, да шмукам гомна и сл.  :embarrass:


Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #82 on: March 15, 2012, 02:53:27 AM »
 Pa tuka nema ni litro voda.99% e ribi i 1% voda. :D

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #83 on: March 15, 2012, 03:47:43 AM »
Miljarda  :notworthy: a so sto gi ranese volku ribi covece?!
jas imav karasi vo 130 l aq okolu 600-700 komada i za 2 meseca 2 kofi po 10 kg tubifeks potrosiv...

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #84 on: March 15, 2012, 03:54:12 AM »
Хаха, мене неброени кофи тубифекс ми изедоја, а сувата храна не ја ни сметам, на кила земав  :laugh:

vsutarov

 • Guest
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #85 on: March 15, 2012, 04:03:33 AM »
Vodata mu e prljava od golema gustina na skalari :D

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #86 on: March 15, 2012, 04:38:29 AM »
Vodata mu e prljava od golema gustina na skalari :D
:happy: Секојдневно по 30 литри вода менувавме во овие двата, али на толку риби замисли колку храна оди во денот, колку гомна се шмукаат, и едноставно неможе а да не е обоена водата  :icon_scratch:

Ne mislev prljava vo bukvalna smisla,tuku e prljava vo smisol, ne e prozirna od samite skalari :D
« Last Edit: March 15, 2012, 12:07:07 PM by vsutarov »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7422
 • Activity:
  38%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #87 on: March 15, 2012, 04:49:07 AM »
уште еднаш ќе те прашам, колку те чини правењето вода? имаш ли удрено есап?

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #88 on: March 15, 2012, 05:03:17 AM »
уште еднаш ќе те прашам, колку те чини правењето вода? имаш ли удрено есап?


Да ти кажам искрено немам удрено есап, тестерите, лековите ги купуваш и не е некој потрошен материјал, ги имаш подолго време, водата не ја припремам со хемикалии, ти кажав, или РО вода или Смола користам, повеќе ме чини влечењето на истата од Скопје до Неготино. Трошок голем е храната, пред се артемијата и струјата. Да бевме со татко ми некои кои прават есап немаше да дозволиме да се деси тоа шо се деси  58805

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 52
 • Posts: 832
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #89 on: March 15, 2012, 06:07:24 AM »
Vlatko  volku skalari ni vo Amazon nema :D ...sekoja cest interesna gletka   :icon_thumright:

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 36
 • Posts: 1070
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #90 on: March 15, 2012, 09:28:27 AM »
Sekoja cest za tebe i tatko ti  applause
Спијат ли рибите?

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 42
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #91 on: March 15, 2012, 10:22:54 AM »
sekoja cest nemam zborovi

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 29
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #92 on: March 15, 2012, 11:06:28 AM »
Бравоо!  applause  560855 од мене :) Ајде па што поскоро да ја рестартираш фармата и слики да видиме :)

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #93 on: March 16, 2012, 03:06:42 AM »
Екипо, Ви благодарам многу на сите!  :happy:

Offline l-jube

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: skopje
 • Age: 35
 • Posts: 562
 • Activity:
  0%
 • Karma: 48
Re: Мои мрестови на Скалари
« Reply #94 on: March 19, 2012, 05:36:51 AM »
 560855 za kvalitetot na ribite ( imam eden mazjak golden od ovaa farma, odlicen e )

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: Мои мрестови на Скалари
« Reply #95 on: September 06, 2012, 01:42:14 PM »
Ова ми се малечки перувианци, со нетрпение им го пратам развојот и за нивно комплетно развивање се суши аквариум 130/60/40 :)

[Login or Register]

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 4104
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: Мои мрестови на Скалари
« Reply #96 on: September 06, 2012, 02:32:43 PM »
Golemi da rastat  :icon_thumright:

Offline ancistrus

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Kavadarci
 • Age: 30
 • Posts: 425
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Одг: Мои мрестови на Скалари
« Reply #97 on: September 06, 2012, 02:59:24 PM »
Vlatko ajde so sreka i golemi da rastat :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Мои мрестови на Скалари
« Reply #98 on: September 06, 2012, 08:53:25 PM »
 Super se, golemi da rastat.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  16%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Мои мрестови на Скалари
« Reply #99 on: September 06, 2012, 11:02:17 PM »
Со среќа

Tags:
 

Мрест на Скалари

Started by DimitarJ

Replies: 110
Views: 6688
Last post February 13, 2011, 11:22:34 PM
by p
мрест на скалари

Started by bobo_oh

Replies: 8
Views: 794
Last post December 12, 2010, 11:13:23 AM
by Uran
Парот скалари од Акватика

Started by Vlatkon

Replies: 55
Views: 3060
Last post June 25, 2012, 05:06:04 PM
by ancistrus
Мрест на скалари decobt

Started by decobt

Replies: 84
Views: 4788
Last post August 27, 2011, 12:46:04 AM
by Vlatkon
Тони - мрестови и парови

Started by goch

Replies: 6
Views: 639
Last post November 20, 2011, 01:18:23 PM
by goch
Users Online Users Online (34)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal