collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:45:26 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Запознајте ја Нина која ја чуваме повеќе од 8 години и е почесен член на нашето семејство.
Кога ни се придружи во семејството имаше 2 месеци
[Login or Register]

Овде е стара околу 1 година сликана со мобилен
[Login or Register]

Овие слики се сликани пред 3 години
[Login or Register]

[Login or Register]
Еве и одблизу сликана со дигиталец
[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Нина - миленичката на нашето семејство  (Read 1693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Запознајте ја Нина која ја чуваме повеќе од 8 години и е почесен член на нашето семејство.
Кога ни се придружи во семејството имаше 2 месеци
[Login or Register]

Овде е стара околу 1 година сликана со мобилен
[Login or Register]

Овие слики се сликани пред 3 години
[Login or Register]

[Login or Register]
Еве и одблизу сликана со дигиталец
[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: December 09, 2013, 10:27:28 AM by pocttopus, Reason: Поставена слика за насловна. »

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #1 on: January 22, 2011, 08:10:37 AM »
 gsdzz desetka
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline voren

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 374
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #2 on: January 22, 2011, 09:14:16 AM »
Mislam deka e Sijamka ako ne se lazam?Edna od retkite rasi na macki sto mi se dopagjaat :) ODLICNA E!

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #3 on: January 22, 2011, 09:25:02 AM »
Да сијамка е, но сликиве  не можат да ја доловат нејзината убавина. Не дека е наша, ама навистина е прекрасна.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #4 on: January 22, 2011, 11:57:45 AM »
Mnogu e ubava NIna  gsdzz

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 52
 • Posts: 5579
 • Activity:
  32%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #5 on: January 22, 2011, 11:49:06 PM »
Хубава мачка.  gsdzz applause desetka

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Дружба и новото омилено место на Нина за релаксација.
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
 Cudna rabote ova mackive.Site sto imaat macki im sedat do akvarium.Zosto li? :D

vsutarov

 • Guest
Deka ima ubavi trevi. :)

Offline Bonevski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 2
Ги гледа рибите  gsd и чека некое случајно да не рипне од аквариум. За нејзина несреќа аквариумот има капак, а да е отворен сигурно и сама ќе улови нешто.
Од друга страна пак таа секогаш сака да е во центарот на вниманието и вака  ем си ужива гледајќи го аквариумот, ем кога ќе се приближиш  натаму прво мора неа да и обрнеш внимание.

Offline zoki

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2010
 • Location: kicevo
 • Posts: 258
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #10 on: March 02, 2011, 11:29:25 AM »

Од друга страна пак таа секогаш сака да е во центарот на вниманието и вака  ем си ужива гледајќи го аквариумот, ем кога ќе се приближиш  натаму прво мора неа да и обрнеш внимание.
-em koga so uzivanje go gledas akvariumot,si misli deka nea ja gledas boske
ubava macka applause,iako ne sum bas ljubitel na ovie zivotni

Offline Ugrin

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 37
 • Posts: 280
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #11 on: March 02, 2011, 12:19:14 PM »
Мнгоу убава мачка, права лепотица! Мојата мачка па воопшто не ја интересираа рипчињата, ама па ја интересираше легенот со водата од аквариум, знаеше дека со тоа ќе добие инстант внимание.  :D

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 34
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Нина - миленичката на нашето семејство
« Reply #12 on: March 02, 2011, 01:46:43 PM »
Мачето си е топ  :icon_thumright: отсекогаш ми било интересна комбинација мачка-аквариум, си има некој посебен шмек, уствари аквариста без мачка не е аквариста!  boske
Еве една  560855 за Нина  desetka

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal