collapse

* Prebaruvanje


The first post content

Брак: законско здружување на двајца луѓе за решавање на заедничките проблеми, кои инаку не би ги имале кога не би се здружиле.
Лесна жена: Термин кој се употребува за жена со морални вредност на маж.

Врска: процес на трошење на огромни колични пари, време и енергија, со цел подобро запознавање на некого кој моментално можеби и не ви се допаѓа нешто посебно, а во иднина веројатно ќе ви се допаѓа уште помалку, ама сето тоа е заради секс, па нека е...

Нимфоманка: Термин кој мажите го користат за жена која сака секс почесто од нив.

Интелектуалец: Индивидуа која има капацитет да размислува подолго од 2 часа за нешто што не е секс.

Архитект: Личност која не била доволно маж за да биде инженер, а не е доволно геј за да биде дизајнер.

Програмер: Личност која ќе ти го реши проблемот што не си знаел дека го имаш, и тоа на начин на кој нема да го разбереш.

Главоболка: Контрацепсицко средство најчесто користено од страна на жените во 90-те.

Љубов на прв поглед: Запознавање на двајца многу попалени, кои не се нешто посебно пребирливи.

Економист: Експерт кој утре ќе знае зошто она што го предвидел вчера не се случило денес.

Дипломат: Оној што ти кажува да одиш во пичку материну, на таков начин што едвај чекаш да почне патувањето.

Извидник - скаут: Дете облечено како кретен, на кое му наредува кретен облечен како дете.

Психолог: Оној кој ги гледа сите останати кога згодна жена ќе влезе во просторијата.

Тимска работа: Можност за префрлање на вината на друг.

Инфлација: Живеете плаќајќи ги цените од идната година со платата од претходната.

Консултант: Оној кој ќе ти го земе часовникот, па ќе ти каже колку е часот и на крај тоа убаво ќе ти го наплати.

Хардвер: Дел од компјутерот кој ги прима ударите кога не работи софтверот.

Пријател: Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана заради која сексот со тоа лице е незамислив, што секако ја прави таа личност погодна за разговор и заедничко оговарање.

Link

Author Topic: Лексикон на изрази  (Read 890 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 39
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Лексикон на изрази
« on: February 18, 2011, 04:08:25 AM »

Брак: законско здружување на двајца луѓе за решавање на заедничките проблеми, кои инаку не би ги имале кога не би се здружиле.
Лесна жена: Термин кој се употребува за жена со морални вредност на маж.

Врска: процес на трошење на огромни колични пари, време и енергија, со цел подобро запознавање на некого кој моментално можеби и не ви се допаѓа нешто посебно, а во иднина веројатно ќе ви се допаѓа уште помалку, ама сето тоа е заради секс, па нека е...

Нимфоманка: Термин кој мажите го користат за жена која сака секс почесто од нив.

Интелектуалец: Индивидуа која има капацитет да размислува подолго од 2 часа за нешто што не е секс.

Архитект: Личност која не била доволно маж за да биде инженер, а не е доволно геј за да биде дизајнер.

Програмер: Личност која ќе ти го реши проблемот што не си знаел дека го имаш, и тоа на начин на кој нема да го разбереш.

Главоболка: Контрацепсицко средство најчесто користено од страна на жените во 90-те.

Љубов на прв поглед: Запознавање на двајца многу попалени, кои не се нешто посебно пребирливи.

Економист: Експерт кој утре ќе знае зошто она што го предвидел вчера не се случило денес.

Дипломат: Оној што ти кажува да одиш во пичку материну, на таков начин што едвај чекаш да почне патувањето.

Извидник - скаут: Дете облечено како кретен, на кое му наредува кретен облечен како дете.

Психолог: Оној кој ги гледа сите останати кога згодна жена ќе влезе во просторијата.

Тимска работа: Можност за префрлање на вината на друг.

Инфлација: Живеете плаќајќи ги цените од идната година со платата од претходната.

Консултант: Оној кој ќе ти го земе часовникот, па ќе ти каже колку е часот и на крај тоа убаво ќе ти го наплати.

Хардвер: Дел од компјутерот кој ги прима ударите кога не работи софтверот.

Пријател: Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана заради која сексот со тоа лице е незамислив, што секако ја прави таа личност погодна за разговор и заедничко оговарање.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Лексикон на изрази
« Reply #1 on: February 18, 2011, 04:15:27 AM »
 Bravo be Jufka se ziva vistina.Daj uste.

Offline jb007

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1029
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Re: Лексикон на изрази
« Reply #2 on: February 18, 2011, 04:30:08 AM »
Психолог: Оној кој ги гледа сите останати кога згодна жена ќе влезе во просторијата.

Samo za ova ne se slozuvam  ghgf
Podobro e da zivis 100 godini kako car, odkloku 7 dena kako prosjak :)

Offline viktor999

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 952
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Лексикон на изрази
« Reply #3 on: February 18, 2011, 04:38:07 AM »
Znaete sto e bosanec koga koristi fen?

Fenomen

Offline l-jube

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: skopje
 • Age: 37
 • Posts: 562
 • Activity:
  0%
 • Karma: 48
Re: Лексикон на изрази
« Reply #4 on: February 18, 2011, 04:44:17 AM »
 gsdxzzz

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 39
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Лексикон на изрази
« Reply #5 on: February 18, 2011, 04:53:36 AM »
Bravo be Jufka se ziva vistina.Daj uste.
Tolku e :D

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Лексикон на изрази
« Reply #6 on: February 18, 2011, 06:50:27 AM »
Bravo be Jufka  boske

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 43
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Лексикон на изрази
« Reply #7 on: February 18, 2011, 07:33:41 AM »
Психолог: Оној кој ги гледа сите останати кога згодна жена ќе влезе во просторијата.

Samo za ova ne se slozuvam  ghgf
A ti gledas znaci  basd, zenite ostavi za nas ti gledaj si tamu pacietite  boske

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 45
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: Лексикон на изрази
« Reply #8 on: February 18, 2011, 07:35:13 AM »
 boske mi se dopaga bravo

vsutarov

 • Guest
Re: Лексикон на изрази
« Reply #9 on: February 18, 2011, 07:43:08 AM »
Hehehe,  gsdxzzz Jufka.E ,sega uste da ni kazes kako se vika toj sto gi pisuva leksikonot?

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Лексикон на изрази
« Reply #10 on: February 18, 2011, 07:46:22 AM »
 gsdxzzz gsdxzzz Koj od kogo pobeter  boske boske

 560855 Jufka za ovaa se iznasmeav  boske
Comming soon :)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 7397
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Лексикон на изрази
« Reply #11 on: February 18, 2011, 10:29:04 AM »
 boske

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 39
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Лексикон на изрази
« Reply #12 on: February 18, 2011, 11:25:19 AM »
Hehehe,  gsdxzzz Jufka.E ,sega uste da ni kazes kako se vika toj sto gi pisuva leksikonot?
E toa nemozem da vi kazem... Ke go ostavi zenata :D :D :D

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Лексикон на изрази
« Reply #13 on: February 18, 2011, 12:16:00 PM »
 boske ravo jufka  55655

Tags:
 

Users Online Users Online (22)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2022, SimplePortal