collapse

* Prebaruvanje


The first post content
ne mi se veruva, dali e mozno ova?  :icon_scratch:
[Login or Register]

Link

Author Topic: cudna prikazna  (Read 3138 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 31
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69
cudna prikazna
« on: February 27, 2011, 03:48:18 AM »
ne mi se veruva, dali e mozno ova?  :icon_scratch:
[Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: cudna prikazna
« Reply #1 on: February 27, 2011, 04:30:14 AM »
turi mu pepel
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 56
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: cudna prikazna
« Reply #2 on: February 27, 2011, 05:05:23 AM »
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: cudna prikazna
« Reply #3 on: February 27, 2011, 05:14:11 AM »
 Veruvale ili ne vo sekoj slucaj fascinantna prikazna.Jas ne sum skepticen okolu reinkarnacijata iako vo povekjeto religii ja negiraat sepak smetam deka postoi naucno objasnuvanje.Premnogu sme mali lugjeto za da go razbereme ovoj kompleksen kosmos.

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 56
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: cudna prikazna
« Reply #4 on: February 27, 2011, 05:20:30 AM »
A da te prasam Ivica ,sto mislis deka si bil vo minatiot zivot ??
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: cudna prikazna
« Reply #5 on: February 27, 2011, 05:30:17 AM »
A da te prasam Ivica ,sto mislis deka si bil vo minatiot zivot ??

Kunta Kinte od Zambia
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: cudna prikazna
« Reply #6 on: February 27, 2011, 05:48:37 AM »
A da te prasam Ivica ,sto mislis deka si bil vo minatiot zivot ??
Au znam ama ne smeam da vi kazam da ne mi se naluti nekoj. boske boske boske

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: cudna prikazna
« Reply #7 on: February 27, 2011, 09:45:19 AM »
Ептен си личат. Ако е вистина дали еден дух живее безброј пати во различни времиња? Незнаеме дали се оди во рај или пекол, или пак сме во длабок сон од кој нема будење? Никој не се вратил од таму за да ни каже. Но ете се случуваат разни нешта што му оставаат простор на секој да верува во тоа што тој мисли.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: cudna prikazna
« Reply #8 on: February 27, 2011, 10:55:02 AM »
ti so prepariranjata odis direktno u pekol
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 39
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: cudna prikazna
« Reply #9 on: February 27, 2011, 10:58:10 AM »
ti so prepariranjata odis direktno u pekol
boske boske boske

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 42
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: cudna prikazna
« Reply #10 on: February 27, 2011, 11:12:16 AM »
 emot15 emot15 emot15 emot15

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 33
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: cudna prikazna
« Reply #11 on: February 27, 2011, 11:38:13 AM »
Абе се е могучно, али шо знам баш  :icon_scratch:
Можно е и се да е иссценирано, како и да е еден е животот  happyy

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: cudna prikazna
« Reply #12 on: February 27, 2011, 11:40:41 AM »
ti so prepariranjata odis direktno u pekol
Де бе Админ немој толку строго. Јас не убивам. Јас од жал ми е мака да ги фрлам и морам да ги препарирам за да се потсетувам на нив. boske boske

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: cudna prikazna
« Reply #13 on: February 27, 2011, 12:04:10 PM »
Ние всушност живееме во безсознание. Не знаеме како сме насанале, незнаеме каде ќе завршиме.... Дали сме сами? И тоа не го знаеме. Околу една ѕвезда да речеме дека има просечно 10 планети. Во ссекоја галаксија има околу 200.000.000 ѕвезди. Во универзумот има милиони галаксии. Да направиме една проста пресметка. 200.000.000х10х1.000.000=2.000.000.000.000.000 . Да речеме дека отприлика има толку планети. Како е можно било кој човек да мисли дека сме сами од 2.000.000.000.000.000 планети? Тоа е 1:1.999.999.999.999.999 што не е логично некој да помисли дека само на Земјата има живот. Ова можеби е TOPIC OFF, но се е поврзано. Како сме настанале? Најлогично според мене е тоа дека сме донесени од друга планета, потоа дарвиновата теорија, и на крај Адам и Ева. Зошто денешните мајмуни не еволуираат? Зошто не може да се дарува крв од мајмун на човек, како наш предок? Тоа е исто како да не може да се дарува крв од татко на син. Зошто само неколку мајмуни еволуирале, зошто не еволуирале сите? Како можело да настане поколение од Адам и Ева кога нивните деца биле браќа и сестри, и децата на нивните деца ќе се родат со деформитети. Јас сеуште незнам зошто САД ги крие вонземјаните? Каде ќе одиме? Никој незнае. Дали ќе се родиме повторно, дали ќе живееме во рајот кај Господ, дали ќе му слугувваме на сатана, дали вечно ќе заспиеме. Едно знаеме. Смртта досега никој не ја излажал... Има многу прашања на кои што при самото спомнување се откажуваме од потрагата за одговор. Како на пример: Колку е стара вселената? Има ли крај вселената? Како настанала вселената?.....

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 33
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: cudna prikazna
« Reply #14 on: February 27, 2011, 12:11:19 PM »
Ми се бендисува размислувањето на Гичето, ја само ќе додадам дека мое мислење за настанокот на човекот е дека човекот е генетски модифициран мајмун, и дека околу нас има многу поразвиени цивилизации што си играат со нас "Не лути се човече".

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: cudna prikazna
« Reply #15 on: February 27, 2011, 12:14:06 PM »
Браво. Досега не сум размислувал за тој начин, но тоа изгледа уште пологично и од моето размислување. Имаш  560855

vsutarov

 • Guest
Re: cudna prikazna
« Reply #16 on: February 27, 2011, 12:15:46 PM »
Teski prasanja Gligore i tesko odgovor so denesna tehnologija.Ke pocekame uste za odgovorite.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: cudna prikazna
« Reply #17 on: February 27, 2011, 12:17:05 PM »
WOOOW Gligorco, denes si epten raspolozen :)

Evolucija e nesto sto se odviva so iljadnici godini taka da...


aj nema da komentiram
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: cudna prikazna
« Reply #18 on: February 27, 2011, 12:23:55 PM »
 E toa me cudi be Gligor kakov selektiven intelekt si.Na odredeni temi razmisluvas kako vozrasen a na odredeni kako dete.No i toa ne e cudno na 14 godini se borat vo tebe covekot i deteto.Vo sekoj slucaj spored mene dosta pravilen stav barem vo ovaa tema.

Offline PetreskiSaso

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Sjopje
 • Age: 44
 • Posts: 66
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Re: cudna prikazna
« Reply #19 on: February 27, 2011, 12:24:54 PM »
Psihoanaliticar i hipnoterapevt eden od najpoznatite vo svetot koj sto go istrazuva i dokazuva odnosno veke go ima dokazano ova pole e Majkl Njuton koj sto ima izdadeno i nekolku knigi na ova pole.Tokmu za toa kako izgleda preminot zivotot na duhot po napustanje na teloto i vrakanjeto nazad ako nekoj saka da e procita i e zainteresiran mislam deka ja imam i vo pdf format. Inaku da pojasnam Se raboti na princip na hipnoza totalna posto ima i delumna i se vrakaat lugeto ne po eden tuku po poveke zivoti nanazad. I se opisuva celiot toj proces i duhovnite uciteli koj sto gi dobivame i nacinot na koj sto go izbirame naredniot zivot za nasa evolucija.
LOVE ALL SERVE ALL - HELP EVER HURT NEVER Sri Sathya Sai Baba

Tags:
 

Users Online Users Online (24)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2022, SimplePortal