collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sexy Womans from your city for night by Uran
[Today at 04:03:41 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
какви риби се овие??? [Login or Register]

Link

Author Topic: Какви риби се овие???  (Read 1433 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Какви риби се овие???
« on: March 23, 2011, 06:46:55 AM »
какви риби се овие??? [Login or Register]
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Re: Какви риби се овие???
« Reply #1 on: March 23, 2011, 06:47:35 AM »
pangazius ...

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 12155
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • Sexy Womans from your city for night
Re: Какви риби се овие???
« Reply #2 on: March 23, 2011, 07:19:32 AM »
odlicni za na skara :)

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Re: Какви риби се овие???
« Reply #3 on: March 23, 2011, 07:27:31 AM »
omileni mi bea so godini !!! najgolema so imam porasnato e 28cm a ja cuvav vo 35L akvarium  hjgkjgk

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Какви риби се овие???
« Reply #4 on: March 23, 2011, 07:28:12 AM »
Imam 2 vo aq.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Какви риби се овие???
« Reply #5 on: April 20, 2011, 02:06:53 AM »
Ај да не отворам нова тема... Шо чудо е ова? Како некој чистач ми личи, ама незнам точно шо е...

И оваа трева исто така...

 55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Какви риби се овие???
« Reply #6 on: April 20, 2011, 02:08:19 AM »
 Kolku sto mozam da vidam od slikata ribata e amonier albino a bilkata anubias ama koj?Vo ocajna sostojba e.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Какви риби се овие???
« Reply #7 on: April 20, 2011, 02:12:04 AM »
Kolku sto mozam da vidam od slikata ribata e amonier albino a bilkata anubias ama koj?Vo ocajna sostojba e.
За рибава нема да има проблем со неон тетри? А билкава таква ја добив... ќе се обидам да ја опоравам...
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Какви риби се овие???
« Reply #8 on: April 20, 2011, 02:13:52 AM »
 Ribata dosagja na krupni pospori ribi i im se lepi a so neonkite mislam deka nema da im moze nisto.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Какви риби се овие???
« Reply #9 on: April 20, 2011, 02:18:30 AM »
Ribata dosagja na krupni pospori ribi i im se lepi a so neonkite mislam deka nema da im moze nisto.
55655 многу!
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline l-jube

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: skopje
 • Age: 39
 • Posts: 562
 • Activity:
  0%
 • Karma: 48
Re: Какви риби се овие???
« Reply #10 on: April 20, 2011, 02:20:46 AM »
ribata i mene mi lici na bolen amonier, a bilkata izvadi ja od pesok debeliot zelen del sto e kako steblo treba da bide nad pesokta, mozes da ja vrzes na drvo mnogu poubavo ke raste

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Какви риби се овие???
« Reply #11 on: April 22, 2011, 02:01:24 PM »
Амониеров ми се однесува чудно... 5 минути ќе го нема, а после 1 минута со огромна брзина лета низ цел аквариум, па ќе застани малку, па ќе го снема негде, па пак така... Ок е или...?
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Какви риби се овие???
« Reply #12 on: April 22, 2011, 10:39:26 PM »
Ok e  :icon_thumright:

Offline Farscape

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 37
 • Posts: 277
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Какви риби се овие???
« Reply #13 on: July 30, 2011, 07:52:42 PM »
Tикви океј кој знај шо маки го мачат тој ајмонеро мене шо проблеми ми праеше ко ќе порасни се лепи на други риби и ги шмука али толку силно што може парче од кожата да им откорни им прави рани и сл е сеа да не е толку се црно, иначе добар е за алги најдобар во алгарите е стави го кај што имаш алга, како што е прав и долг, ќе се изнајади алга ќе се направи ко виршла голем:) Само тргај го кај шо имаш големи риби и бавни пливачи се чува со зебри оти брзо пливаат и сл риби:)

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Какви риби се овие???
« Reply #14 on: July 30, 2011, 10:53:47 PM »
Farscape, nema nikakva logika da odgovaras na prasanja postaveni pred sest meseci

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 841
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Re: Какви риби се овие???
« Reply #15 on: July 31, 2011, 01:41:32 AM »
Farscape, nema nikakva logika da odgovaras na prasanja postaveni pred sest meseci

I mene me zbuni ,zamalce ke odgovrev na prasanjeto da ne go videv tvojot post.

Offline Farscape

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 37
 • Posts: 277
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Какви риби се овие???
« Reply #16 on: July 31, 2011, 06:06:41 AM »
Farscape, nema nikakva logika da odgovaras na prasanja postaveni pred sest meseci

 :icon_salut: boske

Tags:
 

Какви риби да чувам???

Started by StefanPatriot

Replies: 15
Views: 1359
Last post October 23, 2013, 05:09:14 AM
by decobt
Users Online Users Online (23)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal