collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Еве го Џони, моето кученце. Родено е на 22 декември 2010, вакцинирано, има примано таблети против глисти. Мелез е од мајка Германски овчар и татко бел Шарпланинец. За разлика од неговите браќа и сестри тој е најголем и нарунтав. Го немам мерено колку тежи, само знам дека за куче од 3 месеци е бајаги големо, особено шепите му се изразито широќи. Сликите се кога дојде тука и беше 1 месец, па потоа го дадовме на еден човек да го почува и сега пак го земав. Наскоро ќе направам нови слики од него да го видите мечето. На некои слики кога се две кучиња, поголемото е мое, а другото е сестра му :D

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Џони  (Read 3657 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Џони
« on: March 28, 2011, 11:46:03 AM »
Еве го Џони, моето кученце. Родено е на 22 декември 2010, вакцинирано, има примано таблети против глисти. Мелез е од мајка Германски овчар и татко бел Шарпланинец. За разлика од неговите браќа и сестри тој е најголем и нарунтав. Го немам мерено колку тежи, само знам дека за куче од 3 месеци е бајаги големо, особено шепите му се изразито широќи. Сликите се кога дојде тука и беше 1 месец, па потоа го дадовме на еден човек да го почува и сега пак го земав. Наскоро ќе направам нови слики од него да го видите мечето. На некои слики кога се две кучиња, поголемото е мое, а другото е сестра му :D

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Џони
« Reply #1 on: March 28, 2011, 11:49:07 AM »
 So zdravje da si go cuvas.Po nekoe pravilo melezite se posebno blagodarni kucinja.

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Џони
« Reply #2 on: March 28, 2011, 11:50:41 AM »
Mi se bendisuva imeto - ko za kuce  :headbang:

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #3 on: March 28, 2011, 11:55:49 AM »
Името го доби по едно куче, на тато. Било големо куче, исти мелез, само со рамно влакно. По 8-9 години откако било кај нив исчезнало. Иако и јас сум бил роден, немам никаков спомен или сеќавање од него. Зборувам од видување на слика.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #4 on: March 28, 2011, 11:59:16 AM »
Само многу ми се смешни кога ѓи гледам со сестра му. Ко волк и лисица се boske boske boske. Сестра му е спроти дворот на викендицата, а мајка му и татко му 50 метра подоле. Инаку очекувам големо да порасне :embarrass:

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Џони
« Reply #5 on: March 28, 2011, 12:00:45 PM »
Cestito i so zdravje da si go cuvas.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #6 on: March 28, 2011, 12:05:48 PM »
 55655 на сите

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Џони
« Reply #7 on: March 28, 2011, 12:51:13 PM »
kuceto e top, so zdravje da raste :) i ne mu go tupi mozokot so NLO i prepariranje
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #8 on: March 28, 2011, 01:10:21 PM »
ne mu go tupi mozokot so NLO i prepariranje
boske boske. Наскоро ќе има нови слики. Ова е кога беше 1 месец. БТВ 55655

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Џони
« Reply #9 on: March 29, 2011, 10:26:38 AM »
sozdravje da go "mocas" uffff,greska da go cuvas kucenceto  :happy:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: Џони
« Reply #10 on: March 30, 2011, 03:33:32 AM »
golemo da rasne, so sreka

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #11 on: March 30, 2011, 03:54:10 AM »
 55655 на сите :notworthy: :notworthy:

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #12 on: April 16, 2011, 12:32:18 AM »

[Login or Register]

Еве го Џони сега. Го сликав вчера, ама неможам да направм некоја поубава фотографија, бидејки многу е немирен.

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 44
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Џони
« Reply #13 on: April 16, 2011, 01:26:17 AM »
 applause  :icon_thumright: ubavo kutrece masala.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #14 on: April 16, 2011, 01:34:25 AM »
Не оди никаде без човек, бега од коли кога е на патот, и јаде по еден леб на ден :happy:

Offline Damjan

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2010
 • Posts: 121
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Џони
« Reply #15 on: April 16, 2011, 01:43:37 AM »
Spored toa kade go cuvas a i sam kaza deka go hranjs so leb nema da komentiram ama bi te zamolil barem da mu davas kalcium so vitamini. idi do prvata petshop ili veterinarna ambulanta i zemi zasto kuceto ti e mnogu krivi vo nozete ako ne mu gi ispravis sega dodeka e vo rast ke imas krvivo kuce

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #16 on: April 16, 2011, 04:58:26 AM »
Дома ли да го чувам? А ианку му давам калциум.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Џони
« Reply #17 on: April 16, 2011, 07:55:46 AM »
jajce, zivo so se lushpi, na 2-3 dena, zdrobi gi luspite sitno
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Џони
« Reply #18 on: April 16, 2011, 09:28:11 AM »
MУ давам таблети за калциум и витамини. А зошто јајце?

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Џони
« Reply #19 on: April 16, 2011, 09:47:01 AM »
priroden kalcium
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal