collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:40:13 PM]


Sreken rodenden by p
[Yesterday at 02:05:12 PM]


la niña, pinta, santa maria i drugi maketi na brodovi by NO CARRIER
[January 23, 2020, 10:43:19 PM]


Nov 100L Treven Akvarium by p
[January 18, 2020, 02:21:24 AM]


Od Ohrid si ako.... by p
[January 04, 2020, 02:12:39 AM]


Среќна нова 2020 by biguran2
[January 03, 2020, 07:20:19 AM]


Прв аквариум (30л) by FD1
[January 02, 2020, 08:40:20 AM]


ТОП Проблеми by p
[December 27, 2019, 07:32:31 AM]


Камен by p
[December 27, 2019, 04:27:34 AM]


Аквариум и земјотрес by p
[December 24, 2019, 06:40:25 AM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 60882 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #120 on: January 24, 2012, 10:28:18 PM »
So sreka Dimitar so SPSot,extra koralcinja si zemal

Благодарам Мики

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #121 on: January 24, 2012, 11:12:26 PM »
Сега ми недостасува montipora digidata purple
Еве како изгледа

Се надевам дека некој ќе ми ја понуди

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Димитар Nano reef
« Reply #122 on: January 25, 2012, 01:48:50 AM »
E Dime sega se veke gleda i mozam da kazam lepota stvarno ubavo  :icon_thumright: , samo daj edna slika so ovakov kvalitet ama cela frontalna.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #123 on: January 26, 2012, 01:14:34 PM »
Синојка анемоната излегла од дупката и сега е на другата страна од каменот. Не се шета, ама не се гледа убаво. Дали да ја чепкам или да ја оставам?

Offline ZOZO

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje, Republika Makedonija
 • Age: 44
 • Posts: 362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Димитар Nano reef
« Reply #124 on: January 26, 2012, 01:29:34 PM »
Chepkanje anemoni ne se preporachuva. Ako mozhesh samo svrti go kamenot.
Линијата помеѓу „хоби“ и „клинички случај“ е.. тенкичка.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #125 on: January 26, 2012, 01:31:56 PM »
 Pa ne ja cepkaj.Samo obezbedi go cirkulatorot so mreza zosto stom  se premestila ke  se premesti moze pak a ako taka setajkji doblizi do nego moze da bide pogubno.

Offline ZOZO

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje, Republika Makedonija
 • Age: 44
 • Posts: 362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Димитар Nano reef
« Reply #126 on: January 26, 2012, 01:39:54 PM »
Chim neshto ne im se svigja oni se pomestuvaat. ke si najde mesto sto i odgovara. Da ne si menjal neshto vo akvarium, svetlo ili cirkulacija?
Линијата помеѓу „хоби“ и „клинички случај“ е.. тенкичка.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #127 on: January 26, 2012, 02:35:39 PM »
Не сум мењал ништо. Само што ставив нови коралчиња пред некој ден. Ама тие се мали и далеку од неа.
Нема да чепкам ништо, ќе оставам да видам што ќе се случи.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #128 on: January 29, 2012, 01:34:21 PM »
Анемоната е стабилна, не се мрдна од новата локација.
Денес ги залепив спс коралите конечно. Благодарност до Звонко за лепакот.
Направив и нов распоред на останатите корали. Камења не мрдав. Рутинска промена на вода.
Се надевам дека нема повторно да избега анемоната од преуредувањето.
Утре ќе сликнам да видите како изгледа.
И од утре ќе започнам со припрема на цевките за изливот да не ми брмчи.

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Димитар Nano reef
« Reply #129 on: January 29, 2012, 01:37:31 PM »
Dimitar kaj ti praj buka? Dole kaj sto pagja vodata ili gore kaj sto usisuva??

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #130 on: January 29, 2012, 01:41:53 PM »
Долу во сумпот. Горе ми е импровизација, а долу оди само право црево. Имаш идеја?

Offline Miki

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 40
 • Posts: 1101
 • Activity:
  0%
 • Karma: 53
Re: Димитар Nano reef
« Reply #131 on: January 29, 2012, 01:43:57 PM »
Долу во сумпот. Горе ми е импровизација, а долу оди само право црево. Имаш идеја?
Utre koga ke dojdes vo dukan ke vidis kako e napraveno,i nema nikakva buka

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Димитар Nano reef
« Reply #132 on: January 29, 2012, 01:44:13 PM »
i za toa li ke pravis cefki??
Aj ke vidis kaj mene kako e reseno so edno plasticno sise i vreka od kompiri. Ne se brzaj, ne si otvaraj rabota.

Offline Miki

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 40
 • Posts: 1101
 • Activity:
  0%
 • Karma: 53
Re: Димитар Nano reef
« Reply #133 on: January 29, 2012, 01:46:13 PM »
i za toa li ke pravis cefki??
Aj ke vidis kaj mene kako e reseno so edno plasticno sise i vreka od kompiri. Ne se brzaj, ne si otvaraj rabota.

Auuuuuuuuuuuuu,abe vreka od kompiri ispusta fosfati!!!

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #134 on: January 29, 2012, 01:48:19 PM »
i za toa li ke pravis cefki??
Aj ke vidis kaj mene kako e reseno so edno plasticno sise i vreka od kompiri. Ne se brzaj, ne si otvaraj rabota.
Утре ќе дојдам да ѕирнам.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #135 on: January 29, 2012, 01:49:04 PM »
Долу во сумпот. Горе ми е импровизација, а долу оди само право црево. Имаш идеја?
Utre koga ke dojdes vo dukan ke vidis kako e napraveno,i nema nikakva buka
Се гледаме утре.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #136 on: January 30, 2012, 07:35:14 AM »
Мала фотосесија со мобиљка. Анемоната отиде у ќош. Нека иде у пм.
За коралите можам да кажам дека напредуваат дури и кај ес пе есот се гледа напредок освен кај најмалиот десно кој го скршија на двапати. Ептен е нежен. Се надевам дека и тој ќе има успех како другите.Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #137 on: January 30, 2012, 07:37:58 AM »
ПродолжениеOffline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Димитар Nano reef
« Reply #138 on: January 30, 2012, 07:38:59 AM »
Ubao ubao  applause

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #139 on: January 30, 2012, 07:40:21 AM »
ПродолжениеТоа е се народе. Па пукајте некоја критика да се подобрам.

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 696
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (35)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal