collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Yesterday at 09:48:31 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:00:15 PM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[Yesterday at 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 65233 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #140 on: January 30, 2012, 07:45:01 AM »
 Odlicno se popolnil.Duri mislam deka mu e dovolno samo da im najdes trajna pozicija na site i da gii ostavis da se razvivaat i popolnuvaat.Za SPS mislam deka e mnogu rano za da zabelezis napredok vo smilsla na rast no sigurno se opustile i gi isfrlile polipcinjata pa sekako izgledaat pogolemi.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #141 on: January 30, 2012, 07:49:59 AM »
Вчера ги стресов со лепењето на камен. Значи сега местото им е трајно. Нема мрдање.
Се приметуваат нови издатоци од по еден до два милиметри. Неможам да го сликнам со телефон квалитетно. Ама од ова сега ќе праиме споредба за месец дена како ќе тераат.
Нови корали и тоа како ќе има. Лево на високиот камен под постоечките во план е пурпурна монтипора дигидата. Лево позади саркофитонот во план е фингер мек корал. Десно позади саркофитонот исто уште еден фингер. На дното напред и лево печурки, десно зоантуси.
Барем уште едно 7 до 8 корали сакам да ставам.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #142 on: January 30, 2012, 07:54:03 AM »
 Ako ima mesto sekako deka e ok da ima sto povekje vidovi ama smetaj deka moras da im ostavis i prostor za rast.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #143 on: January 30, 2012, 07:55:14 AM »
Кога ќе пораснат ќе се мењаме и нов поголем ќе праиме.
Абе меракот си го праи своето, знаеш како е.

vsutarov

 • Guest
Re: Димитар Nano reef
« Reply #144 on: January 30, 2012, 09:22:21 AM »
Kako sto se popolnuva se povekje mi se dopqgja.e,ka

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #145 on: January 30, 2012, 09:24:13 AM »
Кога ќе пораснат ќе се мењаме и нов поголем ќе праиме.
Абе меракот си го праи своето, знаеш како е.

 Znam znam nema zapiranje.

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Димитар Nano reef
« Reply #146 on: January 30, 2012, 10:04:08 AM »
Кога ќе пораснат ќе се мењаме и нов поголем ќе праиме.
Абе меракот си го праи своето, знаеш како е.
Pa mnogu jasno  :headbang:
 560855 i za slikite koi edvaj gi docekavme kako i za koralite.[Login or Register]

[Login or Register]

Ovi dve isti se? i sto korali se ako mozes da mi kazes.  55655 odnapred

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #147 on: January 30, 2012, 10:09:21 AM »
Исти се. Тоа е саркофитон. Беше еден корал и јас го поделив. Сега се неколку пати поголеми од пред 4 месеци.

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Димитар Nano reef
« Reply #148 on: January 30, 2012, 10:15:12 AM »
Dime  desetka, super izgleda.
Tuku sto se onie beli krugovi pod tie malite korali???

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #149 on: January 30, 2012, 10:15:57 AM »
Kako sto se popolnuva se povekje mi se dopqgja.e,ka
Благодарам. Ајде и кај тебе поскоро да започнат активностите со внатрешното уредување.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #150 on: January 30, 2012, 10:18:19 AM »
Dime  desetka, super izgleda.
Tuku sto se onie beli krugovi pod tie malite korali???
Фала Столе.
Тоа се ружни керамички основи на кои се залепени коралите.
За неколку месеци ќе се нафати алга на нив и нема да бидат толку ружни.

Offline diki

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 37
 • Posts: 700
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: Димитар Nano reef
« Reply #151 on: January 30, 2012, 10:20:47 AM »
Super  e top . Koa ke viknes da ti namineme so Voren da go vidam morskiot akvarium  :icon_salut:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #152 on: January 30, 2012, 10:22:09 AM »
Super  e top . Koa ke viknes da ti namineme so Voren da go vidam morskiot akvarium  :icon_salut:
Кога сакате, за вас нетреба специјални покани. Штом видите колата дека е во двор, значи дека сум дома и доаѓајте.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Димитар Nano reef
« Reply #153 on: February 03, 2012, 09:43:44 AM »
So ovie sliki mu se zablagodaruvam na Dimitar za gostoprimlivosta, za rakiickata, mezeto i muabetot sto si go isteravme!  :headbang:  :notworthy:Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Димитар Nano reef
« Reply #154 on: February 03, 2012, 09:44:55 AM »


Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Димитар Nano reef
« Reply #155 on: February 03, 2012, 09:51:37 AM »
Konecno!!!!!!!!!!!

 applause applause applause super se popolnuva Dime.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #156 on: February 03, 2012, 11:33:20 AM »
Pa TOP bil akvariumov be. :D Po edna  560855 za dvajcata.

vsutarov

 • Guest
Re: Димитар Nano reef
« Reply #157 on: February 03, 2012, 11:47:31 AM »
Breee kolku ubav bil akvariumot.Pa ti Dime pothitno edno aparatce treba da zemes inaku dzabe takov akvarium imas :D
Eve  560855 za dvajcata.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #158 on: February 03, 2012, 01:22:16 PM »
Еве и едно видео кое според мене би го насловил кларки во бабл анемона од мајакаши продакшн

Инаку во живо е уште поубаво, а со ракиичка и суво домашно мевце е перфект

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #159 on: February 03, 2012, 01:52:55 PM »
Breee kolku ubav bil akvariumot.Pa ti Dime pothitno edno aparatce treba da zemes inaku dzabe takov akvarium imas :D
Eve  560855 za dvajcata.
Сега планирам уште 150 до 200 евра на корали и останати работи па потоа ќе земам некоја скапичка камера. Не сум многу по апаратите.

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 808
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (45)
Members Boshkov97
Members Google (4)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal