collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Yesterday at 09:48:31 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:00:15 PM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[Yesterday at 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 65220 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grn_76

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje, Makedonija
 • Age: 43
 • Posts: 150
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Re: Димитар Nano reef
« Reply #340 on: April 07, 2012, 09:59:13 AM »
super  akaj e novoto denes sto go zema

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 52
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Re: Димитар Nano reef
« Reply #341 on: April 07, 2012, 10:56:33 AM »
Ааа, се гледа напредок, чисто, средено, браво!

Него аиптасиите што не ги тепаш, со лимон кај мене попара ги направив ...

И на задното стакло алгата намерно е оставена ?
anrovla

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #342 on: April 07, 2012, 12:40:20 PM »
super  akaj e novoto denes sto go zema
Голем е аквариумот и неможеш да го пронајдеш  boske

vsutarov

 • Guest
Re: Димитар Nano reef
« Reply #343 on: April 07, 2012, 12:43:49 PM »
Eeee ova e veke nesto drugo.Posle tolku vreme stvarno go vidov sega akvariumov i prekrasno izgleda.Eve edna golema  560855 ,ama i za toa sto ne e obrabotena slikata,za toa POSEBNO.  applause

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #344 on: April 07, 2012, 12:44:01 PM »
Ааа, се гледа напредок, чисто, средено, браво!

Него аиптасиите што не ги тепаш, со лимон кај мене попара ги направив ...

И на задното стакло алгата намерно е оставена ?

Аиптасиите се храна за новиот шелмон или новото ракче. Што ќе стигне попрво - тоа ќе се слади
Задното стакло не го чистам, првите неколку месеци го гланцав и се решив потоа да оставам на природата. Им дава екстра храна на полжавите.
За чистотата што да ти кажам, си доаѓа со староста на аквариумот. Всушност се е до времето. Аквариумот си зрее. Потребно е редовно одржување и време да си созрее.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #345 on: April 07, 2012, 12:45:17 PM »
Eeee ova e veke nesto drugo.Posle tolku vreme stvarno go vidov sega akvariumov i prekrasno izgleda.Eve edna golema  560855 ,ama i za toa sto ne e obrabotena slikata,za toa POSEBNO.  applause
Благодарам
Инвестираше ОНЕ во мене со нов телефон со 5 мегапиксела камера  :embarrass:

vsutarov

 • Guest
Re: Димитар Nano reef
« Reply #346 on: April 07, 2012, 12:48:51 PM »
Eeee ova e veke nesto drugo.Posle tolku vreme stvarno go vidov sega akvariumov i prekrasno izgleda.Eve edna golema  560855 ,ama i za toa sto ne e obrabotena slikata,za toa POSEBNO.  applause
Благодарам
Инвестираше ОНЕ во мене со нов телефон со 5 мегапиксела камера  :embarrass:

More nie site investirame vo ONE. :D Cekam i jas za nekoj mesec da mi zavrsi dogovorot pa da vidam sto ke dadat od subvencija za prodolzuvanje.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #347 on: April 07, 2012, 01:02:05 PM »
Мој совет ти е - од тоа што ќе ти понудат да бараш повеќе за 20 до 30%

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #348 on: April 07, 2012, 01:04:14 PM »
super  akaj e novoto denes sto go zema
Голем е аквариумот и неможеш да го пронајдеш  boske
Да не се шегувам многу - веднаш под опашката на зеленото врасе е новото коралче.

Offline grn_76

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje, Makedonija
 • Age: 43
 • Posts: 150
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Re: Димитар Nano reef
« Reply #349 on: April 07, 2012, 02:36:06 PM »
aha mislam deka go vidov  aha

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #350 on: April 08, 2012, 04:07:33 AM »
Ќе порасне за една година па ќе се гледа од далеку  :laugh:

Offline grn_76

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje, Makedonija
 • Age: 43
 • Posts: 150
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Re: Димитар Nano reef
« Reply #351 on: April 08, 2012, 04:50:34 AM »
pa normalno site koga kupuvame sme so takva cel
ajde neka raste pa posle da davas od nego.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #352 on: April 10, 2012, 01:24:06 PM »
Фотосесија
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Кога ќе кликнете на сликата, ќе се отвори во нов прозорец или ново јазиче. Потоа повторно на сликата кликнете двапати и ќе се отвори во полна резолуција.
Продолжува ...

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #353 on: April 10, 2012, 01:27:17 PM »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #354 on: April 10, 2012, 01:30:03 PM »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #355 on: April 10, 2012, 01:33:04 PM »
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

За некој ден ќе почастам со едно видео.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 52
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #356 on: April 10, 2012, 01:34:25 PM »
Ауууу, КОЛКУ ДОБРИ фотки, браво, сакаме уште ...
Слушај, имаш зелени печурки, јас црвени и лилакови, да се осватиме а  :embarrass:
anrovla

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #357 on: April 10, 2012, 01:38:00 PM »
Ауууу, КОЛКУ ДОБРИ фотки, браво, сакаме уште ...
Слушај, имаш зелени печурки, јас црвени и лилакови, да се осватиме а  :embarrass:
Досега не сум вадел печурки. Јас знаеш дека сум секогаш за размена. Повели дојди и сецни  :embarrass:
Ај ќе гледам утре да се видиме па ќе си попраиме повеќе муабет.

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #358 on: April 10, 2012, 01:43:12 PM »
Krca so zivi organizmi i sigurno ne ti e dosadno koga gledas vo nego. Nekako zelenata alga kako da zemala zamav ili greska sum?

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #359 on: April 10, 2012, 02:21:36 PM »
Krca so zivi organizmi i sigurno ne ti e dosadno koga gledas vo nego. Nekako zelenata alga kako da zemala zamav ili greska sum?
Ако мислиш на задното стакло - таму е постојано. Имам и макро на еден од предните камења. Сеуште се мислам дали да го извадам или да оставам.

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 808
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (44)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal