collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:40:13 PM]


Sreken rodenden by p
[Yesterday at 02:05:12 PM]


la niña, pinta, santa maria i drugi maketi na brodovi by NO CARRIER
[January 23, 2020, 10:43:19 PM]


Nov 100L Treven Akvarium by p
[January 18, 2020, 02:21:24 AM]


Od Ohrid si ako.... by p
[January 04, 2020, 02:12:39 AM]


Среќна нова 2020 by biguran2
[January 03, 2020, 07:20:19 AM]


Прв аквариум (30л) by FD1
[January 02, 2020, 08:40:20 AM]


ТОП Проблеми by p
[December 27, 2019, 07:32:31 AM]


Камен by p
[December 27, 2019, 04:27:34 AM]


Аквариум и земјотрес by p
[December 24, 2019, 06:40:25 AM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 60879 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vsutarov

 • Guest
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #400 on: May 13, 2012, 02:29:21 PM »
Tangata ti e preubava.Sto sorta e i od kade.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #401 on: May 13, 2012, 11:08:42 PM »
Desjardini Sailfin Tang од кај Мики ја земав. Допрва треба да станува убава. Бара огромен аквариум, ама пуста желба и човечко око ненаситно си го направија своето. Ако го прерасне аквариумот ќе ја сменам за некоја друга риба.

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 1393
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #402 on: May 13, 2012, 11:29:28 PM »
Extra e ribata. Zemaj pa davaj sliki da vidime sto kako. Inace akvariumot se budi bas kako sto treba.  :icon_salut:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #403 on: May 14, 2012, 12:26:07 AM »
Extra e ribata. Zemaj pa davaj sliki da vidime sto kako. Inace akvariumot se budi bas kako sto treba.  :icon_salut:
Има видео си го промашил.

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 1393
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #404 on: May 14, 2012, 12:37:50 AM »
Extra e ribata. Zemaj pa davaj sliki da vidime sto kako. Inace akvariumot se budi bas kako sto treba.  :icon_salut:
Има видео си го промашил.
Moja greska Dimitar, mi se ispustilo nekako.
 560855 Dimitar. Da ti e zivo i zdravo novoto ripce. Epten e ubavo, i jas sakam edno takvo :)

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #405 on: May 14, 2012, 12:40:19 AM »
Фала, да си купиш и ти што поскоро.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #406 on: May 14, 2012, 01:02:51 AM »
Preubava riba.Neka bide povod za pogolemo more a ne da ja smenis.Mojata tanga me natera da aktiviram 440 litra more.Nikako ne mi se dava.A prerasna za kaj mene.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #407 on: May 14, 2012, 01:25:39 AM »
Одамна е во план поголемо море. Треба да се поклопат сите коцки претходно и ќе биде.
Овој служи за уживање ама и за учење.
Инаку ептен ме израдува со изјавата за активирање 440 литра море. До каде си?

Offline vase

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 44
 • Posts: 450
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #408 on: May 14, 2012, 01:39:34 AM »
Uf kako mi fali hepatus .....ivica ako resis da ja davas trampas sto i da pravis jas sum kandidat

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #409 on: May 14, 2012, 02:18:41 AM »
 Se ciklira  a koga ke e spremno Dori prva ke go proba.

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 42
 • Posts: 1589
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #410 on: May 14, 2012, 04:13:21 AM »
so sreka tangata preubava e

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #411 on: May 14, 2012, 05:50:50 AM »
Se ciklira  a koga ke e spremno Dori prva ke go proba.
Сум кажал во повеќе наврати, ама пак ќе повторам. Вода стои - Ивица нестои. Секоја чест.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #412 on: May 14, 2012, 05:51:21 AM »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #413 on: May 16, 2012, 05:41:02 AM »
Од среќата ништо. Еве цел сат ја барам и никаде ја нема. Издував комплет сите камења и како во земја да пропаднала. Прво помислив дека рипнала, ама нема околу аквариум ништо. Нема нешто би ја ја изело за 7 часа. Сабајлево беше во аквариум.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #414 on: May 16, 2012, 06:08:06 AM »
Anemona imas?

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 42
 • Posts: 1589
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #415 on: May 16, 2012, 07:01:54 AM »
so tangata ja snema?
vidi ubavo da ne e zbrcana u kamen

vsutarov

 • Guest
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #416 on: May 16, 2012, 12:19:23 PM »
Mene mnogu mi e ova cudno kako gi snemuva naednas ribive.Ni ostanuva samo da se nadevame.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #417 on: May 16, 2012, 12:28:34 PM »
Анемона немам.
Ја најдов. Беше скриена во куќичката на ракчето. Се мачи кутрата и бара помош.
Ми се чини дека ептен брзо ќе скине конци.
Ептен се раочарав. Исто ми се случи и со првата танга во претходниот аквариум.
Изгледа не ми било пишано да чувам танга.

Offline vase

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 44
 • Posts: 450
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #418 on: May 16, 2012, 12:37:30 PM »
Toa ti e.............. eve sea jas diazepam piev vcera se pocastiv so edna montipora plate ljiljakova denes zemav da ja lepam mi se skrsi na 10 parcinja neverojatno nesto i lepak potrosiv i koralot otide ali nie da sme zdravi i zivi he he he ova hobivo veke mi stanue stresno.

vsutarov

 • Guest
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #419 on: May 16, 2012, 01:19:02 PM »
Pa jas do sega ne sum sednal do akvarium da uzivam.Na kratko samo  mozebi vo momentite dodeka kupuvam ribi ili korali,dodeka dojdam doma.Od site ribi zaedno poveke stres imam zbrano.A,si se tesam,aj sigurno nema vaka stalno da bide.
« Last Edit: May 16, 2012, 01:55:27 PM by vsutarov »

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 696
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (39)
Members Google (4)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal