collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:40:13 PM]


Sreken rodenden by p
[Yesterday at 02:05:12 PM]


la niña, pinta, santa maria i drugi maketi na brodovi by NO CARRIER
[January 23, 2020, 10:43:19 PM]


Nov 100L Treven Akvarium by p
[January 18, 2020, 02:21:24 AM]


Od Ohrid si ako.... by p
[January 04, 2020, 02:12:39 AM]


Среќна нова 2020 by biguran2
[January 03, 2020, 07:20:19 AM]


Прв аквариум (30л) by FD1
[January 02, 2020, 08:40:20 AM]


ТОП Проблеми by p
[December 27, 2019, 07:32:31 AM]


Камен by p
[December 27, 2019, 04:27:34 AM]


Аквариум и земјотрес by p
[December 24, 2019, 06:40:25 AM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 60883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #420 on: May 16, 2012, 01:51:20 PM »
 Nema razocaruvanje.Sekako ke ima zagubi ama ne smeeme ni da poagjame so mislata deka se ke ni prezivee i ke tera vecno.Pa taka se ucime i steknuvame iskustva.Eve mene kolku zagubi imav pa terame.Ako sme nie zivi i zdraviu drugo se ke bide.

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 1393
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #421 on: May 16, 2012, 01:58:59 PM »
Deka ima obvrsi i deka ima razocaruvanja ima i te kako. kako i da e se ucime i steknuvame iskustva i nekoi raboti stanuvaat rutina a za nekoi doprva doznavame. Gglavata gore i ideme napred  :headbang:

Offline Miki

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 40
 • Posts: 1101
 • Activity:
  0%
 • Karma: 53
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #422 on: May 16, 2012, 10:16:59 PM »
Zalno :dontknow:,a bas ti pravese keif Tangiceto

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #423 on: May 17, 2012, 07:12:56 AM »
Денес дефинтивно испушти душа. Здравје па нова ќе земам.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #424 on: May 17, 2012, 07:46:59 AM »
 Toa e ke ima novi ajde.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1271
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #425 on: May 17, 2012, 07:51:39 AM »
Dime da si ziv i zdrav... u golemiot 5 ke stais  :icon_thumright:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #426 on: June 08, 2012, 02:24:43 PM »
Попис на жив свет:
1. Риби (six line Врасе, Шелмон)
2. Ракчиња (2 црвени ракчиња, едно сканк ракче)
3. Полжави (6 турбо и 2 наса)
4. СПС ( 4 вида акропори, 3 вида поцилопори, 1 монтипора дигидата)
5. ЛПС (еуфилија фрог сповн, курвата и обична калостреа)
6. Меки(зелени печурки и саркофитон)
7. 3 вида зоантуси
8. измеѓу 15 и 20 кила жив камен. веќе изгубив контрола од додавање колку точно имам
9. Самп ( чаето (околу две тупаници) и 13 мангровани)
10. 3 вида макро алга во аквариум од кои едната сакам да ја искоренам ама тешко ми оди.

Малку гланцав и мењав вода денес. Напраив едно клипче. Видеото се аплоадира и ќе го пуштам за некоја минута - на 80% е сега.

Се очекуваат да влезат во аквариум по изминат карантин: ангел - корал бјути и пар перкули.

Зеленото врасе отиде кај Мики, парот кларки е кај Звонко.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #427 on: June 08, 2012, 02:34:40 PM »
 A klovnovite?

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #428 on: June 08, 2012, 02:36:32 PM »
Пишав - парот кларки е кај Звонко. Ќе се обиде да ги мрести, а јас очекувам од карантин за некоја недела нов пар перкули.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #429 on: June 08, 2012, 02:38:07 PM »
 Vidov edni crni  mnogu dobro izgledaat.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #430 on: June 08, 2012, 02:44:32 PM »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #431 on: June 08, 2012, 02:47:30 PM »
Забораив дека имам и грин стар полипс во колекцијата од корали

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #432 on: June 08, 2012, 02:52:18 PM »
bravo dime, se gleda deka zree akvariumot, od kade mal shelmon, ja ne nacekav kaj miki ?

Offline vase

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 44
 • Posts: 450
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #433 on: June 08, 2012, 10:51:56 PM »
Neli e mal akvariumov za angelot

Offline vase

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 44
 • Posts: 450
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #434 on: June 08, 2012, 10:59:35 PM »
Aj pismani se jas da go zeam angelot he he he  happyy

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #435 on: June 09, 2012, 12:18:16 AM »
bravo dime, se gleda deka zree akvariumot, od kade mal shelmon, ja ne nacekav kaj miki ?
Само еден беше мал и одма го лапнав. Мислам дека сега стигна уште еден. Види дали е слободен или некој го лапнал.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #436 on: June 09, 2012, 12:20:02 AM »
Aj pismani se jas da go zeam angelot he he he  happyy
Тешко таа работа. Со душа го чекам да заплива во аквариум. Ќе ти донесе Мики нов  :icon_thumright:

Offline vase

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 44
 • Posts: 450
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #437 on: June 09, 2012, 04:35:14 AM »
A sto se sluci so prviot sto go zema u princip vazat za lesni ribi ali ti si imal zaguba pa ako ne e problem da spodelis iskustvo so drugite sto vo idnina sakaat da ja cuvaat ovaa riba

Offline ZOZO

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje, Republika Makedonija
 • Age: 44
 • Posts: 362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #438 on: June 09, 2012, 04:54:27 AM »
Dobra temperatura imash ushte sega. Sto li ke bide letoska. Baraj chare da ja simnesh. Vaka nema dolgo da opstanat koralite.

Ima jako da go opteretish akvariumot koga ke gi stavish ribite.
Линијата помеѓу „хоби“ и „клинички случај“ е.. тенкичка.

Offline vase

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 44
 • Posts: 450
 • Activity:
  0%
 • Karma: 15
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #439 on: June 09, 2012, 05:26:14 AM »
Pa jas mu vikam da batali ribi si ima koralcinja  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:aj zborete mu site moze ke se otkaze od angelot

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 696
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (35)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal