collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Yesterday at 09:48:31 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:00:15 PM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[Yesterday at 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 65240 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #480 on: November 01, 2012, 12:52:11 PM »
Нитратите се под 10 - отприлика од око се оклу 9. Значи одиме со + 0,5 мл следните 7 дена.
Еве некоја фотка на актиник
[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]


Следува видео на актиник

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #481 on: November 01, 2012, 01:10:46 PM »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KUnqD6bdjPc&feature=youtu.be[/youtube]

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 4104
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #482 on: November 01, 2012, 01:38:19 PM »
Top  :icon_thumright:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #483 on: November 05, 2012, 04:57:20 AM »
Сабајлево пумпата на скимерот рикавела. Пак изгорела жицата и на оваа пумпа како и на претходната.
Катастрофа, ми почна утрово со нервоза.
Ќе видиме после кај Васе дали има чаре некое.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #484 on: November 05, 2012, 07:51:30 AM »
Сабајлево пумпата на скимерот рикавела. Пак изгорела жицата и на оваа пумпа како и на претходната.
Катастрофа, ми почна утрово со нервоза.
Ќе видиме после кај Васе дали има чаре некое.
Ti da si ziv i zdrav  :icon_thumright:
da proveris prodolzniot kaj sto ti se ukluceni da ne e poln prasina ili da ne mu dosol krajot... kaj mene imase problem so prodolzniot i mi gorese napojuvanjeto od kulerite, go smeniv i sea e ok....

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #485 on: November 05, 2012, 01:48:29 PM »
Све е тип топ со струјата. Нити сум имал проблем некогаш досега. Проблемот е во квалитетот на кабелот од пумпата. Или да се изразам како што треба = нема квалитет воопшто.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #486 on: November 06, 2012, 08:11:50 AM »
imam edni gumeni cizmi vase...  boske 
bravo  :notworthy:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #487 on: November 06, 2012, 10:59:22 AM »
 55655 Васе

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #488 on: November 07, 2012, 09:55:56 PM »
Скимерот вади како луд

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #489 on: November 07, 2012, 11:28:29 PM »
Vase zakon. Koj si go biva, si go biva.  applause

vsutarov

 • Guest
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #490 on: November 07, 2012, 11:32:21 PM »
Majstor si e majstor. applause

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID

vsutarov

 • Guest
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #492 on: December 06, 2012, 12:05:50 PM »
Super se koralite.Kako e sega so parametrite,je teras li vodka metodata uste ili nema potreba?

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #493 on: December 06, 2012, 12:09:21 PM »
SPS настрадаа во неделата без скимер. Се разочарав многу и сега немам никаква метода и ништо буквално не додавам. Само менувам неделно по 25 литра вода. Ќе терам вака до крајот на годинава па од јануари планирам со комбинација водка-шеќер-оцет и многу нови корали. Кога беше без скимер - не уклучив распрскувач и се напраи бактерија блум и све беше у пм. Али се оправа пополека.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 52
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #494 on: December 06, 2012, 01:41:36 PM »
Ех морски аквариуми, колку се остеливи, само да се свртиш и нешто ќе отиде ...

Ама затоа се неверојатно убави, шаренолики и егзотнични.

Зоантусите се ТОП !

anrovla

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #495 on: December 06, 2012, 10:22:45 PM »
 Spored mene do sega ovoj akvarium nikogas ne izgledal podobro i pobogato.Iako ima mesto za uste vo gorniot region.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #496 on: December 06, 2012, 10:30:01 PM »
Горната зона настрада. Ќе ја пополнам по нова година  :icon_thumright:

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #497 on: December 07, 2012, 12:26:09 AM »
Ne zatepaa maleri  nas morcite ama na maka se poznavaat junacite. Ke se sredi sve samo trpenie. Inace vaka super izgleda. E sega SPS-ite nastradale... Mislam deka preteruvame so mixot na korali i organizmi sto sakame da go imame. Od ona sto go gledam nastrana lugeto se opredeluvaat uste vo samiot start dali ke pravat SPS ili LPS akvariumi, pa sprema toa kupuvaat oprema i koristat odredeni aditivi. Nie sakame sve na kup. Mislam deka toa e generalen problem na site morci sto sme ovde na forumot. Ne deka nema da ne bide ama se macime.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #498 on: December 16, 2012, 12:16:59 PM »
Елката покрај аквариумот

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Димитар Nano reef
« Reply #499 on: December 23, 2012, 11:27:40 AM »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XWdstEU8mhg&feature=youtu.be[/youtube]

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 808
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (56)
Members Google (4)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal