collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Yesterday at 09:48:31 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:00:15 PM]


Mislenja za Juwel Primo 60 LED Starter set? by p
[Yesterday at 08:57:14 AM]


nekolku soveti by URAN2
[July 02, 2020, 06:01:41 AM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by p
[July 01, 2020, 11:19:19 PM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 65242 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vsutarov

 • Guest
Re: Димитар Nano reef
« Reply #60 on: December 03, 2011, 05:04:25 PM »
Epten Ubavo  e.150l pa ne mi izglea bas tolku malku.I jas sonuvam za bubble i klovnovi.
Edvaj cekam video.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #61 on: December 04, 2011, 06:20:26 AM »
Уште мислам дека сонувам  :happy:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #62 on: December 04, 2011, 11:52:10 AM »
Пред еден час кловнивите започнаа невидена бркотница и некоја игра која личи на игра пред мрест.
Гризат по делови од камењата, како да бараат содветна локација.
Едноставно збеснаа.
Ги имам скоро цела година, не ми се верува дека дека вакво нешто можеше да се случи.

Offline Miki

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Posts: 1100
 • Activity:
  0%
 • Karma: 53
Re: Димитар Nano reef
« Reply #63 on: December 04, 2011, 12:00:17 PM »
Пред еден час кловнивите започнаа невидена бркотница и некоја игра која личи на игра пред мрест.
Гризат по делови од камењата, како да бараат содветна локација.
Едноставно збеснаа.
Ги имам скоро цела година, не ми се верува дека дека вакво нешто можеше да се случи.
Gi magepsa Anemonata,toa e priroda.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 24
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Димитар Nano reef
« Reply #64 on: December 04, 2011, 12:00:47 PM »
Ajde, da se nadevame deka ke imas mrest vo skoro vreme :) Mozno e da e i do anemonata :D

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #65 on: December 07, 2011, 10:25:28 AM »
Нови слики да освежиме малку
Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #66 on: December 07, 2011, 10:56:33 AM »
 Uste edna frontalna ubava slika fali.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #67 on: December 07, 2011, 11:04:30 AM »
Фронтална ќе има за некој ден. Планирам нешто ново, па да биде во полно светло фронталната  :happy:

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Димитар Nano reef
« Reply #68 on: December 07, 2011, 11:54:25 AM »
Dime ti veruvam na zbor deka e mnogu ubavo inace (izvini vaka postar si) za slikanje ne te biva i toa ti e!!!!  basd

Offline Miki

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Posts: 1100
 • Activity:
  0%
 • Karma: 53
Re: Димитар Nano reef
« Reply #69 on: December 07, 2011, 12:01:21 PM »
Stvarno e postar,duri 4godini  :( A za slikanje mora da go pratime
Hristo povtorno inaku nisto od slikite

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #70 on: December 07, 2011, 12:29:14 PM »
Тој е квалитетот со мобилен.
Поубаво на кафе во живо

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Димитар Nano reef
« Reply #71 on: December 07, 2011, 01:16:35 PM »
Тој е квалитетот со мобилен.
Поубаво на кафе во живо

Utre ne e los da se pomine na kafe ?  :embarrass:

Offline hristo

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 93
 • Activity:
  0%
 • Karma: 8
Re: Димитар Nano reef
« Reply #72 on: December 07, 2011, 03:01:24 PM »
Баш ме радува што на Мики му текна дека можам пак да го сликам на Димитар наното  jea
Плус аквариумот беше сликан уште на почетокот и сега гледам како се развива во вистинско светло, па од тие причини ќе треба update [e]159[/e]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #73 on: December 08, 2011, 11:06:19 AM »
Повелете кога сакате. Веќе има и што да се слика.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #74 on: December 11, 2011, 01:59:29 PM »
Минатиот викенд немаше мрест. Имаше само тепачка во понеделникот каде мажјакот си го окрка.
Најголемиот проблем беше себичноста на женката - несакаше да ја дели анемоната со мажјакот. Тој кутриот упорно се пикаше и во понеделникот кога се вратив од работа го најдов истепан.
Женката беше казнета 3 дена во сумп.
Сега не е себична повеќе и анемоната ја делат заеднички. Нормално поубавата позиција е за женката. Сеуште се знае кој е газда дома.
Пред еден час почнаа повторно да чистат камења.
Се надевам дека ќе имам среќа да фатам во живо нешто.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #75 on: December 11, 2011, 02:02:50 PM »
 Dajboze da snimis drzime srekja.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #76 on: December 13, 2011, 02:15:33 PM »
Денес локацијата ја избраа
Веднаш до анемоната имам еден камен со печурки кој е потпрен до каменот каде е анемоната накосо
Помеѓу го ископаа песокот и се вртат наоколу
Веројатноста е голема дека утре можеби ќе има нешто
Едниствена пречка им е врасето кое им се меша у игра. Осеќа дека ќе има нешто тазе за јадење.
Женката мислев дека ќе биде главниот играч во работава, ама од ова што се случува, мажјакот иако помал и послаб е главниот предизвикувач на игрите.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #77 on: December 13, 2011, 02:24:38 PM »
 Kamerata vo race i dezuraj nokjeska.Cekame klipce.

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 42
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: Димитар Nano reef
« Reply #78 on: December 14, 2011, 02:00:55 AM »
ajde erlija neka e pa ako ne da cekam od kaj tebe klovnovi da zimam  :embarrass:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7327
 • Activity:
  18%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #79 on: December 14, 2011, 02:02:08 AM »
Ќе видам денес ко ќе се вратам од работа

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 808
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (50)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal