collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:09:20 PM]


Baram sovet , sakam fontana so bazence vo dvor by LILJANA
[June 05, 2021, 07:30:10 AM]


"Prematurity" by DimitarJ
[June 04, 2021, 12:11:34 AM]


Dekoracii vo akvariumot by NO CARRIER
[April 28, 2021, 09:11:09 PM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 75106 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #860 on: February 11, 2017, 10:54:29 PM »
Odlicen izbor na boi, Dimitar. Prekrasno izgleda akvariumot!
 560855

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 7509
 • Activity:
  5%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #861 on: February 12, 2017, 12:56:28 AM »
@Aleksandar B конечно пиша во темава да ја доделам кармата.  :embarrass:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 7381
 • Activity:
  6%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #862 on: February 12, 2017, 01:20:43 AM »
Uste steluvam boja na svetlina. Mnogu moznosti I nemoze da se odlucam :)

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #863 on: February 12, 2017, 05:51:49 AM »
@Aleksandar B конечно пиша во темава да ја доделам кармата.  :embarrass:
Falaa :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #864 on: February 15, 2017, 01:05:15 PM »
 Ново светло ко нов аквариум.Отворил нова димензија .Ко да си преминал од обичен телевизор на некој ултрамодерен.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #865 on: February 21, 2017, 10:13:25 AM »
 Така кога не читам. Се видов со Аце денес и така дознав дека од него е светлово.Александре Бариќу гордост наша Мкрифовска си направил чудо.Ова е пример како само со промена на светло да добиете три класи подобар аквариум.Карма за цела кафана.КУЌА ЧАСТИ.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 7381
 • Activity:
  6%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #866 on: February 21, 2017, 11:11:28 AM »
ABLight e profi vo sekoja smisla na zborot

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 7381
 • Activity:
  6%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #867 on: August 20, 2017, 11:44:10 PM »
Ovoj akvarium vikendov zamina kaj drug akvarista. Temata ke bide otvorena ako ima nekoj nekogas nesto da pise ili da prasa. Se citame naskoro vo nova tema so nov solen proekt.

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 1038
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (19)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal