collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:40:13 PM]


Sreken rodenden by p
[Yesterday at 02:05:12 PM]


la niña, pinta, santa maria i drugi maketi na brodovi by NO CARRIER
[January 23, 2020, 10:43:19 PM]


Nov 100L Treven Akvarium by p
[January 18, 2020, 02:21:24 AM]


Od Ohrid si ako.... by p
[January 04, 2020, 02:12:39 AM]


Среќна нова 2020 by biguran2
[January 03, 2020, 07:20:19 AM]


Прв аквариум (30л) by FD1
[January 02, 2020, 08:40:20 AM]


ТОП Проблеми by p
[December 27, 2019, 07:32:31 AM]


Камен by p
[December 27, 2019, 04:27:34 AM]


Аквариум и земјотрес by p
[December 24, 2019, 06:40:25 AM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 60873 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7231
 • Activity:
  65%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #880 on: February 10, 2017, 04:30:14 AM »
 gsdxxvzzz

Уф, многу добро испаднало Диме.   :headbang:
Ова е ABLight?  :happy:

 560855


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #881 on: February 10, 2017, 09:18:04 AM »
Izraboteno od AleksandarB ablight
Po moj izbor na boi na svetlina I raspored

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7231
 • Activity:
  65%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #882 on: February 10, 2017, 09:39:58 AM »
Веднаш може да се забележи неговата изработка. applause
 560855 и за @Aleksandar B.

Ама ептен делува high-tech аквариумот со ЛЕД лустерот.  :headbang: desetka desetka desetka

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #883 on: February 11, 2017, 12:30:36 AM »
 55655

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Featured
 • Posts: 4106
 • Activity:
  1%
 • Karma: 307
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #884 on: February 11, 2017, 10:54:29 PM »
Odlicen izbor na boi, Dimitar. Prekrasno izgleda akvariumot!
 560855

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7231
 • Activity:
  65%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #885 on: February 12, 2017, 12:56:28 AM »
@Aleksandar B конечно пиша во темава да ја доделам кармата.  :embarrass:

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #886 on: February 12, 2017, 01:20:43 AM »
Uste steluvam boja na svetlina. Mnogu moznosti I nemoze da se odlucam :)

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Featured
 • Posts: 4106
 • Activity:
  1%
 • Karma: 307
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #887 on: February 12, 2017, 05:51:49 AM »
@Aleksandar B конечно пиша во темава да ја доделам кармата.  :embarrass:
Falaa :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #888 on: February 15, 2017, 01:05:15 PM »
 Ново светло ко нов аквариум.Отворил нова димензија .Ко да си преминал од обичен телевизор на некој ултрамодерен.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #889 on: February 21, 2017, 10:13:25 AM »
 Така кога не читам. Се видов со Аце денес и така дознав дека од него е светлово.Александре Бариќу гордост наша Мкрифовска си направил чудо.Ова е пример како само со промена на светло да добиете три класи подобар аквариум.Карма за цела кафана.КУЌА ЧАСТИ.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #890 on: February 21, 2017, 11:11:28 AM »
ABLight e profi vo sekoja smisla na zborot

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Featured
 • Posts: 7341
 • Activity:
  13%
 • Country: 00
 • Karma: 159
  • LID
Re: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« Reply #891 on: August 20, 2017, 11:44:10 PM »
Ovoj akvarium vikendov zamina kaj drug akvarista. Temata ke bide otvorena ako ima nekoj nekogas nesto da pise ili da prasa. Se citame naskoro vo nova tema so nov solen proekt.

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 696
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
Users Online Users Online (38)
Members Google (4)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal