collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sexy Womans from your city for night by Uran
[Today at 04:03:41 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content

Штотуку го залепив мојот втор аквариум. Моментално се суши, па за 2 дена ќе го наполнам да го тестирам. Димензиите се 76х40х40=121 л. Со нови информации, по рекламите  kick

Link

Author Topic: decobt аквариум 2  (Read 2848 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
decobt аквариум 2
« on: May 23, 2011, 12:21:23 PM »

Штотуку го залепив мојот втор аквариум. Моментално се суши, па за 2 дена ќе го наполнам да го тестирам. Димензиите се 76х40х40=121 л. Со нови информации, по рекламите  kick
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: decobt аквариум 2
« Reply #1 on: May 23, 2011, 01:26:20 PM »
Ubavo e zalepen, so sreka da si go koristis  :icon_thumright:

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #2 on: May 23, 2011, 01:44:03 PM »
 55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: decobt аквариум 2
« Reply #3 on: May 24, 2011, 12:15:03 PM »
Abe ti od dvapati se nauci da lepis  applause  :icon_thumright:

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #4 on: May 24, 2011, 01:21:28 PM »
Ќе видиме дали се научив ко ќе го наполнам  ebate beljata  boske  boske  boske
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #5 on: May 26, 2011, 03:05:49 AM »
Денес се дозалепени појачувањата, утре се полни. Wish me luck!  happyy
П.С. За филтрација планирам да земам од оние... hang-on... Ваша препорака за оваа литража?  :notworthy:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: decobt аквариум 2
« Reply #6 on: May 26, 2011, 03:25:07 AM »
Jas imam Atman HANG-ON 0600 na okvarium pomal za 1 litar od ovoj. ghgf
Lose yourself in nature and find peace.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #7 on: May 27, 2011, 12:33:52 PM »
Аквариумот беше наполнет цел ден, се е ок, не протече, шо значи на ред е изработка на капак. Па од понеделник комплет можи да се пушти во процес на циклирање.  happyy  happyy  happyy
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline pajonci

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: strumica
 • Age: 41
 • Posts: 502
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: decobt аквариум 2
« Reply #8 on: May 27, 2011, 12:48:55 PM »
 applause applause so sreka

Offline diki

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 41
 • Posts: 700
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: decobt аквариум 2
« Reply #9 on: June 06, 2011, 02:52:27 PM »
so srekja

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #10 on: June 13, 2011, 12:06:20 AM »
 55655 Поради немање место дома, а преголема желба во мене, аквариумот е сместен во визба. Во моментот е во процес на циклирање. Со нови информации по рекламите.  :happy:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #11 on: June 18, 2011, 08:07:06 AM »
Konecno da gi pretstavam zitelite. 3 skalari od koj 2 se formiran par, 5 Serpae tetra (planiram uste barem tolku), 2 ancistrusi i 4 koridorasi. Podlogata e bela kvarcna pesok, filtracijata mi e pivremena so vnatresna pumpa od 500 l\h, inaku od utre pocnuvam so izrabotka na diy kanister so ogromna mokj, pa ke vidime so ke bidi.
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: decobt аквариум 2
« Reply #12 on: June 18, 2011, 08:49:49 AM »
Uste nekoja slika da stavese :D
Lose yourself in nature and find peace.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #13 on: June 18, 2011, 10:12:30 AM »
Ќе има и слики, само уште позадината да ја наместам... ;)
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #14 on: June 20, 2011, 09:40:47 AM »
Еве и некоја слика. Во размислување сум за позадина. Сугестија? За трева ќе има уште ќе се средва ова привремено само, исто така и филтрацијата.
П.С. Деновиве очекувам мрест од скаларите.  happyy


 ebate beljata
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: decobt аквариум 2
« Reply #15 on: June 21, 2011, 06:43:56 AM »
So kamenjava si go spremil za malawi a ? :icon_scratch:

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #16 on: June 21, 2011, 07:41:53 AM »
Не не, какво Malawi... Мислев дека ќе се вклопат во овај аквариум, кој ќе добие уште мнооогу трева. Ама ќе видиме, ако не па да ги извадам камењата да поставам дрво. А за позадина шо совет би ми дале?  55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: decobt аквариум 2
« Reply #17 on: June 22, 2011, 11:12:33 AM »
Ako stavas mnogu treva pozadinata nema ni da se gleda, a toj mal del sto ke se gleda najubavo e da bide crn poradi kontrast  :dontknow:

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: decobt аквариум 2
« Reply #18 on: November 01, 2011, 10:26:23 AM »
Иди зима, па време беше аквариумите да се преместат на најсоодветно место (топло, одовде нема мрдање!). Еве некое сличе со слаба флора, при чистењето и преместувањето многу се искрши, па се надевам за некое време пак ќе напрам џунгла... Инаку аквариумот на средната полица протече, па е лепен од нула.  :happy:
[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: decobt аквариум 2
« Reply #19 on: November 01, 2011, 12:09:21 PM »
 Iiiiiiiiiiiiii  applause Akvarij stejt bilding. :D

Tags:
 

Users Online Users Online (27)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal