collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Филтерот е составен од комори за чиста и нечисата воа, комора за материјал за филтрација, простор за пумпа и мал аквариум за мрестење.
Цревото со нечиста вода се доветува во комората за нечиста вода која на долниот крај е целосно затворена и кога ќе се наполни прелива во делот за филтрација, водата поминува низ делот за филтрацација во комората каде што е поставена пумпата за вода која е поврза со комората за чиста воа( зависно кој каква пумпа користи, мене комората за чиста вода ми служи исклучиво за цревата да можам да ги изведам надвор и преку неа ми е поврзан малиот кавариум со пластична мрежа за да има размена на вода).
Мрежата во малиот аквариум за да не се гледа можете да ја прикриете со некоја трева. Кога ќе биде целосно готов аквариум ќе ставам слики :)


Link

Author Topic: Стаклен Филтер.  (Read 1252 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 39
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Стаклен Филтер.
« on: June 28, 2011, 02:54:05 PM »
Филтерот е составен од комори за чиста и нечисата воа, комора за материјал за филтрација, простор за пумпа и мал аквариум за мрестење.
Цревото со нечиста вода се доветува во комората за нечиста вода која на долниот крај е целосно затворена и кога ќе се наполни прелива во делот за филтрација, водата поминува низ делот за филтрацација во комората каде што е поставена пумпата за вода која е поврза со комората за чиста воа( зависно кој каква пумпа користи, мене комората за чиста вода ми служи исклучиво за цревата да можам да ги изведам надвор и преку неа ми е поврзан малиот кавариум со пластична мрежа за да има размена на вода).
Мрежата во малиот аквариум за да не се гледа можете да ја прикриете со некоја трева. Кога ќе биде целосно готов аквариум ќе ставам слики :)


Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 43
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #1 on: June 28, 2011, 11:19:54 PM »
Te fatiiivvv  basd
A te poznav po slikite od FB a i kavadarcanec smrde na rakija od daleku  boske

Za staklen filter nemam poznavanja, ke te sovetuvaat poiskusnite a za tvoe dobro ke te nakodosam deka si vo plan da stavas plasticni rastenija pa "che go ebis chotekot"

Do koga ce te cekam na AQ  kick
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #2 on: June 28, 2011, 11:55:16 PM »
Kolku si ja usloznil rabotava  ghgfrfnz

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #3 on: June 29, 2011, 12:20:16 AM »
Te fatiiivvv  basd
A te poznav po slikite od FB a i kavadarcanec smrde na rakija od daleku  boske

Za staklen filter nemam poznavanja, ke te sovetuvaat poiskusnite a za tvoe dobro ke te nakodosam deka si vo plan da stavas plasticni rastenija pa "che go ebis chotekot"

Do koga ce te cekam na AQ  kick

 gsdxxvzzz Go iskara covekot  boske boske

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #4 on: June 29, 2011, 12:26:57 AM »
 Samo neka proba da stavi plasticni trevi :nono:

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 39
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #5 on: June 29, 2011, 02:41:23 AM »
Te fatiiivvv  basd
A te poznav po slikite od FB a i kavadarcanec smrde na rakija od daleku  boske

Za staklen filter nemam poznavanja, ke te sovetuvaat poiskusnite a za tvoe dobro ke te nakodosam deka si vo plan da stavas plasticni rastenija pa "che go ebis chotekot"

Do koga ce te cekam na AQ  kick
Хаха, добро де кажи се барем кој си :))))))

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 39
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #6 on: June 29, 2011, 02:42:22 AM »
Kolku si ja usloznil rabotava  ghgfrfnz
Не е воопше сложено, така изгледа само на сликите ;)

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 39
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #7 on: June 29, 2011, 02:43:31 AM »
Samo neka proba da stavi plasticni trevi :nono:
Штетни ли се, да не ставам тогаш :)

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 39
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Стаклен Филтер.
« Reply #8 on: June 29, 2011, 02:48:35 AM »
Te fatiiivvv  basd
A te poznav po slikite od FB a i kavadarcanec smrde na rakija od daleku  boske

Za staklen filter nemam poznavanja, ke te sovetuvaat poiskusnite a za tvoe dobro ke te nakodosam deka si vo plan da stavas plasticni rastenija pa "che go ebis chotekot"

Do koga ce te cekam na AQ  kick

 gsdxxvzzz Go iskara covekot  boske boske

Готово открив, Димо :))))

Tags:
 

стаклен надворешен дроп чекер

Started by tomce

Replies: 4
Views: 1030
Last post August 06, 2011, 06:18:17 AM
by tomce
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal