collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Viagra online"Buy viagra online by URAN2
[Today at 07:12:21 AM]


DOBRO UTRO by Aleksandar B
[Today at 12:58:03 AM]


Baram sovet , sakam fontana so bazence vo dvor by LILJANA
[June 05, 2021, 07:30:10 AM]


"Prematurity" by DimitarJ
[June 04, 2021, 12:11:34 AM]


Dekoracii vo akvariumot by NO CARRIER
[April 28, 2021, 09:11:09 PM]


Hrana za Omnivori by DimitarJ
[April 23, 2021, 10:46:46 AM]

The first post content
1. Станете во 4 наутро и зафатете 6 лежалки - 2 на сонце, 2 на сенка и 2 за секој случај. После вратете се во кревет и спијте мирно до 12 на пладне.

2. На просечен Македонец му требаат 8 квадрати на плажа - 5 за крпата и 3 за апостолките

3. Треба да се понесете лап топ, ајпод, блекбери, камера, транзистор и апарат за да се прати слика на фејсбук.

4. Книга не смее да се носи, тежи.

5. Ако немате чадор за сонце, наместете се така да ве покрива чадорот на комшиите после ручек..

6. Радиото треба да свири турбо фолк, а мобилниот Бах.

7. За деца до 12 години нема потреба да се инвестира во капечки костими. Деца се.

8. Децата најдобро се повикуваат да излезат од вода од 200-250 метри.

9. Ако не излезат, најдобро е тука на лице место да ги истепаш. Да се види кој е алфа-мејл.

10. Најголем ќеф е лубеница да се јаде на плажа, а корупките да се остават ПОКРАЈ кантата. Да не се мачат осите да влегуваат во кантата

11. Цигарите најубаво се гасат во песок. Со кармин на пикавецот, да се знае која е лејди

 12. Свекрвата најубаво се оговара на плажа и тоа со новата пријателка од Врање 5 лежалки подалку од вашата.

13. Ако не е сменета постелината секое утро, се карате на рецепција! Зашто дома секој ден ја менувате, нели.

14. Пивнуваш пиво, одиш на пливање и после земаш ново, ладно. Затоа е ол инклузив!

15. Кога ручаш, децата треба да трчаат наоколу по другите маси, после да заспијат поубаво.

16. Ако ти заѕвони мобилен, викај погласно, зашто те бараат дури од Македонија па не се слуша

17. Купачите најубаво се сушат горе на чадорот за сонце.

18. Шведската маса е за да земеш од се и најдобро во иста чинија - кој вика дека не одат риба и баклава заедно?

19. Не си бил на море ако не купиш оригинален Луј Вутон од на плажа.

20. Кога цел хотел ќе си легне, излегуваш на балкон и играш јамб или табла со пластични коцки до 4 сабајле. Пред да легнеш, одиш и ги местиш крпите на лежалките за утре. (Крај)

Link

Author Topic: Како ќе препознаете Македонец на плажа?!  (Read 673 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
1. Станете во 4 наутро и зафатете 6 лежалки - 2 на сонце, 2 на сенка и 2 за секој случај. После вратете се во кревет и спијте мирно до 12 на пладне.

2. На просечен Македонец му требаат 8 квадрати на плажа - 5 за крпата и 3 за апостолките

3. Треба да се понесете лап топ, ајпод, блекбери, камера, транзистор и апарат за да се прати слика на фејсбук.

4. Книга не смее да се носи, тежи.

5. Ако немате чадор за сонце, наместете се така да ве покрива чадорот на комшиите после ручек..

6. Радиото треба да свири турбо фолк, а мобилниот Бах.

7. За деца до 12 години нема потреба да се инвестира во капечки костими. Деца се.

8. Децата најдобро се повикуваат да излезат од вода од 200-250 метри.

9. Ако не излезат, најдобро е тука на лице место да ги истепаш. Да се види кој е алфа-мејл.

10. Најголем ќеф е лубеница да се јаде на плажа, а корупките да се остават ПОКРАЈ кантата. Да не се мачат осите да влегуваат во кантата

11. Цигарите најубаво се гасат во песок. Со кармин на пикавецот, да се знае која е лејди

 12. Свекрвата најубаво се оговара на плажа и тоа со новата пријателка од Врање 5 лежалки подалку од вашата.

13. Ако не е сменета постелината секое утро, се карате на рецепција! Зашто дома секој ден ја менувате, нели.

14. Пивнуваш пиво, одиш на пливање и после земаш ново, ладно. Затоа е ол инклузив!

15. Кога ручаш, децата треба да трчаат наоколу по другите маси, после да заспијат поубаво.

16. Ако ти заѕвони мобилен, викај погласно, зашто те бараат дури од Македонија па не се слуша

17. Купачите најубаво се сушат горе на чадорот за сонце.

18. Шведската маса е за да земеш од се и најдобро во иста чинија - кој вика дека не одат риба и баклава заедно?

19. Не си бил на море ако не купиш оригинален Луј Вутон од на плажа.

20. Кога цел хотел ќе си легне, излегуваш на балкон и играш јамб или табла со пластични коцки до 4 сабајле. Пред да легнеш, одиш и ги местиш крпите на лежалките за утре. (Крај)

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 30
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 35
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Bogami ima dovolno vistina :)

7. За деца до 12 години нема потреба да се инвестира во капечки костими. Деца се.  boske

14. Пивнуваш пиво, одиш на пливање и после земаш ново, ладно. Затоа е ол инклузив!  boske boske

16. Ако ти заѕвони мобилен, викај погласно, зашто те бараат дури од Македонија па не се слуша :)

Za ovie me podseti na nesto sto go imam videno i 3 godini se smeam na ovie raboti  boske boske


Comming soon :)

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 50
 • Posts: 4745
 • Activity:
  32%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
И българите сме същите.  boske boske boske

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 4107
 • Activity:
  2%
 • Karma: 307
Cista vistina ... za zal  :(

Bravo Gjuro  560855

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 41
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
И българите сме същите.  boske boske boske

NO CARRIER не сме баш същите , јас преклани бев со един млад брачен пар од Хасково во Турција и тие беа многу подобри од ова  boske boske boske  :embarrass:

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 50
 • Posts: 4745
 • Activity:
  32%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
 happyy blee Няма начин да не се покажем на света.  jea

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 41
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
 Ne e vistina se.Jas ne pijam pivo.Drugoto e ok.Se pronajdov. :D

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Gjuro zaboravi mienje glava so mali samponcinja  boske

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 46
 • Posts: 7377
 • Activity:
  6%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Дека сме такви - вистина е. Ама не сме само ние  boske абе цел свет е таков  boske

Tags:
 

Како плавуша мие автомобил

Started by jufka

Replies: 11
Views: 749
Last post March 27, 2009, 05:09:47 AM
by kiko_vet
Како и од каде падна овој човек??

Started by jufka

Replies: 6
Views: 724
Last post October 19, 2009, 06:12:37 AM
by Cimento
Како знаеш дека по потекло си од поранешна Југославија?

Started by Uran

Replies: 28
Views: 1676
Last post March 18, 2012, 12:19:41 PM
by Exoterra
Users Online Users Online (26)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal