collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Dimenzii: 37,28,28,5
Litri:29
Filtracija: Vnatresna pumpa Atman at-f301 300l/h
Rastenija: Morkov
Ribi: Gupi,koridorasi,ancistrusi
Osvetluvane: Neonka 8w
Pozadina: Crna samolepliva hartija
Podloga:bel kvarcen pesok 1-4 mm granulacija
Kapak: Drven


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]
Link

Author Topic: Goran Akvarium :)  (Read 3337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Goran Akvarium :)
« on: July 30, 2011, 05:52:24 PM »
Dimenzii: 37,28,28,5
Litri:29
Filtracija: Vnatresna pumpa Atman at-f301 300l/h
Rastenija: Morkov
Ribi: Gupi,koridorasi,ancistrusi
Osvetluvane: Neonka 8w
Pozadina: Crna samolepliva hartija
Podloga:bel kvarcen pesok 1-4 mm granulacija
Kapak: Drven


[Login or Register]


[Login or Register]


[Login or Register]
Offline Farscape

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 36
 • Posts: 277
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #1 on: July 30, 2011, 06:47:21 PM »
Купи еден мангрован, стави и некоја тревка до него ќе биди поатрактивен:)

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #2 on: July 30, 2011, 11:37:59 PM »
Nekoja nekoja niska trevka i edno drvce i ke bide top za gupite.

Neznam od kade se, ne pisuvate ni vozrast ni likacija neznam zosto ama ako ti vrsi rabota imam grancinja od loznica pa ako sakas ke ti dadam.

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #3 on: July 31, 2011, 07:20:34 AM »
Spremam loznica sega za sega.... inache fala :))

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #4 on: July 31, 2011, 09:11:53 AM »
 :icon_thumright:

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #5 on: August 12, 2011, 04:09:51 PM »
   :))) video od  mojo akvarium :))) 

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #6 on: August 12, 2011, 04:12:28 PM »
Карасите и камењата аут  :icon_thumright:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #7 on: August 12, 2011, 05:31:30 PM »
Карасите обавезно   :)  а камењата  :/  хмм :icon_scratch:

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 841
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #8 on: August 13, 2011, 12:04:02 AM »
Karasite si resil da gi izvadis sto e dobro ,a kamenjata izberi samo edna vid i preredigi nekako da moze okolu niv da bide trevata .

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #9 on: August 25, 2011, 04:31:00 AM »
Мали измени во мојот мал аквариум  :)

еве слики :

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Еве и едно видео  :)Очекувам  критики и пофалби  :)

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #10 on: August 25, 2011, 04:38:26 AM »
Добро е брачед супер излезе, само уште да згусни тревата ќе биди топ!  :icon_thumright:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #11 on: August 25, 2011, 04:46:55 AM »
фала брачед     :happy:   со текот на времето и таа ќе порасни   :embarrass: :embarrass:

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #12 on: August 25, 2011, 05:07:36 AM »
Крени го филтерчето погоре, да биде рамно со нивото за водата, вака само ти го прчвари цел аквариум  :happy:

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #13 on: August 25, 2011, 09:54:16 AM »
 :icon_scratch: хмм кога ке порасни тревата мислам дека и тоа ке се среди да не се забележува толку

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #14 on: August 25, 2011, 11:06:37 AM »
 Pofalba za pesokot i ubavite gupi.A kritiki samo ako mozes da gi podneses bez lutenje. :icon_thumright:

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #15 on: August 25, 2011, 10:44:17 PM »
:icon_scratch: хмм кога ке порасни тревата мислам дека и тоа ке се среди да не се забележува толку

Кога ќе порасне тревата уште повеќе ќе ти биде хаос  :happy: ништо не те кошта да го подигниш и плус естетски поубаво би изгледало.
И послушај го Ивица за критиките, овде секој сака да помогне и да даде совет за да би имало напредок кај нечиј аквариум, верувај  :happy:

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #16 on: September 18, 2011, 01:25:50 PM »
После некое време решив да ја освежам темата   исто така и аквариумот со некое  рибче и коренче трева


има 7 нови членови од кој 3 Тигер барб и 4  тазеродени гупи

аа за тревата не се разбирам мн  незнам како се вика  boske

еве видео 


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #17 on: September 18, 2011, 10:36:11 PM »
барбусите може да ги грицкаат гупите

Offline Goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 28
 • Posts: 20
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #18 on: September 19, 2011, 01:17:49 AM »
ги имам 3 недели и до сега се нема кажано такоф проблем  ќе видиме понатаму  :laugh:

Offline Danielbtmk

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола
 • Posts: 9
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: Goran Akvarium :)
« Reply #19 on: September 19, 2011, 08:15:23 AM »
Браво. Полека, но сигурно.. !!  :headbang:

Tags:
 

Users Online Users Online (21)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal