collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post contentLink

Author Topic: Od Ohrid si ako....  (Read 24453 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Od Ohrid si ako....
« on: August 08, 2011, 10:47:13 PM »


« Last Edit: December 06, 2014, 11:46:58 PM by Admin »

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #1 on: August 08, 2011, 10:54:29 PM »
Иде Охриѓанец со нов мерцедес низ Охрид, и као некој на семафор го лупа од позади..

Шчо праиш бре? Ненормален ми ја искрши колава, ќе те обеса,.... и тако даље и тако даље, дечково седи у кола и онака го слуша како му вика и вика ... И на крај му вика као: Абе брат Извини стварно не те видов...

- Ех кај ќе ме видиш, два месеци Скопје бев :)
Are you reaching your potential?

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #2 on: August 09, 2011, 12:02:13 AM »
 boske  :headbang: boske
Comming soon :)

Offline baxter

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 38
 • Posts: 402
 • Activity:
  0%
 • Karma: 52
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #3 on: August 09, 2011, 02:36:09 AM »
Ne e tocno ova
Ne odam jas vkladilnica  :headbang:  happyy

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #4 on: August 09, 2011, 07:38:48 AM »
 Nas ni se cudea koga se zalevme deka nema topla voda.Od ezero izlegvit saket da se tusiret.Ludi Skopjancista.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #5 on: August 10, 2011, 01:46:26 AM »
без два збора да кажиш да се разбериш со чоек. ниеден глагол не употребваме, нишчо ни подмет ни прирок да се разбериш. ам напред сме бе 100 години пред сите сне. boske
Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #6 on: August 10, 2011, 09:48:02 AM »

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #7 on: August 10, 2011, 09:53:59 AM »

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #8 on: August 10, 2011, 10:14:43 AM »


Nie od Skopje do Ohrid za 2 saata ideme, ti od skarata do tuka 2 saata ti trebat. hahah :)

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 58
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #9 on: August 10, 2011, 10:46:13 AM »
 applause emot15 emot15
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako...
« Reply #10 on: August 12, 2011, 03:33:25 AM »
Писмо од Климе од Охрид. клик за да го [Login or Register]:)
« Last Edit: August 12, 2011, 03:38:03 AM by pocttopus »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #11 on: August 13, 2011, 08:27:01 AM »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #12 on: August 13, 2011, 10:08:09 AM »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #13 on: August 18, 2011, 01:45:45 AM »
во иднина, од охрид ќе бидеш и ако немаш струшки таблички затоа што 0055135 ќе си добие нови регистарски таблички. епа  fgdhfd за стружани

[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #14 on: August 18, 2011, 02:44:05 AM »
...ако продаваш и "Kujka" за 0 ден.!


Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 40
 • Posts: 1070
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #15 on: August 18, 2011, 03:27:05 AM »
Скопјани во Охрид нарачуваат пиво, им го носат, го пробуваат и го викаат келнерот:
- Што си ни донел топли пива?
- Логика бе, скопјанишча, логика, ако имаше ладни, з'ш би ви носел топли?
Спијат ли рибите?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #16 on: August 29, 2011, 05:15:27 AM »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #17 on: August 29, 2011, 11:28:15 AM »
Си ја паркира турист колата покрај една куќа во Охрид, а од прозорецот една бабичка му вели: „Синкооо, кревет“ - на што тој и одговорил: „Не фала, имам апартман!“. „Ама синкооо, кревет“ - а тој повторно по негово: „Ви кажав, имам апартман!“

И така човекот отишол да прошета, а кога се вратил колата му ја немало. Се чуди човеков што се случило, а бабичката му вика: „Ама синкооо, ти реков кревет...ги кревет со пајакон“.

************************************************************************************************************

Белграѓанка му вели на охриѓанец:
- Ја би се удала за тебе!
А тој и одговара:
- Ти аку се удајш за мене, јас се бесам на чинарон!


Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #18 on: August 29, 2011, 11:57:00 AM »
 boske boske  :icon_thumright:

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Od Ohrid si ako....
« Reply #19 on: August 29, 2011, 12:37:35 PM »
Како се вика СЛАТКАР на ОХРИДСКИ ?
БЛАГОЈЧЕ

 jea

Tags:
 

MOVED: Одг: Od Ohrid si ako....

Started by p

Replies: 0
Views: 1299
Last post September 26, 2014, 04:55:37 AM
by p
Users Online Users Online (18)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal