collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:13:54 PM]


Baram sovet , sakam fontana so bazence vo dvor by LILJANA
[June 05, 2021, 07:30:10 AM]


"Prematurity" by DimitarJ
[June 04, 2021, 12:11:34 AM]


Dekoracii vo akvariumot by NO CARRIER
[April 28, 2021, 09:11:09 PM]


Hrana za Omnivori by DimitarJ
[April 23, 2021, 10:46:46 AM]

The first post content
Јас мрежата ќе ја користам најпрво за размножување на зебри.

Потребни елементи :

мрежа од зелено пазарче ( за 50 ден ке ти дадат за 20 аквариуми  :embarrass:)

[Login or Register]

стапчиња за ражничи или за кинези (20 ден)  :embarrass:

[Login or Register]

се прави рамка од стапчињата и се врзува мрешата.
јас рамката прво ја поврзав со изолир али после се решив да ја направам со конец.[Login or Register][Login or Register]
[Login or Register][Login or Register][Login or Register]

Link

Author Topic: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ  (Read 730 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jovanov

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 554
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« on: August 11, 2011, 10:49:57 AM »
Јас мрежата ќе ја користам најпрво за размножување на зебри.

Потребни елементи :

мрежа од зелено пазарче ( за 50 ден ке ти дадат за 20 аквариуми  :embarrass:)

[Login or Register]

стапчиња за ражничи или за кинези (20 ден)  :embarrass:

[Login or Register]

се прави рамка од стапчињата и се врзува мрешата.
јас рамката прво ја поврзав со изолир али после се решив да ја направам со конец.[Login or Register][Login or Register]
[Login or Register][Login or Register][Login or Register]

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« Reply #1 on: August 11, 2011, 11:31:52 AM »
 applause applause applause applause
Are you reaching your potential?

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 23
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« Reply #2 on: August 11, 2011, 11:39:35 AM »
 applause applause  560855 Kolku ti e golemo akvariumceto?
Lose yourself in nature and find peace.

Offline Ugrin

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 34
 • Posts: 280
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« Reply #3 on: August 11, 2011, 11:59:47 AM »
Рамката може и да се направи и со четвртастите пластични рамки во кои се протнуваат кабли. Ногарките се прават од лајсна исто така. Се се лепи со пиштол на пластика кој не чини повеќе од 250ден.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 30
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« Reply #4 on: August 11, 2011, 01:02:06 PM »
 560855
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline oli

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Posts: 1
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« Reply #5 on: August 12, 2011, 01:32:08 PM »
 560855

Offline nikouro

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: Beograd - Urosevac
 • Age: 47
 • Posts: 21
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: МРЕЖА ЗА МРЕСТЕН АКВАРИУМ
« Reply #6 on: August 15, 2011, 09:56:46 AM »
Sa malo stapica za razanj i mrezice za fasadu  eto i mrestilice za ikrasice.
 applause Bravo  applause

Tags:
 

Users Online Users Online (41)
Members Google (8)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal