collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Денеска незнам по каква ли случаност ја најдов во двор и ја чувам додека не се огласи сопственикот. Доколку некој начуе дека некој лута и бара по изгубенава лепотица нека се јави одма на мој број 076 468 379 (Мартин).


Се јавив во железара има изгубена хаска на сопственик Мартин исто, не била оваа неговата. Кажете ми каде све да објавам дека е пронајдена зошто ако се приврзам за неа претешко ќе ми биде кога ќе ја враќам. Постирав на фејзбук на Анимал Мунди уште негде ако знаете каде што како кажете да ја вратиме убавицава.


[Login or Register][Login or Register]

Link

Author Topic: Пронајдена сибирска хаска  (Read 1881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Пронајдена сибирска хаска
« on: October 13, 2011, 12:20:22 PM »
Денеска незнам по каква ли случаност ја најдов во двор и ја чувам додека не се огласи сопственикот. Доколку некој начуе дека некој лута и бара по изгубенава лепотица нека се јави одма на мој број 076 468 379 (Мартин).


Се јавив во железара има изгубена хаска на сопственик Мартин исто, не била оваа неговата. Кажете ми каде све да објавам дека е пронајдена зошто ако се приврзам за неа претешко ќе ми биде кога ќе ја враќам. Постирав на фејзбук на Анимал Мунди уште негде ако знаете каде што како кажете да ја вратиме убавицава.


[Login or Register][Login or Register]
Are you reaching your potential?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #1 on: October 13, 2011, 12:25:42 PM »
 U sto e ubava.Daj boze nikoj da ne se javi stom tolku si ja zasakal.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #2 on: October 13, 2011, 12:27:44 PM »
Da e moja kje ja baram i pod drvo i pod kamen :) Taka da se stavam vo koza na sopstvenikot prvo.
Are you reaching your potential?

Offline jordan1223

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 91
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
  • Red Sea Relax
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #3 on: October 13, 2011, 12:36:48 PM »
Mnogu e ubava, na facebook gi sledam 2-3 zdruzenija za spas i takvi raboti ako nekoj postira ke go obavestam , gledam deka e zenka (ili taka mi izgleda ), imase izguben mazjak vo bardovci

Offline Ugrin

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 37
 • Posts: 280
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #4 on: October 13, 2011, 05:02:56 PM »
Ne gi sakam mnogu sibirskive rasi, ama ova kuce e prekrasno! Se nadevam sopstvenicite ke si go najdat sto skoro.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #5 on: October 13, 2011, 09:26:26 PM »
не знам зошто е изгубена кога ти си ја нашол!?  проблемот е што не знае сопственикот дека хаската во овој момент е кај тебе.. се надевам дека барем тој не е изгубен и ако не се јави мислам дека имаш прекрасно куче.

се прашувам дали ветеринарните амбуланти водат евиденција за кучињата. да не имаат некое бројче на ланецот кое им означува број за евиденција за амбулантата и под кој број се води, а во тој дневник се чуваат и податоците на сопственикот. тоа е корисна работа да се практикува особено во вакви случаи. се надевам дека овој начин функционира па погледни да не има некоја шифра на ланецот околу вратот на хаската.


« Last Edit: October 13, 2011, 09:30:02 PM by pocttopus »

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #6 on: October 13, 2011, 09:41:18 PM »
Значи преку facebook сопственикот дозна дека е кај мене и дојде вчера си ја собра :) А јас ќе добијам убав примерок од неа кога ќе добијат легло.

:D
Are you reaching your potential?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #7 on: October 13, 2011, 09:47:43 PM »
значи дека хаската и воопшто не била изгубена кога таа била кај тебе.   desetka

ме интересира само како успеавте да исконтактирате?

Значи преку facebook сопственикот дозна дека е кај мене и дојде вчера си ја собра :) А јас ќе добијам убав примерок од неа кога ќе добијат легло.

:D

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #8 on: October 13, 2011, 10:36:20 PM »
Значи вака, братми седел дома во соба на компјутер, и во соба му влегла хаска! Се отворила вратата полека и овој не обрнал внимание, мислејки дека е дедоми, но кога се свртел позади видел дека било Хаска. На почетокот се уплашил мислејки дека каса едно друго, и ја избркал надвор од куќа, хаскава шетала у двор кај мене и овој полека полека и се доближил и почнал да ја гали. Ми се јави незнаејки што да прави му реков да отиде во фотокопирница да испринта листови и да ги закачи низ мало, Најдов хаска. Откако го сторил тоа, се вратив јас дома од работа и ја пријавив хаската на Анима Мунди на фејзбук. Братми исто така ја пријавил и ставил топик дека пронашол хаска. Откако ја шеташе по паркови низ мало прашувајки луѓе со кучиња, чива е хаската, убаво ја сместивме дома ( јас бев зафатен со аквариумот бидејки 3 сати ги врзував камењата. ) ја нахранивме и објавивме на интернет уште на неколку групи за миленичиња, објавив и тука, ете ти телефонот заѕвони во меѓу време...

Се јавува на телефон другарка на братми што завршиле заедно основно, да каже дека е нејзина хаската откако прочитала на статусот на братми на фејзбук дека ја нашол хаската.

Дојдоа луѓето се заблагодарија што сме ја прибрале така брзо и што не лутала секаде и ни ветија кученце.

Инаку моја претпоставка е дека хаската избегала од дома поради тоа што има добиено.

И така, една интересна прича што заврши со среќен крај.
Are you reaching your potential?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #9 on: October 13, 2011, 10:59:06 PM »
  560855  boske boske boske Mnogu ubavo zavrsilo ova.Se iznasmeav zosto kuckata vo potraga po parac mu vlegla vo soba na brat ti.Da se nadevame deka ne se sparila so nekoj dzukac vo megjuvreme.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #10 on: October 13, 2011, 11:05:57 PM »
 happyy
Are you reaching your potential?

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #11 on: October 14, 2011, 12:36:17 AM »
 applause tiggaz mnogu malku se lugjeto kako tebe sto bi vratile takva ubava izgubena ubavica  :icon_thumright:  :notworthy:
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #12 on: October 14, 2011, 12:52:20 AM »
па доволен е само еден. нема потреба од повеќе такви луѓе. проблемот е што таквите „изгубени“ кучиња не поминуваат почесто во домот кај tiggaz (извини, не ти го знам името).  happyy

applause tiggaz mnogu malku se lugjeto kako tebe sto bi vratile takva ubava izgubena ubavica  :icon_thumright:  :notworthy:

пс-инаку и јас сонувам сите така да се однесеме како tiggaz.


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #13 on: October 14, 2011, 01:26:23 AM »
 applause

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: Пронајдена сибирска хаска
« Reply #14 on: October 14, 2011, 01:53:45 AM »
 applause mnogu ubava slucka  560855
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal